Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos hogy a pároknak...

Miért fontos hogy a pároknak hasonló legyen az értékrendjük?

Figyelt kérdés
Légyszíves fejtsd ki a válaszod...esetleg érvekkel példákkal támaszd alá !

2015. ápr. 7. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyértelmū a dolog, de itt egy példa.

Évekkel ezelõtt volt egy közeli fiúbarátom, vonzódtam is hozzá, kedves is volt velem, de soha soha nem jártam volna vele, mert olyan dolgokban különböztünk egymástól, amin barátokként nevettünk, de ha a párom lett volna az elsõ napon összevesztünk volna.

Õ sokat bulizott, ivott, cigizett, ezt én egy pàrkapcsolatban nem tudnám elviselni.

Emelett a jövõrõl is nagyon más elképzelésünk volt.

Esélytelen lett volna köztünk egy kapcsolat.

2015. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%

Csatlakozom az utolsóhoz!

Van egy lány a baráti társaságban, akivel gondolkodás nélkül lefeküdnék, de kapcsolatot nem akarok vele semmiképpen, mert számomra elviselhetetlen lenne a hétköznapokban. Barátként, maximum egy hetet haveri nyaralás alkalmával együtt eltöltve nincs gond, de tudom, hogy engem hosszú távon nagyon idegesítene a viselkedése :)


Na erre gondolunk, amikor hasonló értékrendről beszélünk.

Persze nem kell feltétlenül mindenben egyezni, csak nagyobb, alapvető, mindkettő ember életét érintő dolgokban.


Pl vallásosság, aminek nem feltétlenül kell szerintem egyeznie. Engem pl vallásosnak neveltek, aztán amint megszűnt a "kötelező" jelleg, kikopott belőlem ez a szellemiség. Ennek ellenére simán tudnék együtt élni egy vallásos nővel, ha el tudja fogadni, hogy én nem fogok vele templomba járni, és ő sem akar engem téríteni.

2015. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mert, ha két ember kétfelé húzza ugyanazt a szekeret, akkor az megreked. Ahhoz, hogy jussatok egyről a kettőre, egyet kell érteni. Egy irányba kell haladni. Példa meg minden lehet, a legkisebbtől a legnagyobb dolgokig. Ez olyan, mint ha valaki megkérdezné, hogy reggel felkel-e majd a nap, és utána még indoklást is várna... hát jah. Azért ez megint egy olyan dolog, amit nem kell agyonmagyarázni, nem?
2015. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen példálózni? :D


A párkapcsolathoz kompromisszumok kellenek ahogy írták, minél inkább eltérőek a felek, annál több, és annál kevésbé is viselik el egymást.

2015. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a mindennapok e nélkül tele lesznek elvtelen kompromisszumokkal, aminek válás lesz a vége.
2015. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!