Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok így gyereket?

Vállalnátok így gyereket?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, a férjem 39, már van egy 4 éves lányunk. Nagyon nehezen rengeteg hormon után sikerült csak teherbe esnem, terhességem végig problémamentes volt, kivéve a nyolc hónapig tartó hányingert. Végül sürgősségi császárral született meg a lányunk, szerencsére egészségesen. Férjem nagyon szeretne még egy babát és talán a szívem mélyén én is. De nagyon sok félelem van bennem. Félek az újabb kivizsgálásoktól, a rengeteg hormontól, amik lelkileg nagyon megviseltek első alkalommal is, félek, hogy ennek szegény lányom látná a kárát, félek attól is, hogy már túl öreg vagyok ehhez az egészhez. A helyzetet még nehezíti, hogy szülés után nagyon nehezen álltak helyre a hormonjaim, nagyon sokáig nem kívántam a szexet, ami ugye a kapcsolatunkat is eléggé megviselte. Azóta szerencsére minden rendben, de félek, hogy ezek a gondok is újrakezdődnek. Anyagilag beleférne még egy gyerek, de akkor újabb három évig kellene számolgatni hó végén,hogy kijöjjünk. Ezt nem nagyon szeretném már, jó lenne picit kirándulni, színházba, moziba járni, amik már ha én itthon leszek nem férnek bele a költségvetésbe.

Eddig próbáltam húzni az időt, de már nem halogathatom tovább. Három barátnőm is terhes és nekem majd meghasad a szívem az irigységtől, mikor látom a gömbölyödő hasukat. Vagy el kell döntenem, hogy nem vállalunk még egy gyereket és akkor nem lenne bennem ez a rossz érzés, hogy miért pont nekünk nem sikerül. Vagy belekezdünk, de akkor irány az orvos, mert másépp nem sikerülhet.

Kérlek írjátok le a véleményeteket, tudom dönteni nekem/nekünk kell, de hátha kapok itt olyan érveket, amik segítenének. Köszönöm!


2015. ápr. 14. 22:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%
Én is hasonló dilemmában vagyok,és szerintem ha akarja az ember azt 100%-ig kell akarnia,másképp nincs értelme.
2015. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%
Ha 3 és fél évig nem jön össze, annak megvan az oka... És a kérdésből ítélve lelkileg sem vagy olyan állapotban, hogy gyereket kéne vállalni.
2015. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
10-es, ezt úgy értem, hogy van valamennyi megtakarításunk, de ahhoz nem szìvesen nyúlnánk, csak ha esetleg munkanélküli lenne közben a férjem vagy valami hirtelen kiadás jönne. Viszont így az ő fizetése és amit én kapok az arra lenne elég, hogy kifizessük amit kell (rezsi, óvoda, telefonok, internet, benzin stb.), de arra már oda kellene figyelnem, hogy mennyit költök tisztítószerekre vagy ételre. Olyan luxusról pedig, hogy könyv, egy jobb ruha, étterem le kellene mondanunk erre az időre.
2015. ápr. 14. 22:58
 14/34 anonim ***** válasza:
44%

A paleolit étrendnek utána olvashatnál.

Ha a tested kitisztul a gluténtól,laktóztól,nem vagy inzulin rezisztens,vagy annak a környékén,magyarul a mérgezésektől megszabadulsz,helyreállna a normál működés, így igen valószínű,hogy teljesülhetne a terved.

A másik a táplálék kiegészítés,omega 3,d 3,kalcium magnézium,b komplex,c vitamin,e vitamin.

amúgy is alap,de ilyen problémák mellett meg még inkább.

Olvass utána ezeknek a dolgoknak.

2015. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Pácsér, persze, hogy megvan az oka, pont azért kellenek a hormonok, hogy ez az ok megszűnjön, látom otthon vagy a témában :-)
2015. ápr. 14. 23:01
 16/34 anonim ***** válasza:
52%

Jah most olvasom az anyagi vonzatot:(

ilyen körülményekbe az egészséges életvitel nem fér bele.

így viszont akkor....

2015. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy értem, hogy a természet nem akarja, és látszólag te sem akarod 100%-osan, inkább csak azért, mert később már nem lehet.
2015. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Paleolit anyagilag megoldható lenne, falun élünk, vannak állatok, kertben zöldség, gyümölcs megterem. Viszont nem igazán meggyőző nekem amit eddig olvastam róla, de köszönöm a tanácsot, utánaolvasok!
2015. ápr. 14. 23:05
 19/34 A kérdező kommentje:

Pácsér, ez viszont nagyon beletalált :-(


Nem tudom ki pontoz le már megint, én minden válasznak örülök és hasznosnak tartom őket. Köszönöm!!!

2015. ápr. 14. 23:12
 20/34 anonim ***** válasza:
44%
Én a paleolithoz csak annyit fűznék hozzá, hogy nekünk annak köszönhetően jött össze a kisfiunk. :) Előtte három évig próbálkoztunk, aztán áttértem a paleo étrendre, és fél év múlva pozitívat teszteltem. És nem mi vagyunk az egyedüliek, akiknek bevált. Egy próbát szerintem megér, veszteni nem veszítesz semmit, ráadásul ilyenkor azért több zöldség közül lehet válogatni, mint télen.
2015. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!