Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok így gyereket?

Vállalnátok így gyereket?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, a férjem 39, már van egy 4 éves lányunk. Nagyon nehezen rengeteg hormon után sikerült csak teherbe esnem, terhességem végig problémamentes volt, kivéve a nyolc hónapig tartó hányingert. Végül sürgősségi császárral született meg a lányunk, szerencsére egészségesen. Férjem nagyon szeretne még egy babát és talán a szívem mélyén én is. De nagyon sok félelem van bennem. Félek az újabb kivizsgálásoktól, a rengeteg hormontól, amik lelkileg nagyon megviseltek első alkalommal is, félek, hogy ennek szegény lányom látná a kárát, félek attól is, hogy már túl öreg vagyok ehhez az egészhez. A helyzetet még nehezíti, hogy szülés után nagyon nehezen álltak helyre a hormonjaim, nagyon sokáig nem kívántam a szexet, ami ugye a kapcsolatunkat is eléggé megviselte. Azóta szerencsére minden rendben, de félek, hogy ezek a gondok is újrakezdődnek. Anyagilag beleférne még egy gyerek, de akkor újabb három évig kellene számolgatni hó végén,hogy kijöjjünk. Ezt nem nagyon szeretném már, jó lenne picit kirándulni, színházba, moziba járni, amik már ha én itthon leszek nem férnek bele a költségvetésbe.

Eddig próbáltam húzni az időt, de már nem halogathatom tovább. Három barátnőm is terhes és nekem majd meghasad a szívem az irigységtől, mikor látom a gömbölyödő hasukat. Vagy el kell döntenem, hogy nem vállalunk még egy gyereket és akkor nem lenne bennem ez a rossz érzés, hogy miért pont nekünk nem sikerül. Vagy belekezdünk, de akkor irány az orvos, mert másépp nem sikerülhet.

Kérlek írjátok le a véleményeteket, tudom dönteni nekem/nekünk kell, de hátha kapok itt olyan érveket, amik segítenének. Köszönöm!


2015. ápr. 14. 22:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
61%
Elsősorban a hormonok miatt sem vállalnám a helyedben, sajnos láttam példát milyen szövődményei lehetnek, így szrrntem fontosabb hogy a meglévő gyerekednek egészséges anyukAja legyen.
2015. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom soha megérteni, hogy miért gondolják sokan azt, hogy ha egy gyereknek nincs testvére, akkor az valamilyen szinten fogyatékos, mert egyedül kell felnőnie. Nincs abban semmi tragédia, sőt, én inkább azt látom a környezetemben, hogy a barátaidat megválogathatod, de a testvért nem, és sokaknak inkább átok és nem áldás, hogy van...

Másrészt: van egy egészséges gyermeketek, és olyan okokat sorolsz fel egy másik ellen, amelyek szerintem elég komolyak és racionálisak ahhoz, hogy ha nem szeretnéd szívből azt a második gyereket, akkor felesleges belevágni. Te magad írod, hogy eddig is húztad az időt. A hormonkezelésnek mindig vannak kockázatai, főleg, hogy már szültél, nem úgy fogsz reagálni, mint a szülés előtt, sőt, a korod miatt a 3 év fillérszámolgatásból könnyen lehet ennél több is, mert közel sem biztos, hogy problémamentesen végig tudod hordani a terhességet, ahogy erre annak sincs előre garanciája, aki 20 évesen lesz terhes. És most ott lesz egy 4 éves kislány is, akivel bizony ugyanúgy foglalkozni kell. Egyéb kiadásokról már ne is beszéljünk, és aztán a két gyerek is jóval többet fog hosszú távol elvinni, mint amennyit egy. Én mondjuk önző vagyok, és pont a minőségi életről nem akarok lemondani, azért sem szeretnék második gyereket. Egymást ugyan lefoglalják, eljátszanak együtt - már ha olyan természetűek lesznek, akik jól kijönnek egymással - de ennyi nem elég ahhoz, hogy fel is neveljük őket, kitaníttassuk, és mellette még önmagunk is maradhassunk, saját igényekkel, minőségi együtt töltött idővel gyerekkel és anélkül is.

Ha szeretnéd, de mégsem, én biztosan a természetre bíznám. Ha jön, jön, ha nem, akkor örülnék a meglévőnek és a status quonak az életünkben.

2015. ápr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
72%
Sem az egészségi állapotod, sem az anyagi helyzetetek, sem a mentalitásod nem alkalmas még egy gyermek vállalására! Nem, a helyedben nem vállalnék még egy gyereket.
2015. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
22. Valaszolo kapcsàn reagàlnék ! Nos , én egykeként nőttem fel ,volt egy tökéletes gyermekkorom ,igaz semmiben nem szenvedtem hianyt ,de ennek ellenére sem lettem elkényeztetett !!!Annak idejên ,ên most (felnőttként ,csalàdosként ) sem érzem hàtrànyàt annak ,hogy nincs testvérem ! 
2015. ápr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

22-es nagyon jól megfogalmazta.

Egyébként én is egyke vagyok,én sem érzem sem elkényeztetettnek,sem önzőbbnek magam mint azok akiknek van testvérük.Egy JÓ testvér egyébként biztosan nagyon jó lenne,de sajnos a környezetemben,nem tudom miért,de inkább látok rossz testvéri kapcsolatokat mint jókat.

2015. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
42%
Az írásodból úgy tűnik, inkább a még egy gyerek felé hajlasz. Itt szerintem senki nem tudja megmondani, hogy mit tegyél, hiszen a te életed. Beszélj a férjeddel őszintén, pro és kontra, ezt kettőtöknek kell eldönteni. Nálunk sem jött össze a baba, lombik lett a vége, aztán szülés után 3 évvel terhes lettem (pedig előtte állították, hogy nem lehet), sajnos akkor elvetéltem. Újabb 3 év után született a kisfiam. A viszonylag nagy korkülönbség miatt a lányom folyamatosan kényezteti a kistesót, segít is rá vigyázni, játszik vele. Én 39 évesen szültem, nem érzem magam öregnek. A szórakozás megoldható nagyszülői segítséggel, a lánnyal el tudunk menni, addig nagyi vigyáz rá. Mindezek fölött azt tudom javasolni, hogy egy nyugodt este üljetek le a férjeddel, mondd el neki az összes problémádat ezzel kapcsolatban és beszéljétek meg, csak ti dönthettek, ami nektek jó, nem pedig azt, ami itt a többség szerint lenne a megoldás.
2015. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
Egy gyerek nem gyerek, érdemes nekivágni próbálkozni, legalább a hormonterápia nélkül mindenképpen. Általános tapasztalat, hogy egy nő elsőre fogan meg legnehezebben. Másodszorra már orvos nélkül is sikerülhet. (Nővéremék 3 évig próbálkoztak az elsővel, a második meg az első hónapban sikerült. Ez gyakori a harmincas-negyvenes nőknél.)
2015. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Te még fiatal vagy, előtted az élet, ez tény. Viszont én 37 évesen már csak akkor szülnék ha természetes úton tudnék teherbe esni, rendben lenne az anyagi háttér, a szerveztem....Azért ne szülj, és tedd ki magad ennek a sok kezelésnek mert a barátnőid kismamák.....

Szóval csak azt akarom írni hogy ne tedd ki magatokat ennek a rizikónak amin először is átmentetek. Lehet rámenne a házasságotok is :(

2015. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Nem értem az ilyen kérdéseket. Ott a férjed, akivel dönteni fogtok. Tényleg vadidegenek véleményére vagy kíváncsi?

Ha akarsz gyereket, akkor hajrá, ha meg nem, akkor mondd el a férjednek.

Nincs jó meg rossz döntés, hiszen senki nem lát a jövőbe!

2015. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Aki elolvasta amit írtam, az láthatja, hogy nem az alapján szándékozom dönteni, hogy itt milyen tanácsokat kapok. A kérdést azért tettem fel, hogy hátha kapok olyan okokat pro és kontra, amiket figyelembe vehetünk majd a döntésünknél. És tényleg kaptam is, úgyhogy mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek!


off: azért nagyon érdekelne, hogy a sok lepontozgató olvassa-e a válaszokat és leírja-e a saját véleményét?

2015. ápr. 15. 14:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!