Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az új PTK erre lehetőséged ad?

Az új PTK erre lehetőséged ad?

Figyelt kérdés
A féltestvérem pár éve egy nagyobb összegért cserébe lemondott az apai örökségéről. Most én is ezen gondolkozom. Apukámmal jó a kapcsolatom, de anyámmal kevésbé. A szüleimnek van egy családi vállalkozása, amiben a bátyám is benne van, én nem. Dolgozom, de sajnos nem tudok előrébb jutni egyről a kettőre, és mivel anyámmal nem jó a kapcsolatom, hiába tehetnék meg, hogy támogatnak, nem teszik. Ezért arra gondoltam, hogy én is megcsinálnám, amit a féltestvérem, csak én az anyai és az apai örökségről is lemondanék azért cserébe, hogy most adnak x összeget, amiből tudnék venni egy lakást. Az örökségem jóval több lenne, de mivel a vállalkozást a bátyám viszi tovább, s én nem akarok benne dolgozni, csak vele csesznék ki, mert főként termőföldről van szó. Tehát, ha majd pénzre lenne szükségem, el kéne adni a földek rám eső részét, de azzal meg ellehetetleníteném a bátyám munkáját. Tehát jelenlegi állás szerint valószínűleg majd kiadnám bérletbe bátyámnak a földeket, és ott lennék, ahol a part szakad, mert eladva ugye jóval többet érnek. De megvenni nem tudná tőlem, ha pedig eladom, és ő nem talál ennyi földet, amit ki tudna bérelni, akkor tönkremegy.
2015. ápr. 26. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Le lehet mondani az örökségről, de nyilván ez a szüleiden múlik, hogy belemennek-e ilyen feltételekkel, ha nem akkor nincs mit tenni.
2015. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az öröklésről lemondást írásba kell foglalni, ha pedig visszterhesen (tehát ellenérték fejében) történik, akkor meg kell, hogy egyezz a szüleiddel az ellenérték összegével kapcsolatban, amit neked a lemondás fejében juttatnak.
2015. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetőség van rá, de kötelezni nem tudod a szüleidet, ha ezt nem akarják.
2015. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!