Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió/kiégés mit változta...

Depresszió/kiégés mit változtassak?

Figyelt kérdés
Már évek óta gyakran érzek kedvtelenséget, rossz kedvet vagy depressziót, egyre jobban. Mások előtt sose mutatom, nem beszélek róla senkivel. Ha társaságban vagyok, bulizok néha jobb kedvem van, de olyankor se mindig. Csajozni szörnyen tudok, szerintem egész jó alkatom van, csak folyton olyan kedvtelen fejjel megyek oda esetleg enyhén ittas vagyok, elég nehezen kommunikálok ismeretlenekkel. Próbálok minél többet sportolni, kimozdulni, amennyire eltudom rángatni az ismerőseim társaságban lenni, de sajnos ez sem segít. Tudom hogy már vagy 100szor volt hasonló kérdés, de nem akadtam igazán válaszra mit tehetnék. 28F
2014. aug. 18. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az hogy "csajozni szörnyen tudok", meg hogy "elég nehezen kommunikálok idegenekkel" ezek eléggé ütik egymást :D
2014. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán nem ártana egy pszichiáter. "Nem beszélek róla senkinek"nehezen kommunikálok ismeretlenekkel" Már ezek a megnyilvánulásaid mutatják, hogy baj van veled. Ez már orvosra tartozna. Rád olvasni nem tudunk. Mit változtass? menj kommunikációs tréningre, keress egy jó pszichológust,aki segít az önismeretedet elmélyíteni és rá jössz hol kell változtatni. Az ital csak tovább ront az állapotodon. Csajozni tudsz! de felelősséget tudsz vállalni? magadért másokért? 28 évesen már el kellene jutni oda, hogy felnőtt vagy!
2014. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van egy depressziós rokon a családban, aki rengeteg járt különböző "agyturkászokhoz", de nem segített rajta, sőt egyre rosszabb lett az állapota. Talán önértékelési, önbizalmi problémákból fakadhat a kedvtelenségem, ezekre nem tudsz valamit tanácsolni? A kommunikációs tréning jó ötletnek tűnik, bár nem tudom a környéken hol találok ilyesmit, majd utána nézek.
2014. aug. 20. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó pszichológus vagy pszichiáter sokat tud segíteni, persze a betegnek együtt kell működnie, akkor lesz eredményes. Itt egy link cím olvass.


[link]

2014. aug. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Önismeret, önértékelés, önbizalom


Önbizalomhiány, önértékelési zavarok, döntésképtelenség


"Nem az a szegény, akinek nem teljesültek a vágyai, hanem az, aki sosem mert álmodni."

Miért más kapja az elismerést, a nagyobb fizetést, a jobb állást?

Miért másnak jut több egészség, pénz, jutalom, utazás, élmény, esetleg idő is minderre?

Ok:


Számtalan oka lehet: leggyakrabban múltbeli sérelmek, kudarcok, nevelési hibák stb.

A beteg nincs tisztában a képességeivel, értékeivel, ilyenkor a legjobb képességű ember is súlyosan leértékeli, kevesebbre tartja magát, és valóban kevésbé sikeres az életben, jóval képességei alatt teljesít. Ahelyett, hogy kihozná magából a maximumot.

Megoldás:


Hogyan gondolkodik Magáról és a világról?

Miyen érzelmi tónusskálán mozog?

Hogyan határozzák meg a szokások az életünket?

Hogyan tudjuk ezeket befolyásolni?

Új szemléletmód kialakítása - egyéni kezelés, csoportos kezelés, klub, tréning formájában is történik (klubról Hírlevélben értesülhet).

"Tágítsd ki a gondolkodásodat, és valósítsd meg álmaidat!"

A vizualizációs technikák: meditáció, hipnózis segítenek abban, hogy meglássuk kik lehetnénk valójában.

Az éft (érzelmi felszabadító technika) segít feloldani a gátakat, blokkokat, amelyek akadályoznak céljaink elérésében.


(Bővebben lásd Módszerek.)


Telefonos bejelentkezés: 06/30 302 3672

2014. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!