Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Ti kit...

Kinek van igaza? Ti kit hívnátok meg?

Figyelt kérdés

2 hónapon belül diplomázok és nagymamám már készül a diplomaosztómra. Egyébként is nagy esemény ez és a mi családunkban még sosem járt senki egyetemre tehát még senki sem volt ilyen rendezvényen. Nagymamám már megvette a ruháját, már szervezi, hogy hova menjünk utána ebédelni stb. Ez így mind szép és jó csak most derült ki, hogy összesen 2 fő vendéget vihet mindenki magával a tűzvédelmi szabályok és a hely befogadókészsége miatt. Anyut mindenképpen meghívom hiszen ő nevelt fel, neki köszönhetem, hogy idáig eljutottam (apám gyerekkoromban elhagyott minket, munkanélküli, gyerektartást sem fizetett). A másik legfontosabb személy pedig a férjem, akit szintén nyilván meghívok. 18 éves korom óta vele élek, lassan 7 éve.

Elmondtam nagymamámnak a dolgot, hogy sajnos nem tud eljönni, mivel csak 2 meghívóm van. Csoporttársaimtól sem tudok kérni, ők is csak anyukát-apukát tudják meghívni és senki mást. Erre teljesen kiakadt, hogy hogyan képzelem én ezt? Alig várja, hogy lássa az egyetlen unokáját, ahogy átveszi a diplomát és hogy ő amikor elkezdte szervezni az ebédet akkor a férjemet bele se kalkulálta a dologba, mert ő nem is vérszerinti családtag, neki nincs joga ott lenni.

Én pedig úgy gondolom, hogy nekem kéne eldönteni, hogy ki jöjjön és ki nem. Eleve sértő, hogy a páromat bele se számította a "családi összejövetelbe", pedig állítása szerint imádja őt és nagyszerű embernek tartja. Már csak emiatt se fogok érezni bűntudatot és nyugodt szívvel a férjemet fogom meghívni. Azért kíváncsi lennék, Ti hogyan látjátok a helyzetet? Csak azért, mert egy férj nem valódi rokon, akkor már nincs joga elmenni egy családi eseményre? Hogy merülhet ez fel?


2015. ápr. 28. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"mert ő nem is vérszerinti családtag, neki nincs joga ott lenni"

Na, ez azért durva volt. Mi az, hogy a férjed szerinte egy idegen gyakorlatilag? Ok, hogy büszke, meg feldobja a sosem tapasztalt rendezvény a családban, na, de anyud nevelt fel, a férjed meg melletted volt végig, nyilván ő is nem kevés áldozatot hozott, hogy elvégezd. Egyébként ez nagyon sok helyen így van, hogy korlátozott számú jegyeket kapnak a végzősök. Attól még lehet vendégeket hívni, majd azok addig sétálnak a parkban, vagy beülnek egy cukrászdába, amíg az a két kiválasztott végignézi a diplomaosztót, és utána lehet az épület előtt közösen fényképeszkedni stb., meg étterembe menni. Ne képzelje már, hogy ő a díszvendég, és a Föld is megálla forgásban, amíg Te átveszed a diplomádat...

2015. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%
Bevinném a mamit is inkognitóban, úgysem dobják ki....
2015. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
Férjed mit szól hozzá? Ő mit mondott?
2015. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szokott lenni kivetítőn közvetítés aulában, udvaron vagy más nagyobb helyen, pont emiatt. Mami menjen arra, élőben meg nézzen anyukád és a férjed.
2015. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

,,Az ember ezért elhagyja apját, anyját, a feleségéhez ragaszkodik, 8és ketten egy test lesznek. Ettől kezdve többé már nem két test, hanem csak egy. 9Amit tehát Isten összekötött, azt ember ne válassza szét.”

/Márk 10.7/


Azt hiszem hogy Jézus itt konkrétan nem a diplomaosztókkal kapcsolatban felmerülhető anomáliák okán mondhatta ezt 😊, de azért általánosságban véve elég egyértelmű útmutatás szerintem; és azon kérdés tekintetében is talán, hogy kinek mihez is van joga a családban...ha nagymama nem tudná.


Ugyanakkor gáláns gesztus lehetne a férjedtől, ha az egyértelműen, veled kapcsolatban mindenféle értelemben őt megillető jogról, és jelen esetben a diplomaosztón való részvételéről esetleg lemond a nagymama javára (ha akar).

2015. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Férjem természetesen elsőbbséget enged a nagymamámnak. Valóban a férjem volt az, aki hajnalig fent volt velem amikor tanulnom kellett, ha nem maradt pénzem az ösztöndíjakból ő fizette be a vizsgadíjat, amikor ott akartam hagyni az egyetemet, mert besokalltam akkor ő bátorított, hogy ne adjam fel. Nagymamám mindennek csak a jó oldalát szereti élvezni. Ha őt választanám, hogy jöjjön akkor gyakorlatilag a férjem ebből az egész napból kimarad mivel az ebédre se jöhetne el.
2015. ápr. 28. 15:40
 17/18 anonim ***** válasza:
27%

Miért nem mehet el az ebédre?

Ha oda nem mehet, akkor őt hívnám meg.

2015. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jaaa...átadja a férjed a maminak a helyet, hogy láthasson téged, aztán még az ebédre se engedi oda....

De az nem jut eszébe, hogy egy "nem vérszerinti" ember támogatott téged hosszú időkön át.....

Igenis a rokonod a férjed.... a maminak volt egyáltalán valaha férje, hogy ennyire szűklátású?

2015. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!