Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt már látom, hogy sokan...

Azt már látom, hogy sokan alkoholistának nevezik a férjeket egy két doboz sör miatt. De mennyit ihat egy feleség, ami még úgymond elmegy?

Figyelt kérdés
Mert az én környezetemben korra, végzettségre, beosztásra való tekintet nélkül bizony a feleségek is megisszák a magukét. Sőt ismerek családokat, ahol csak ők isszák meg a magukét. Ők nem alkoholisták?

2015. máj. 10. 07:24
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
48%
Én imádom a csokit, mégsem eszem mindennap. Szerintem kell hogy legyen az emberben ennyi önuralom, hogy ne bűnözzön mindennap, bármi is a káros szenvedélye. Nem véletlen hívják ám fel a veszélyekre a figyelmet!
2015. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
45%

"Valamiért megiszod, szóval nincs rendben 1-2 dolog, amit piával próbálsz orvosolni"

Vaaaaaagy csak a sör finomabb, mint az üdítőként reklámozott cukros vizek, de nem olyan unalmas mint az ásványvíz. Tudom hihetetlen, de én pl azért iszok sört, mert finom :D Ünnepekkor meg valami édes fehérbort, a jobbaknak olyan ízük van, mint a mazsolának, és mézédesek, imádom.

Ha problémáim vannak, akkor csak annál rosszabbul érzem magam minél többet iszok, szóval kétlem hogy azért innék mert azzal akarom megoldani a bajaim. Csak szeretem az ízét.

2015. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
23%

Beszéljünk már arról, h miért iszik vki piát!

Általában fiatalok, mikor szórakozni mennek, gátlásoldás, bátorságerősítés céljából...

És akik nem alkalomszerűen, hanem minden nap megisszák az adagjukat, azzal a címmel h ez nekik jár? Miért pont alkoholt? Miért nem vmi üdítőt? a pia stresszoldásként kell nekik. Egész nap be vannak szabályozva a munkahelye, rohanás mindenfele, napi rutin, este otthon lazulni szeretnének, kiengedi a napo "gőzt". Vagyvannak akiket negatív gondolatok nyomasztanak h ők milyen semmirevalók, milyen Sz*r az életük, hogyelrontották, hogy őketsenki se szereti, a világ a hibás...nem bírják elviselni ezeket a negatív gondolatokat, ésa piával elnyomják.


Mit lehetne a pia helyett? Pszichológus? Sport? Vagy agykontroll mindenkinek magának, kizárni a negatív gondolatokat? Minden gondolatot megvizsgálni h az most hasznomra vagy káromra van..?


A piálása tudatalattival van kapcsolaban...!

A piálás egy asok én védő mechanizmusnak...:



[link]

2015. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon beskatulyázod ezt a több milliárd embert.
2015. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
53%

Jaj, hagyjuk mar...itt mindenki feher lepelbe burkolozott tokeletesseg, aki szentkent eli az eletet.

Gyik-on kb. legalabbis ebben a temakorben, szinte mindenki antialkoholista. Ertem en a sz*r gyerekkorotokat, apam is alkoholistaval nott fel, megsem ennyire alszent, mint itt egyesek. Csak azert mert meg sirva fakadtok a pia latvanyatol, mas meg iszik, nem kene hulye kovetkezteteseket levonni. Mert kb. ugy irtatok le a kerezot, mint egy sullyedo hajot, aki mar a csaladjat sem fogja rovid idon belul ellatni. Valoban nevetsegesek vagytok, sajnalom...

2015. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha nő létéra napi 2-3 sört iszik,meg néha pluszban egy pohár bort....sztem az már régen rossz :S
2015. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
41%
Az, ha egy felnőtt ember heti 1-2x megiszik egy sört vagy egy pohárt bort...teljesen rendben van. Mindegy, hogy nő vagy férfi az illető. Azonban ha minden nap legurít ezt azt...nálam már nem elfogadható kategória. Nem mondom, hogy ettől alkoholista lenne...de szerintem indokolatlan napi szinten alkoholt fogyasztani.
2015. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
2 doboz sör 1 liter alkohol mindegy hogy egy hét alatt vagy egy nap alatt iszik meg enyit mert az alkoholizmus a rendszereségel kezdődik és ez nemfügg a nemektől
2015. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
41%

De ha az íze miatt elkezdek egy sört inni, attól is hangulatba kerülhetek. Nem részegség, nem spicc, csak kis lazulósba. Tehát tök mindegy, hogy ízlik, mert ha csak azért iszom, mert ízlik, akkor is hat rám.


Mondhatom azt, hogy nem vagyok édesszájú/nagyétkű/kajafüggő, csak ízlik a sajttortás Boci csoki. Attól még el fogok hízni.

2015. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 Költőnő? ***** válasza:

sóvárgás, azaz leküzdhetetlen, kínzó vágy az ital után kontrollvesztés, ha elkezd inni, akkor nem tudja abbahagyni

tolerancia, az alkoholhoz hozzászokik a szervezet, vagyis egyre többet kell inni azonos hatás eléréséhez megvonás, az ivás felfüggesztését követő órákban-napokban heves testi tünetek alakulnak ki (remegés, izzadás, szapora szívverés, hányinger)


Érezte már valaha, hogy sokat iszik, és abba kellene hagynia az ivást?

Aggódott már valamelyik barátja, ismerőse, családtagja amiatt, hogy Ön túl sok alkoholt fogyaszt?

Érezte már magát rossznak vagy bűnösnek az ivási szokásai miatt?

Kezdte már a reggelt egy feles elfogyasztásával, csak hogy megszabaduljon a másnaposságtól, vagy hogy megnyugtassa az idegeit?

2015. máj. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!