Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt már látom, hogy sokan...

Azt már látom, hogy sokan alkoholistának nevezik a férjeket egy két doboz sör miatt. De mennyit ihat egy feleség, ami még úgymond elmegy?

Figyelt kérdés
Mert az én környezetemben korra, végzettségre, beosztásra való tekintet nélkül bizony a feleségek is megisszák a magukét. Sőt ismerek családokat, ahol csak ők isszák meg a magukét. Ők nem alkoholisták?

2015. máj. 10. 07:24
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy vagyok ezzel a dologgal (és szeretném kihangsúlyozni, hogy ez személyes vélemény, egyáltalán nem biztos, hogy igazam van), hogy egyáltalán nem kell mindennap meginni azt az 1-2 sört, 1-2 fröccsöt, ha férfi, ha nő az illető. Én ezt már nem tartom normálisnak. Nem is egészséges és ez is egyfajta függőség. Attól teljesedik ki a napja, hogy elmehet a kocsmába. Ez aztán élet... nem hinném, hogy volna egy éles határ, hogy ettől a ponttól a nő már alkoholista, a férfi meg nem. Bizonyos időközönként lehet mindkettejüknek valamit fogyasztani, de azt semmiképpen sem rendszeresen, főleg nem naponta. Én irtózom is ettől és ki is vagyok élezve erre. Gondolom azért, mert szüleim példáján látom (mindketten alkoholisták, anyukám épp most "gyógyul ki"), hogy ez tönkre teszi a családot, pedig apám esetében valóban nincs szó többről, csak a kocsmában elfogyasztott 1-2 sörről/fröccsről. Mégis egy kiállhatatlan paraszt lesz belőle, mikor hazaérkezik, mindenki menekül előle. Nem tudom, hogy az ő esetében ez már alkoholizmus e, de az egészen biztos, hogy tönkre teszi a családot. A kérdést ne mtudom mi ihlette (mert érzek némi felháborodást benne), de természetesen egy nő is ugyanúgy alkoholista, ha rendszeres pia fogyasztó, nem kell szépíteni itt semmit sem. És a nő is ugyanúgy tönkre teheti a családot...
2015. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%

Onnantól számít valaki alkoholistának hogy minden nap megiszik egy bizonyos mennyiséget, de ezt minden nap megissza mert ha nem minden baja lesz.


Itt nem a mérték tesz téged alkoholistává ahogy a drogost sem a mennyiség tesz azzá, hanem a rendszeresség.

2015. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem, ha valaki minden nap iszik, akkor az ha még nem is alkoholista, de előbb-utóbb az lesz.

Az alkohol függőséget okoz, csak lassabban fejti ki a hatását, mint a drogok. Ha rendszeresen iszol akkor függővé válsz és ha nem is egyből, de 10 éven belül nem fogsz tudni leállni és akkor is megiszod, ha nem kellene.

Sajnos közelről tapasztalom ezt, szóval nekem senki ne magyarázza, hogy a napi 1-2 sör az semmi, és amúgy sem lesz tőle részeg, mert igenis az az út az alkoholizmushoz vezet.

2015. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Jó, akkor alkoholista vagyok egy pohár vörösbor miatt. Igaz, ismerek olyant aki ennyit iszik vagy ötven éve és még semmi kárát nem látta.

Viszont a fogalom zavar többeteknél fennáll, hogy alkohollal, vagy anélkül azt nem tudom. Tudjátok például, hogy mi a függőség, vagy csak olyan jól hangzik, hát ti is ideírjátok?

2015. máj. 10. 09:24
 15/43 anonim ***** válasza:
44%

Le lehet pontozni okosok de ez így van.

Nesze nektek orvosi kifejtés, mert ti válaszolónak nem hisztek aki tudja mit mond, de akkor itt az orvos és ápolgathatjátok egymás lelkét hogy nincs alkoholista..


,,Alkoholizmuson a rendszeres (napi) és/vagy nagymenniységben történő alkoholfogyasztást értjük. Eszerint két formája van. Az első a függőség, ami mindennapos, és egyre nagyobb menniységű alkoholizálást jelent, és jellemző a napközbeni ivászat is. Nem feltétlen jár részegséggel!


Részletek: a rendszeres (napi) és/vagy nagymenniységben történő alkoholfogyasztást értjük. Eszerint két formája van. Az első a függőség, ami mindennapos, és egyre nagyobb menniységű alkoholizálást jelent, és jellemző a napközbeni ivászat is. Nem feltétlen jár részegséggel!


Részletek: Alkoholizmus a rendszeres (napi) és/vagy nagymenniységben történő alkoholfogyasztást értjük. Eszerint két formája van. Az első a függőség, ami mindennapos, és egyre nagyobb menniységű alkoholizálást jelent, és jellemző a napközbeni ivászat is. Nem feltétlen jár részegséggel!


Ha kimarad egy nap (józan), akkor megvonási tünetek lépnek fel (remegés, hányinger, izzadás, alvászavar, netán hallucinációk, epilepsziás roham) A második az abúzus: pl. hétvégente kontrollálatlan alkoholfogyasztás, részegségig! Mindkettő alapvetően meghatározza az életmódot!


Olvassatok inkább mint hogy össze vissza irkáltok.

2015. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
48%

Altalanos valasz: 9,11,12-es jol megfogta a lenyegi reszeket. egy ember onnantol szamit alkoholistanak, ha minden nap vagy minden olyan gyakran bekovetkezo szituacioban (pl. Stressz eri otthon vagy a munkahelyen) az alkoholt veszi elo mint stresszoldot, feszko levezetot.

Az alkoholizmusnak vannK fokozatai, ezek kozul az elso ha valaki minden nap pl. munkabol hazaerve nyul a "szokasos" egy doboz soreert vagy boraert es hetvegen meg ugyanezt teszi csak "unnepi" alkalomnak hivja.

ilyenkor erdemes kiprobalni, hogy mondjuk ketto hetig semennyi piat nem iszik valaki, ha semmi problemat nem okoz neki megallnia a hazaerkezeskori rutinszeru pohar utan nyulast, akkor nincs problema. Ha par nap utan arra valo hivatkozassal megiscsak megiszik egy sort, hogy de hat ez semmi, megerdemlem, ugyan mar ez nem alkoholizmus, kinem kakilja le, akkor GÁZ VAN!!!

ekkor es egyebkent is erdemes keresni masfajta stresszoldo technikakat pl. Testmozgas, hobbi, joga, meditalas, zenehallgatas, olvasas...

kerdezo: valaki beszolt neked is igaz? Es elbizonytala odtal...ha az altalad az elso kommentedben leirtak napi 2-3 sor lecsuszasara vonatkoznak es hetvegen a borozgatas es minden hetvegen...akkor erdemes kiprobalnod a kethetes szunetet, hogy lasd van e problemad mar az alkohollal vagy nincs.

2015. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!


Nekünk csak csökkent a százalékunk itt a GyK-n, te viszont ráléptél egy útra, ami az alkoholizmus felé vezet.

Viszont mivel ennyire tagadod, nem hiszem, hogy tényleg csak 1 pohár az az egy pohár.

Magadnak legalább ne hazudj!

2015. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, nagyapám van hogy 2 hónapig azt sem tudja magáról hol van a piától. 70 éves és semmi baja. Ezek szerint ő sem alkoholista?
2015. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
6%
Ja először 2-3 sört írt,most meg már csak 1 pohár bort.Sajnos ez alkoholizmus,ha nem is a súlyos fajtája,bárhová próbálod szépíteni,és ez még jobban mutatja,hogy Te is tisztában vagy ezzel.
2015. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Igen, ez is tipikus, nem a kérdéssel foglalkoztok, hanem belém, kérdezőbe akartok belekötni.

Szerintem a ti fogalmaitok szerint valamennyien alkoholisták vagytok.

Nem lehet benneteket komolyan venni. Sajnálom.

2015. máj. 10. 09:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!