Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szomszédnak...

Hogy mondjam meg a szomszédnak, hogy nagyon zavaró, ahogy közlekedik?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költözött fölénk egy fiatal nő, aki a lakásban és a lépcsőházban is hangosan kopogó cipőkben közlekedik. Az eddig jól alvó babám minden reggel és délután felébred rá, ill. minden hétvégén hajnalban, amikor a csaj hazajön buliból. Nem szeretnék vele összeveszni, de valahogy nagyon megkérném már, hogy próbáljon normális módon, csendesebben közlekedni...Volt már valaki hasonló helyzetben?
2010. febr. 23. 22:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%
Kb. 21 éve élünk panelban, és van pár lakó, akit nem érdekelnek mások, páran a liftbe dohányoznak, a fölöttünk lakó rendszeresen eláztat, az alattunk lakó bömbölteti azt, amit én nem tudok zenének nevezni. Ez van, és mindig ez volt. Megszoksz vagy megszöksz... Egyébként én is szoktam cipőben a lakásban mászkálni, ez nem általános, hogy lehúzzuk az ajtóban, ahány ház, annyi szokás, mondjuk én nem csinálok vele zajt.
2010. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%

Nemcsak a babát idegesíti...engem is felb@szott amikor még panelben laktam és felettem sarokkal léptek ettől aztán rezgett a ház na meg reggel fél 7kor magassarkúval...fél órán át:S

Én mindig úgy csináltam h ha magas volt,akkor indulás előtt 5 percceel vettem fel és csak a nappaliban voltam(vagy előtér ha úgy teccik) viszont kint én rendesen kopogtam...ahhoz jogom van.



Kopogj be és hivatkozz a gyerekre...ennyi ^^

2010. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ha szólsz biztos megsértődik,és jogosan azt fogja tőled kérdezni,hogy mit vársz el tőle?Mászkáljon a lépcsőházban mezítláb?vagy esetleg lábujjhegyen? Mivel van egy megszokott járása,nem fog tudni másképp menni,és nem is akar mert te arra kéred! Érthető is.

Egyszerűen meg kell szoknod! Azért te se felejtsd el majd,hogy ha a gyermeked már topogni fog,és amikor egész nap csak az egyik szobából a másikba fog a pici lábaival szaladni,vagy amikor jönni fog a dackorszaka,és mindenért sírni fog,ti is hangosan lesztek,és bizony lesz olyan szomszéd akit nagyon fog idegesíteni.Te mit fog csinálni,ha rád szólnak,hogy csinálj valamit a gyermekeddel,mert zajos??feltételezem,hogy rögtön mérges lennél,és felháborodva mondanád,hogy nem kötheted a székhez,és a gyermeknek is kell a mozgás.(amiben igazad is lenne)..Szóval mielőtt bármit is teszel gondolj arra,hogy egyszer ti is zajosak lesztek akaratlanul is,ahogy most a hölgy..Mert ő sem direkt csinálja a zajt...

Én a fiamat kicsi korától kezdve szoktattam a zajhoz.Ha aludt ugyanúgy ment a TV normál hangerővel a másik szobában,ugyanúgy normál hangnemben beszélgettünk így a zajt elviselte,nem zavarta...

2010. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg egy vagyok a százból vagy ezerből, de engem szinte elaltat a kopogó cipő zaja. Simán ellazulok tőle. Úgyhogy Kérdező én irigyellek egy kicsit, hogy lakik nálatok egy ilyen nő, mert rossz alvó vagyok.

De visszatérve a te gondodra, megpróbálhatnál dimplomatikusan beszélni a csajjal erről a dologról. Tudom, nem könnyű, mert sok ember csak azért is kopogna a beszélgetés után:( De hátha sikerül! Sok sikert kívánok!

2010. febr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó vagyok: "Kopogj be, és hivatkozz a gyerekre" - nos ezt nagyon nem ajánlanám! Szerintem ez a viselkedés csak a legkonfliktuskerülőbb embereknél válhat be, más azonnal rávágja, hogy "mi közöm a gyerekéhez, bla bla" :(
2010. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nalunk pontosan ugyanez volt! Varialtam egy ideig mit mondjak, mig nem egyszer eldurrant az agyam es hajnal kettokor felmentem, pizsmaban es egnek allo hajjal

Es kozoltem vele, hogy nagyon halas lennek, hogyha ki tudna lepni erkezeskor a cipojebol, es nem kellene a parketten jarkalasat hallgatni, s amennyiben nem tellik papucsra, holnaputan kap tolem, egy olyan cuki kacsasat ami akkor volt a labamon.

Azt megfordultam es lementem.

Hatott! Azota nincsen ilyen :D

2010. febr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

Szia, nálunk is ez a helyzet, de itt a csajok úgy közlekednek egymagukban, mintha egy komplett elefánt csorda menne el...

Mi is szóltunk, de sajna eredménytelen.

Én is lány vagyok, mégsem trappolom fel az egész házat!

Remélem azét neked több sikered lesz :)

2010. febr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
33%
Hmm ez érdekes, azt hittem ezt a nők le tudják egymás között rendezni :D
2010. febr. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudsz a picire valami puha kis fülpamacsot tenni, hogy ne ébredjen fel?
2010. febr. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%

szerintem menj fel, és kedvesen, udvariasan kérd meg. valószínűleg nem gondol bele, hogy milyen hangos. én a lépcsőházat nem említeném, csak a lakásban való járást.



egyébként átérzem a gondot. nálunk a házba beköltözött két "hülyegyerek" illegális albérlő. fél éven át hallgattuk a nemi életüket (kintről, bentről egyaránt behallattszott). Halottak napján aztán betelt a pohár, és lementünk szólni. Nem voltak otthon, őgyhogy csak egy cetlit hagytunk ott, természetesen udvariasat (legyenek szívesek a magánéletüket mások számára nem hallható módon élni). HÁt, ez most hétvégéig hatott. Szombat este a klotyón ülve kellett végighallgatnom, ahogy a kiscsaj magához nyúl... A mellettem levő szomszéd ráadásul még inkább megszívja, mert az alattam lakókat is hallja + a másik oldalról is van neki egy üzekedő pár.

Szerintem ez nagyon bunkó és tapintatlan dolog. Szólni kell először udvariasan... Aztán lehet más dolgokat is bevetni, ha nem megy... Egyszer telefonáltam, és még oda is behallatszott, és ciki volt, amikor vendégek voltak nálunk.

A szabály: élni és élni hagyni...

2010. febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!