Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtennétek ezt a saját...

Ti megtennétek ezt a saját lányotokkal?

Figyelt kérdés
2 hónapja férjhez mentem szüleim tiltakozása ellenére (a kifogás h szegény családból való a párom) Esküvő után édesanyám lakásába költözhettünk ami üresen állt.Persze nem nagy örömmel engedte meg. Nekem volt egy kevéske pénzem amiből elmentünk a Balatonra pár napra. Ezt megtudta édesanyám és elzavart minket a lakásából - mondván h semmink nincs ezért nem üdülni, hanem spórolni kellett volna. Most albérletbe kerültünk a lakását meg kiadta másnak.
2015. máj. 15. 19:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom, hogy megtenném-e, mert nincs még gyerekem. De nálunk a családban nem egy ilyen eset volt.

Persze azt kellene mondanunk, hogy nem tennék ilyet és nem anya, aki ilyet tesz. De valójában neki nem kötelessége odaadni nektek a lakását, csak szép gesztus tőle.

Egyébként az is lehet, hogy a házasságod ellen is tesz tudat alatt. Hiszen nyilvánvalóan nem az a baja, hogy szegény családból való a párod, ennél mindig összetettebb a probléma. Azt csak te tudod, hogy valójában mi - vagy még te se, ha ő nem mondta el.

2015. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
58%

Szia, anyukádnak semmi köze hozzá, hogy mire költöd a pénzedet, nektek meg semmi közöd anyukát ingatlanjához.

Felnőtt nő vagy, van szép nagy kandúrod, oldjátok meg a saját életeteket, nem kell mindig tátott szájjal a készre várni.

2015. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó h a készre várok, hanem h nekem természetes lenne a helyébe h a lányomékat veszem oda ha az albérletre nem vagyok rászorulva és őket segítem. Mert most kiadta csak h a rezsit fizessék szinte semmi albérleti pénzért ismerősének
2015. máj. 16. 09:14
 24/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem meg anyukádat. Több szempontból sem. Elhiszem, hogy más anyagi helyzetű férjet szeretett volna a lányának. Ez eddig szíve joga. A döntés azonban CSAK és KIZÁRÓLAG NÁLAD volt/van, tehát semmilyen joga nincs beleszólni a választásodba... (főleg ennyire felszínes okból) Másrészt az is a TI dolgotok, hogy a kis félretett pénzetekkel mit csináltok. Ha ti nyaralni akartok...akkor költsétek arra. Ha kocsit vettetek volna..akkor arra. Ha félrerakjátok, akkor rakjátok. Teljesen mindegy! A TI dolgotok! Az meg, hogy emiatt még a lakásból is kitett...az ő szegénységi bizonyítéka. Egyértelmű, hogy irányítani, manipulálni szeretne...és nem tudja feldolgozni azt., hogy ez bizony már nem megy..hisz nem vagy gyerek............ Sajnálom, hogy így gondolkozik. Ez hosszútávon nagyon nem tesz jót a kapcsolatotoknak......jó lenne, ha minél hamarabb rájönne erre........
2015. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
66%

Anyád igazából nem az anyád.

Vagyis biológiailag az, de az ilyeneket nem nevezem anyának, nem is az.

Az volt a gondja, hogy nem úgy pattogsz ahogy ő azt tizen x évig megszokta, mert az ilyen lények akik csak ellenek azok nem viselik el, hogy a kölykük önállósodni fog és saját maga akarja élni a gyerekeik életét is...

Inkább örülj neki, hogy nem szorultok rá, mi is albérletben kezdtük,nem akarták, de mi el akartunk menni, önállósodni, anyum mindig adott valamit, pedig nem kértük. Ilyen egy anya.

A tied csak egy szaporodási egyed.

2015. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Durva volt, amit csinált. Én alapvetően nem értem, miért kell valakit negatívan megítélni azért, mert nem olyan családból jött. Nyilván szorgalmas munkával és tehetséggel ő is ki tud törni. Illetve ki törne, de hogy ez miért nem megy Magyarországon, az a politikai rovatba illik... Sokan vannak, akik önhibájukon kívül nem tudnak kitörni a rossz életkörülményekből, pedig dolgoznak napokig.

Ha valaki tényleg felelősségteljesen dolgozik, és eltartja a családját, onnantól kezdve senkinek sincs joga megítélni, hogy mennyit keres. Senki sem tehet arról, hogy ilyen ez az ország.

Viszont, hogy ne csak politizáljak (mert eléggé belementem), akárhogy is nézve, anyádnak nem volt igaza. Senkit nem lehet a szülei, származása alapján megítélni (ha belegondolsz, a rasszista gondolkodás is ezen alapszik). Ha ő egyszer odaadja nektek a házat, akkor legalább annyi időre illett volna, hogy nálatok hagyja, amíg nem tudtok felépíteni egy saját egzisztenciát. Viszont ahogy olvastam, nekem úgy tűnt, hogy nem kevés szánalom volt abban, hogy ő odaadta, és ez valahol eléggé... hát igen, gáz.

2015. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
32%
Nem volt szép, amit édesanyád tett, de ti is jó nagy idióták vagytok, ami azt illeti. Beköltöztök egy lakásba, amivel komoly anyagi kárt okoztok édesanyádnak (gondolom vagy egy forint bérleti díjat nem fizettetek vagy épp csak jelképeset, máskülönben édes mindegy lenne, hogy hol laktok), erre te a kevéske pénzed elköltöd balcsizgatásra, de az eszedbe nem jutna, hogy talán félrerakd, ne adj isten anyukádnak add, vagy vegyél belőle valamit hálaként. Lehet anyukád úgy gondolta, hogy olyan hülyék vagytok, hogy csak egy ilyen drasztikus lépés téríthet észhez titeket. Valóban jár mindenkinek a pihenés, de ha valaki ekkora szívességet tesz nekem úgy, hogy ezzel tulajdonképpen ő fizet rá, akkor az a minimum, hogy a balcsis hétvégét halasztom addig, míg anyagilag legalább a lakhatásomat állni tudom...Szerintem, de lehet én gondolom rosszul és biztatni kell a gyereket arra, hogy egy semmirekellő legyen...
2015. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Milyen feltételekkel költözhettetek be? Ha úgy, hogy a közösbe is kellene visszaadnotok, vagy elvárt cserébe ezt meg azt, és ezt előre megbeszéltétek, akkor persze jogos, hogy ha ezt nem tartottátok tiszteletben. Viszont, ha egyszerűen megengedte, hogy ott lakjatok, ez mellett megtudtok élni úgy ahogy, akkor sok köze nincs hozzá, hogy mire költitek a maradék kis pénzeteket.
2015. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Igen úgy engedte meg h spórolunk és gondolom ezért nem is nézte jó szemmel h elmentünk kicsit kikapcsolódni.
2015. máj. 17. 20:39
 30/33 anonim ***** válasza:
Igen, ebben az esetben el kellett volna napolni a dolgot, akármennyire is rátok fért és megértelek titeket. Valamit valamiért. Ettől függetlenül szerintem drasztikus lépés volt tőle, de őt is meglehet érteni. Most végképp rászorultatok arra, hogy kétszer is meggondoljátok mire költitek a pénzt. Mindenesetre kitartást kívánok nektek és legyetek ott egymásnak jóban és rosszban egyaránt, és hosszabb idő után szépen összeszeditek magatokat anyagilag is és mindenhogyan is, elrendeződnek a dolgok, bizonyára jó irányba fordul a szülőkkel is a kapcsolat. Amikor már azt látják, hogy megálltok a saját lábatokon és igen, van miért büszkének lenni. Valamelyik családban ez könnyebben megy, valamelyikben nehezebben. Kitartást még egyszer.
2015. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!