Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen tájékozatlanok a...

Miért ilyen tájékozatlanok a fiatal családok? Hisz ma már az interneten gyakorlatilag minden információ elérhető.

Figyelt kérdés
Emeljünk ki egy példát. Ahol a családban valaki csak csirkemellet, müzlit, édesítőt és hasonlókat hajlandó megenni, az tudja, hogy valójában mit eszik?

2015. máj. 19. 07:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
62%

"Mi a probléma a csirkemellel és müzlivel?"


A kérdés jogos. Semmi baj nincs vele, azzal van baj, ha valaki csak ezeken él. Olvastam én is azt a kislányt, aki csak csirkemellet hajlandó enni, az agyam ledobta az ékszíjat totálisan. Mikor annyi finom és jó hús van, pont az egyik legízetlenebb, legjjelegtelenebb húst zabálja, gondolom nem testépítő, hogy csak azt egye rizzsel, rém egészségtelen az egyoldalú táplálkozás...

2015. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
Nézd mi, csak csirkemellet eszünk. Nem szeretjük a többi húst. Ettől még nem egyoldalú az etkezesunk. Esélyes, hogy több zöldséget és gyümölcsöt eszünk, mint az átlag. Azt se mondta senki, hogy csak kétféle ételt eszünk. Ezt a kettőt vettem ki a kérdésből, mert nem értem mi vele a probléma.
2015. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
A csirkével és a pulykával szerintem nincs semmi gond. Egy jó bio gazbálkozdásból száramzó, redes táppal etetett állat kitűnő. Müzli, attól függ, a boltban kapható, 50% ban cukros műzli nem ér semmit. Egy bioboltban kapható, ellenőrzött, teljes tápértékű műzli viszont annál inkább. Édesítő, a nem szintetikus édesítővel semmi gondom (méz, kókuszcukor, stevia társai).
2015. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem neked miközöd van ahhoz hogy más mit eszik és mennyire tájékozatlan.

Bár biztos vagyok benne, hogy akkor te mindent a saját kertedben nevelsz,összes zöldséget,gyümölcsöt,kenyeret magad sütöd,csirkéket nevelsz, vágsz?

Mert ha nem akkor nem tudom milyen alapon szólsz bele. Persze, azzal én sem értek egyet amikor már 2 túlsúlyos szülő a gyereküknek(kisebb korában) mindent megenged, tömi kajával hetente meki, rengeteg édesség, nem kell zöldséget ennie a kis szentnek stb... Na az olyan undorító.. A saját testüket úgy rontják el ahogy akarják, de szegény gyerek ha nagyobb lesz majd magára marad ha le akarja adni azt a sok plusz kilót amit az engedékeny szülők miatt magára szedett..

Szóval ezzel én se értek egyet..

De az miért baj ha valaki csirkemellet ad a családjának ebédre? Még mindig egészségesebb egy natúr csirkemell szelet, mint egy jó zsírban tocsogó oldalas..

Édesítőként én steviát használok néha. Szóval ahol nem tudom kiváltani, pl karamellkészítés, ott cukrot, de ahol tehetem kevesebb cukrot használok és egy kis édesítőt.

Úgy tudom még nincsen semmilyen hivatalos eredménye annak , hogy az édesítők rákkeltőek..Ha lesznek akkor valószínűleg be fogják tiltani stb

De én még mindig inkább azt eszem mint a töménytelen fehér cukrot..

De komolyan ez mindenki egyéni dolga.. És most tehetünk róla, hogy a csirkét rossz körülmények között tartják, vagy táppal etetik?

Ott van a lehetőség, lehet venni tanyasit is. De sajnos általában azért el is kérik az árát.

A müzlivel meg nem tudom mi bajod van. Én mixet szoktam adni a gyerekeknek. Ebben van mazsola, zabpehely!!! , még kevés szárított gyümölcs meg csokireszelék. És szívesen megeszik, míg magában a zabpehely nem kéne nekik..

2015. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem tök mindegy hogy most tollasodik vagy nem tollasodik az a csirke mikor levágják? Semmi bajom nem lesz tőle, ha megeszem.
2015. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
Attól hogy valaki a húsok közül csak a csirkemellet eszi meg, még megeheti a sárgaborsó fasírtot vagy rakott kelt gombával. Szerintem az az illető nem azt írta, hogy csak ezt a pár dolgot eszi egész életében. És az is valószínű, hogy pár év alatt majd megunja a csirkemellt is és megszeret valami más fehérjeforrást, akár a májat vagy szalonnát is.
2015. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%

nem tok mindegy mikor vagjak a csirket?


Semmi baj azokkal a kajakkal amiket felsoroltal. A feher kenyer-fott teszta-zsiros potkolt magyaros kombo sokkal artalmasabb.

2015. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
11%

A csirkemell azóta lett ennyire divat, amióta bontott csirkét árulnak. Mivel a csirkének ez a legízetlenebb, leggyatrább része, nem vette senki. Kevés ételt lehet belőle jóízűen elkészíteni. Pörkölt, gulyás, brassói pl. ízetlen lesz belőle.

De vannak, akik inkább a neten keringő "csak ez az egészséges" propagandát hiszik el.

Valóban tájékozatlanok sokan, amikor bedőlnek a mindenféle reklámoknak.

2015. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel a csirkének ez a legízetlenebb, leggyatrább része"


Ugye nem kezdunk el izlesen vitatkozni?


Amugy ez a csirkenek a legertekesebb resze, maradjunk ennyiben.

2015. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
kedves kérdező, nem tűnik fel, hogy mindenki szembe jön az autópályàn???
2015. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!