Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akar elválni a férjem?

Jogosan akar elválni a férjem?

Figyelt kérdés
elég sok a feszültség, vita, probléma mostanság közöttünk.. a gyerek sem jön össze, meg más is... én nyitottabbak pozitívabb optimistább voltam mindig is,ő magába zárkózott, itthon ülős, pesszimista, stb... de valahogy mindig megoldódott... most voltunk bulizni barátokkal, sokat ivott mindenki.. táncoltam mindenkivel, beszégettem, de ennyi. egy pasi megjelölt a neten és írt is hogy milyen jó buli volt és én válaszoltam neki még buli után. és reggel is írt én azóta nem. hiszen férjnél vagyok.. nem mertem elmondani a férjemnek viszont kb három nap mulva kiböktem mert féltem hogy kiderül és ő amúgy is aggódos féltékeny típus, persze régebben volt is rá oka hiszen sok fiú barátom volt sokat jártam bulizni de ennyi.. és most napok óta ideges külön alszik és azt mondta hogy ribi vagyok, biztosan csináltam valamit azzal a faszival, mert nem emlékszem mindenre... de nem történt semmi! és ne hisz nekem. elakar válni.. de nem lehet vele beszélni mert elmegy, kiakad vagy sérteget.. mit tegyek? szeretem, bár néha már elegem van ezekből a dolgokból. de olyan jól megvoltunk az utóbbi pár hétben, és tessék.. ti mit tennétek a helyemben? fussak utána vagy várjak hátha megváltozik a véleménye? vagy hagyjam hogy menjen vagy váljon el?
2015. máj. 28. 22:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Hadd menjen. Úgyis tök különbözőek vagytok, lehúz téged, féltékenykedik. Válj el, a másik faszinak meg írj vissza és randizz vele.
2015. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Hát szerintem adj egy kis időt magatoknak. Ezt a válást biztos ő sem gondolja komolyan, csak valamilyen szinten megsértetted a férfiúi büszkeségét. Szerintem őt is megviseli hogy nem jön össze a baba, hisz ez az ő teljesítményét is minősíti valamilyen szinten, amire a férfiak igen érzékenyek. Ha eddig megvoltatok és jó a házasságotok, akkor lenyugodott hangulatban majd meg tudjátok beszélni ezt.
2015. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
A férjed nem jogosan akar elválni. Nincs igaza. de azt megmondhatod neki,hogy neked meg az ok nélküli vitákból,és féltékenykedésből van eleged,és lehet jobb lenne,ha tényleg elválnátok,mert még nem késő tovább lépni. Mond meg neki,majd ő is talál magának mást.És figyeld meg az arcát utánna. Nem akar majd válni. :)
2015. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Érzelmek esetében nem lehet jogról beszélni, ha valaki nem akar a másikkal lenni, hát nem akar a másikkal lenni. Egyáltalán nem biztos, hogy a történtek miatt akar elválni tőled a férjed, lehet, hogy már egyébként sem érezte jól magát a házasságban, csak ez volt az a pont, amitől ki merte nyitni a száját. Hogy ez tartós érzés nála, vagy csak hirtelen hangulat, az majd kiderül (meg te ismered, hajlamos-e szeszélyeskedésre). A helyedben egyelőre ráhagynám, magam nem hoznám fel a témát, aztán majd meglátod, hogy idővel lenyugszik, vagy tényleg komoly ez a válásdolog.
2015. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
Jobban jársz, ha elváltok - már ennyiből kiderült, hogy ez nem egy jó házasság beteges féltékenységgel, trágársággal, sértegetéssel, ami később életveszélyessé is fajulhat. Addig kell kilépni, amíg nincs gyerek. Nem lennél mellette boldog, nem hozzád való.
2015. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy lennék vele, hogy ha - nem tudom, hány év házasság után - egy ilyen dolgot nem tudnunk normálisan kezelni, és normálisan megbeszélni, ebből ilyen vádaskodás lenne meg tüntetőleges külön alvás, a férjem pedig még azt is közölné, hogy "ribi vagyok", akkor nagyon valószínű, hogy úgy érezném, hogy akármennyire is fáj, nekünk nem egymás mellett van a helyünk.


Ha pedig a párom lenne az, aki nem akar leülni (még ennyi idő után sem), és - lehetőleg nyugodt hangnemben - megbeszélni ezt az egészet, kölcsönösen meghallgatva egymást, akkor futni biztos nem futnék utána, meg nem erőltetném a dolgot, mert ez simán egy érzelmi játszmázás - normális konfliktuskezelés helyett "elmegy, kiakad vagy sérteget" amiben nem lennék partner.


Nyilván nem lehetek képben az előzményekről, de ha ennyire nem bízik meg benned, az már eleve komoly gond, illetve komoly gond tünete, függetlenül attól, hogy mi a valós oka.


Ha sok a vita és feszültség köztetek, de meg akarjátok menteni a kapcsolatotokat, vagy legalábbis megpróbálni, akkor szerintem jó ötlet lenne a párterápia, feltéve, ha mind a ketten nyitottak vagytok rá.

2015. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon különböző vérmérsékletű emberek lehettek.Senki nem örülne ettől függetlenül a nálatok történteknek.Én biztos nem tolerálnám ,ha a párom bulizni járna...stb.Persze lehet,hogy komzervatív vagyok.

Baba téma meg egy adalék erre.

Talán az is benne van a kalapban,hogy inkább bulizol,mint azon törnéd magad,hogy családot adj neki.Nem tudom mennyi idősek vagytok,de mindenki megérdemli,hogy olyan társa legyen,aki azonos irányba tart.Sajnálom,de nem tudok melléd állni.Ha nem szeded magad össze,meg gondjaid lehetnek később.Gondold végig mi a fontosabb és tedd oda magad.

2015. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ez tipikus az az eset, amikor a férfi hisztizik és olyanokat vág a fejedhez, amit nem gondol komolyan. Nyilván nem venném komolyan, de elbeszélgetnénk erről, mert ez igy nincs rendjén. Az a férfi is nyilván okkal irt. Félt és most büntet, megbántottad a férfi hiúságát stb stb. Én nem tennék semmit, csak a szokásost, élném a mindennapokat, max ha nem szól Ő sem olyan 2-3 nap múlva megkérdezném, hogy Na most akkor Válunk vagy benne vagy egy békülős szexben? :)
2015. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%

A férjed betegesen féltékeny.

Inkább örülj, hogy elváltok.

TÉnyleg így akarod élni az életed, hogy ilyen pitiáner dologból balhét csinál?

Még szerencse, hogy nincs gyerek.

2015. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

És később esetleg nem is beszélhet férfiakkal, rájuk sem nézhet? Dolgozni sem mehet majd?


Ha az én párom számon kérné, hogy facen váltok pár mondatot valakivel, azt hiszem, nem sokáig lennénk együtt.

2015. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!