Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ötlet?! Nagykorú vagyok de a...

Ötlet?! Nagykorú vagyok de a szüleimmel élek akik megtiltoták h dolgozzak.

Figyelt kérdés
holnap munkába megyek. az első munkanapom és este 11-ig vagyok. nagykorú vagyok de a szüleimmel élek akik megtiltoták h dolgozzak. mit mondjak nekik mit csinálok holnap egész nap késő estig? úgy h a telefont nem fogom tudni felveni. egyébént 11 már késő este? szerintük már 8 óra éjszaka....
2010. febr. 26. 22:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%

De röhögnék ha a kérdező annyit elfelejtett volna mondani, hogy egy éjszakai bárban táncol egy rúdon, és az ősök emiatt nem akarják :D


Nah komolyra fordítva, előbb-utóbb úgyis megtudják + nem olyan rossz az ha nem engednek. Gondolom nem akarják, h elkallódj és ezt válaszd további tanulás helyett... stb.

2010. febr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azokkal, akik szerint örülni kell, ha a szülők eltartanak, míg tanulsz, ugyanis a suliból kikerülve tapasztalat nélkül nincs garancia arra, hogy valaki egyből kiszűrje az állásajánlatok közül a valós ajánlatokat, illetve hogy azok közül találjon is munkát, főleg, hogy egyre több a csaló hirdetés, és minden második mögött a nagy Zepter áll, ami köztudottan átver. Az ő csapdájukba rengeteg fiatal esik bele álláskeresőként. Mivel én középiskolában suli mellett plusz tanfolyamra jártam (és megérte, mert évfolyamelsőként és osztályelsőként érettségiztem le, és a diplomához már a nyelvvizsga rég megvan), csak emiatt nem dolgoztam annyi idősen, mert ennek úgy gondoltam, később lesz haszna, és lett is, de ha lett volna még plusz időm, akkor megcsináltam volna a jogsit is, mert kedvezményesen csinálhattuk meg a suli támogatásával, de ütközött a nyelvtanfolyammal, és dolgoztam is volna, de az is ütközött volna. Viszont főiskolásan már nem értettem szüleim nagy ellenkezését, hogy én dolgozni akarok, hiszen volt időm rá. Sokkal jobb lett volna, ha korábban elkezdhettem volna dolgozni és nem ellenzik, mert elég jól tudok a pénzzel takarékoskodni, és könnyebb lenne lakáshoz jutnom, ha hamarabb kezdhettem volna gyűjteni. Zsebpénzt se kaptam gyerekként, csak akkor, ha ötöst kaptam, vagy ha kirándulás volt, vagy még általánosban tábor.

Szerintem a diákként elkezdett munka igenis hasznos, megtanítja az embert, milyen dolgozni, az már a saját pénz, amiért az ember megdolgozott, más, mint amit a szülőktől kap, én az első fizetésemnek nagyon örültem, az nem ugyanolyan pénz volt, mint azelőtt a szüleimtől kapott pénz. Nem fog az ember csak azért nem továbbtanulni, mert már dolgozik. Egyébként ha most érettségiznék, nem főiskolára mennék, hanem szakirányú tanfolyamra, mert hasznosabb tudást ad, mint a felsőoktatás, és már abban dolgozhatnék, amit tanultam. De most már végigcsinálom, csak ahhoz, hogy a szakmámban elhelyezkedhessek, ez kevés lesz, és gyakorlatilag időt pocsékoltam azért, mert nem volt alkalmam megfelelően tájékozódni, mert a szüleim csak a felsőoktatást voltak hajlandók elfogadni, mást nem. Azt ne mondjátok, hogy ez is hasznos, mert az első szaktanfolyam ugyanúgy állami támogatású, mint az első diploma, de ha a munkahelyemnek kellene a diploma is, ők fizetnék a képzésemet, így viszont nekem kell majd fizetnem, ha dolgozni akarok a szakmámban, és ez nem mindegy.

2010. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Szerintem is kamukérdés!!! Van a mai világban olyan hülye szülő,aki nem örül haa gyereke dolgozik????( és nem csak szülő) Mindenki örülhet,ha van munkája...szóval ez csak kamu...szerintem. Egy szülő
2010. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
51%
rintem ha egy középiskolás (természetesen komoly,jónevű középiskolára gondolok)fiatalnak egyszerűen nincs ideje a különórák,és a tanulás mellett dolgozni,ha ezt komolyan veszi. Én nem engedtem volna egyik gyerekemet sem, nekik ilyenkor a tanulás a munkájuk. A jóhírű, komoly egyetemmek mellett sem tud dolgozni,mert ott még vannak követelmények.A sok "noname" középiskola és főiskolának nevezett tömegképző intézményekbe járóknak,(ahol ha bemegy a vizsgára 5-öst kap,ha csak beküldi az indexet 4-est),no ott van idő dolgozni mellette,akár 12 órát is. Nyugodtan le lehet pontozni,ez a véleményem. Ja és mindkét gyerekem az egyetem után azonnal kapott munkát, elég volt kimondaniuk,hol végeztek....
2010. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
11:08 - Az én szüleim se támogatták, hogy dolgozzak, nem engedtek sokáig, és még most is nehezen fogadják el néha, leírtam, BÁR KAMU LENNE. Sajnos nem minden szülő olyan, mint amilyen ezek szerint te vagy. Örülj, hogy te ezt tapasztalatból nem tudod.
2010. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
62%
13:09 - Egyedül az orvosi az, ahol tényleg követelnek, és szükség is lenne jó orvosokra, csak nem fizetik meg. Ja, és elég kimondani hol végeztek, na ez meg baj, mert ha nekem szükségem van munkára tanulás mellett, de ugyanazt tanulom, mint az, aki egy nevesebb egyetemen tanul, és engem nem vesznek fel dolgozni, esélyt se adnak, hogy a tudásomat bizonyítsam, akkor hadd ne legyen véleményem az ilyen munkahelyekről. De tudod, rengetegen ülnek vezető pozíciókban csak azért, mert x neves egyetemet végeztek, vagy mert valakinek a valakijei, de a beosztottjai jobban értenek a témához, mint ők. Ez Magyarország... a protekciók földje, és egyre jobban szégyellem...
2010. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
13,55-ós,amiről te írsz,az teljesen más téma,én itt most nem vagyok hajlandó egy társadalmi,politikai vitába belemenni. A jóhírű egyetemekre azért zömében a jól tanuló, valamit már felmutató középiskolásokat veszik (vették fel régebben) amai oktatási rendszerről itt és most nem szeretnék beszélni,bár véleményem természetesen van, s nem túl pozitív....De ne keverjük a két dolgot,én azt mondom.
2010. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
14:08 - Kitűnőre érettségiztem, nyelvvizsgám volt, és 2 ponttal maradtam le egy jó nevű egyetemről. 2 pont!!! Szerinted rossz tanuló voltam, rossz jegyekkel? 2003-ban, amikor még 105 pont volt a felvételi ponthatár azon az egyetemen a 120 pontos rendszerben. A vicc az, hogy a főiskolán ugyanazok a tanárok tanítottak minket óraadó tanárként a szakmai tárgyakból, akik azon az egyetemen tanítottak.
2010. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
14.26-os, én megértelek, de ezért ne rám haragudj! Egyébként 2000 körül ugyanebben a 120 pontos rendszerben 114,illetve 116 ponttal jutottak be a gyerekeim. Bár azt nem értem,hogy ilyen jó tanulmányi eredménnyel hogy lett csak 105 pontod?
2010. febr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
43%
akkor biztos nem így vélekednél,ha nem lenne mit enni,és nem tudnád fizetni a számlákat...hogy egyetem mellett nem lehet dolgozni..szerinted minden egyetemistát a szülei tartanak el? hagyjuk már. jó nektek,hogy ezt megtehetitek,de ha nekem gyerekem lesz,és nem fogok eléállni,hogy ne dolgozzon iskola mellett. végülis az egyetemisták már felnőtt emberek.
2010. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!