Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te kellemetlenül éreznéd-e magad?

Te kellemetlenül éreznéd-e magad?

Figyelt kérdés
Elég jól keresek, tudtam annyit félretenni, hogy egy nagyon jó nyaralásra elvigyem a családomat és a szűkebb rokoni kört, repülőjegyet, szállást állnám én. (Csak jövőre, mert szeretném, ha nem tök 0 megtakarításom lenne egy nyaralás miatt.) Még nem mondtam nekik, de utánanéztem már mindennek, tudom, hogy mindenki találna olyat, ami tetszene nekik. Amúgy ritkán járnak nyaralni, inkább rövid hétvégéken voltak/voltunk, mert nem akartak erre pénzt kiadni. Nem mintha nem szeretnének, csak sosem álltak olyan jól. Együtt, a rokonokkal közösen még sosem voltunk sehol nyaralni, de tudom, hogy nem lenne probléma, összeveszés azért, mert néhány napig össze lennénk "zárva". Tehát ez minden szempontból jó ötletnek tűnne, de abban is biztos vagyok, hogy (főleg a férfiak) nem örülnének, hogy én fizetném. Másként én nem szeretném, mert nekem tényleg nem nagy áldozat, míg ha ők ki is tudnák fizetni, nekik az lenne. Ismernek, tudnák, hogy nem fitogtatni akarom előttük, hogy én többet keresek, mit ők, de ott a büszkeségük, nem mennének "ingyen" nyaralni. Ti kellemetlenül éreznétek magatokat egy ilyen helyzetben? Hogyan hozzam fel a témát?

2015. jún. 19. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak jövőre szeretnéd, add ajándékba (húsvét, karácsony stb.), akkor nem "csak úgy" fogod és viszed a családot, hanem valamilyen alkalomból. Ebbe nem lehet belekötni, ajándékot nem illik visszautasítani, és nem is lenne olyan "kényelmetlen" a szitu, mint amitől tartasz :)
2015. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy ez lesz!
2015. jún. 19. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, nekem is egyből az jutott eszembe, hogy ajándékba kapják, s akkor nem lesz gond!
2015. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

mi rokongyerekeknek adtunk karácsonyra nyári tábort, amit nagyon szerettek volna. persze együtt mennek a mieinkkel, nagyon várják. És így hogy ajándék, a sülők is örültek neki, senkinek se kellemetlen .


szóval én is azt mondom, add ajándékba valamilyen alkalomra, akkor tervezgethetik együtt, meg mindenkinek jó.

És szuper ötlet amúgy a közös nyaralás!

2015. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is legyen valami ajándékféle!Pl Húsvét, v karácsonyi nyaralás :)
2015. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Max a szüleidnek, de rokonoknak nem kellene. Egyúttal nem csak abból áll ám, hogy repülojegy meg szállás. Ha pl útlevél kell az se két fillér. Plusz szabadságot kivenni se mindenki tud. Kellemetlen helyzetbe hoznak őket.

Emellett én pl felvagasnak, dicsekedhet érezném, hogy xyka meghívást nyaralni az egész rokonsagot.

Inkább hívd el őket egy étterembe, az senkinek nem lesz kellemetlen

2015. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha neked ez a vágyad, akkor jó, ajánld föl, de ne tedd kötelezővé. Ne legyen még befizetve, mikor átadod, hagyd, hogy a dátumban együtt hozzatok döntést, és tényleg hagyd, hogy aki nem akar, visszamondhassa. Neked ez a vágyad, de lehet, hogy nekik nem. Ezt is meg kell tudni tanulni elfogadni.

Még annyit tehetsz, hogy pl. kibérelsz egy házat a Balcsinál, és meghívsz mindenkit. pl. hosszított szülinapi bulira. az megint más, sokkal lazább mintha egy körutazásra fizetnél be mindenkit. fel se tűnik mindenkinek, hogy te fizeted az egészet. máshogy kezelnék.

2015. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
még az jutott eszembe, hogy azt is előadhatod, hogy nyertél egy utazást 10 személyre, és hogy őket vinnéd magaddal. ez ellen nem lehet semmi kifogásuk.
2015. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
En elvbol nem fizetnek masnak nyaralast. Szerintem hulye vagy , ha fizeted. N
2015. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mint írtam, utánajártam a dolgoknak, szabadságot tudnának intézni, útlevél nem kell, betegségek elleni oltás, gyógyszer, ilyen dolgok sem. Ha ennek ellenére is nemet mondanak, marad az étterem, (vagy elmegyek én a párommal nyaralni), bár nekünk/nekik az is feszélyező lenne, mivel soha nem voltunk még együtt étteremben, még amikor alkalom lett volna rá, akkor sem, nemhogy "csak úgy".


Az utolsó választ pedig különösen köszönöm, remélem, hogy megengeded, hogy azt a pénzt, amiért én dolgoztam, arra költsem, amire én akarom, és, hogy amiatt, hogy szeretem a családomat/rokonaimat, ne tartsam magam hülyének. De te azért még tarthatsz nyugodtan, ha ettől jobban érzed magadat.

2015. jún. 22. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!