Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Amerikában elfogadták a melegházasságot?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 16:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
2%

Pont ahogy a melegfelvonulást is lehetne olyan helyre rakni ahol mindenki beleegyezik:)

Nem hinném hogy azon a helyen ahol ,,vonulnak'' ott az emberek 51%-a beleegyezik ebbe.


Vannak fontos dolgok amikre fel kell hívni a figyelmet. Az hogy vannak melegek is szerintem kevésbé fontos mint mondjuk egy rákosoknak való gyűjtésért szervezett menet.

Ettől a felvonulástól meg ne gondolja senki azt hogy majd mekkora empátia lesz az emberekben.


Ez a menet nem jótékony figyelemfelhívás mintsem inkább provokálás. Miért? Ki fog elmenni ilyenre? Melegek, akik utálják a melegeket meg a rendőrök és talán akiben olyan hatalmas empátia van... Heterok meg nem fognak ilyen felvonulásokat nézegetni mert nem érdekli őket.

2015. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
86%
"Ki fog elmenni ilyenre? Melegek, akik utálják a melegeket meg a rendőrök és talán akiben olyan hatalmas empátia van... Heterok meg nem fognak ilyen felvonulásokat nézegetni mert nem érdekli őket." Én eddig csak egyszer voltam, szerintem a többség hetero volt a menetben (nagyon sok kisgyerekes család volt például), a menetkísérők közt is, a rendőrök meg gondolom, nem önkéntes alapon voltak
2015. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
76%

51: Képzeld, én hetero vagyok, és engem érdekel. Azért, mert fontosnak tartom, hogy a kisebbségi csoportok is ugyanolyan jogokban részesülhessenek, mint a többség.

Én hetero személyként részesülök egy csomó olyan privilégiumban, amelyekért semmit nem tettem. És ugyanígy vagy ezzel te is, és az összes többi hetero is. Ha semmit nem tettünk, amivel ezeket kiérdemeltük, milyen jogon vitatjuk el másokból, akik szintén semmit nem tettek az ellen, hogy ugyanezekben részesüljenek?

Egyébként meg az itt pampogók hiába mondják, hogy őket aztán nem érdekli a melegfelvonulás. Pl. a 43-as azt írja, hogy a melegek létezzenek a négy fal között, vagy ha kimerészkednek, ne mutogassák a másságukat, de amint szerveződik egy olyan felvonulás, ahol az érintettek nyíltan felvállalják a másságukat, idejön és ordít, gyűlölködik, személyeskedik. Dehogynem érdekli :) Ha nem érdekelné, meg sem szólalna. Egyébként ez tipikus esete annak, amikor a butább, korlátoltabb gondolkodású embereknél is elkezdődik valami, bár ők ennek nincsenek is tudatában. Többek között ezért is van értelmük a figyelemfelhívó rendezvényeknek.

2015. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim válasza:
65%

Szerintem nagyon szép és követendő dolog, hogy az USA-ban elfogadták a melegházasságot.

Attól még, hogy valahol nincs ez elfogadva, ott nem lesz kevesebb meleg, és attól sem lesz most több, hogy elfogadták. Legfeljebb többen felvállalják, és nem lesznek sokan olyanok, akik csak azért összeházasodnak egy ellenkező neművel, tettetik, hogy szerelmesek, és felnevelnek egy gyereket. Mert most már remélhetőleg elfogadottabb lesz ez a dolog, mint amilyen eddig volt, bár rengeteg homofób marad majd így is.


Azzal meg szerintem nincs semmi baj, ha valaki meleg. Azzal sem, ha valaki meleg férfi létére női ruhákat hord, persze ez már sokkal kevésbé elfogadottabb, és én is azt mondom, hogy nem a legkellemesebb látvány, de ha ő így érzi jól magát, akkor tegyen így, hiszen így született. Az már más tészta, ha valaki melegfelvonulásokra jár, hiszen tudjuk, hogy azok hogyan is néznek ki, és ebben nem sok jó dolog van, szerintem nem így kéne harcolni a melegek jogaiért.

Sőt, nekem még azzal sincs bajom, hogyha egy meleg megcsókolja a párját valahol, ahol mások is láthatják! Ezt mindaddig, ameddig nem lépi túl vele a határt, mert szerintem sokkal aranyosabb, sokkal normálisabb, hogyha egy meleg pár vált egy rövid csókot, mintha mondjuk egy hetero pár "lenyeli" egymást az utcán, mindenki szeme láttára.

Hogyha pedig a heterok is összeházasodhatnak, akkor ők miért ne tehetnék? Miért kéne, hogy kevesebb joguk legyen, mint nekünk? Az normális, amikor két hetero sötétedés utcán kint dug egymással egy padon, a mocsokban, mert ők ezt megtehetik?

Komolyan mondom, sokkal elfogadottabb az, hogy valaki 10-11 évesen cigizik meg (ellenkező neművel) kefél, mint az, hogy valaki meleg. Szerintem ez a szegyén, nem pedig az, hogy elfogadták a melegházasságot.


17 éves, 100%-ig heteroszexuális lány.

2015. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim válasza:
63%
#54: azt még elfelejtettem hozzáírni, hogy az a bizonyos párt, amelyik kitette a facebook oldalára, hogy "apából is egyet, anyából is egyet, így lesz egységes a nemzet" nyugodtan elszégyellheti magát. Nem kéne még pluszban hangoztatni, hogy ők ezt nem fogadják el. Így is eléggé nagy baj, ha valaki nem tudja elfogadni a "másságot".
2015. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim válasza:
14%

Alapvetően nem az a gond, hogy összeházasodhatnak, bár én konzervatív vagyok, szerintem a házasság eredendően nő és férfi között jön létre, célja a család létrehozás, az utódok nemzése. Nos, azonos neműek esetében, ez értelemszerűen, nem működik...szóval, természet ellenes.

A nagyobb baj, ha örökbe is fogadhatnak...

Vajon mennyi gúnyolódáson kell keresztülesni egy gyereknek, míg felnőtté válik, hogy két apja van, anyja meg egy sem...

Vagyis a harmadik érintett a gyerek, az nem adta a beleegyezését, hogy egy ilyen fals családban nevelkedik fel, emiatt az ő jogai csorbulnak. Ez nem érdekli az emberi jogokra oly kényesen vigyázó liberálisokat?

Én biztos kifingatnám az "apáimat" ha felnőnék egy ilyen torz családban!

2015. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
9%

" [link]


Ez a két tacsis néni a tavalyi Pride felvonulást nézte és szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki emlékszik rájuk, amikor elmentünk mellettük :)

2015. jún. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
2%

Na, ennyit a szólás szabadságról... szánalmas.


Persze, a melegek dicsőítése az lehetséges. Éljen az egyenjogúság. A heterók meg elmehetnek a fenébe. Király. Szép jövőnek néz elébe az emberiség.

2015. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
2%
Feleségül veszem a kutyámat ezzel az erővel. Vagy a sörösüvegemet.
2015. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
2%
pontozzatok csak, szedjétek le a válaszaim, de a véleményem akkor is ugyanaz marad
2015. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!