Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ne "zaklassam" a páromat,...

Ne "zaklassam" a páromat, hogy időközönként menjen el kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Párom családjában sokféle betegség jelen volt/van. A nagypapája rákban halt meg, az apukája is fiatalon, 30 éves kora előtt rákos lett, szerencsére ő meggyógyult, de utána más miatt agyvérzése lett, az anyukájának is többféle betegsége van. Féltem őt, mert ugyan bárkinek lehetnek sajnos ilyen betegségei, de azért a hajlam öröklődik. Szeretném, ha időközönként elmenne kivizsgáltatni magát, "jobb félni mint megijedni" elven, csak hogy nyugodtak legyünk. Nyilván nem zaklatom ezzel, de néha szóba hozom, hogy nem ártana. De ő elzárkózik, beszélni se akar róla. Tény, hogy minden beavatkozástól fél, még a tűszúrástól is, de ennyi áldozatot szerintem megér ez. Egy közeli ismerősöm férje tavaly halt meg szintén rákban, az ő szülei is rákban haltak meg, ezért érzem most még jobban ennek szükségességét. Van egy fél éves babánk is, az ő érdekeit is nézem, hogy ne adj Isten félárva legyen, én meg elveszítsem a társamat. Persze tudom, hogy nálam is kialakulhat bármi, de azért ő mégis csak veszélyeztetettebb. Szóval még ne adjam fel, hátha sikerül rávennem? Vagy ez az ő dolga és döntse el ő?
2015. júl. 7. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De milyen vizsgálatra akarod rávenni?

Csak úgy nem csinálnak meg vizsgálatokat.

Háziorvosnál évente egyszer ajánlott egy laborra beutalót kérni. Ezen kívül ilyen fiatal férfinak más rendszeres ajánlott szűrővizsgálat nincs.

Nálunk a háziorvos ellenőrzi a vérnyomást is, ha gond van, akkor csinál egy EKG-t is.

2015. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj vele te is..:) Kérj beutalót és időpontot alap vizsgálatokra, neked is és a párodnak is-ha ugyanaz a háziorvosotok.

Pl vérvételre lehet menni munka előtt is. Abból már el lehet indulni,ha van valami nagy eltérés.De persze menjetek más vizsgálatokra.Egyrészt azért legyél mellette, mert fél a vizsgálattól, másrészt neked se árthat.

De remélem jársz te is évi rákszűrésre a nőgyógyászhoz pl.. Ha látja rajtad, hogy nem csak őt basztatod, hanem a saját egészségedet is biztosítod, akkor hátha rá lehet venni erre!

De igazából felnőtt ember, ha nem akar nem megy sehova.De mint társ, lehetne rá hatni.

2015. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

max vérvetélre/laborra tud menni évente a háziorvoshoz.

koponya CT-t nem fognak csinálni havonta

2015. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tüdőszűrőre is lehet menni évente.
2015. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindegy, milyen rákja volt az édesapjának, ill. milyen betegségek vannak/voltak a családban. Mielőtt bármire rá akarod beszélni, szerintem konzultálj a háziorvosotokkal, hogy van-e olyan családi halmozódást mutató baj, amire a férjed valóban veszélyeztetett, és milyen szűrővizsgálatokat érdemes elvégeztetni rendszeres időközönként. Ha a háziorvos mondja neki, hogy évente menjen vérvételre vagy egyébre, az ellen valószínűleg ő sem tiltakozik.

Amúgy ha fiatal, jó karban van, akkor leginkább az étkezésére figyelj, ill. járjon rendszeresen mozogni (akár együtt is járhattok, ha valaki tud vigyázni a babára), káros szenvedélyei ha vannak, szokjon le. Az egészséges életmóddal + orvos által javasolt szűrővizsgálatokkal nagy valószínűséggel (ha nem is 100%-osan) megelőzhetők, időben felismerhetők a komolyabb problémák.

2015. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

anyu is rákos volt, a hülye háziorvosom évente akar a májgondozóba küldeni, biztos, ami biztos alapon. Azt is figyelembe vehetné, hogy szegény anyu hepatitissel fertőzött vért kapott, az agresszív fertőzésből lett daganat...

Egyébként a tüdőszűrés is fizetős bizonyos kor alatt...

2015. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Ez az egész hisztéria csak és kizárólag rólad szól. Hogy te megnyugodj, meg nehogy elveszítsd a társadat, a gyerek meg az apját...

Szerinted a beavatkozástól való félelmei nudli, meg kell, hogy tegye, mert te önző vagy..

Ha megnyugtatja őt is a kivizsgálás, el fog menni. Ha rosszul érzi magát, el fog menni.

Ne zaklasd!

2015. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én elmegyek évente nőgyógyászati szűrésre igen.

Amúgy megértem a félelmét, szerintem senki se szereti ha szurkálják, én sem, mai napig nem tudok oda nézni, leizzadok és magamban számolok vissza, hogy vége legyen. Szóval én is megküzdök minden vérvétellel, terhesség alatt mégis elmentem minden ilyen vizsgálatra, szülésnél is kibírtam mindent, mert tudtam, hogy az én és a babám érdekében van.

Nem akarom, hogy máris macerás vizsgálatokra járjon el, nem akarom, hogy rögtön béltükrözésre menjen (bár az apja 1-2 évvel volt idősebb nála, mikor béldaganata lett és ez a hajlam öröklődik), megnyugodnék, ha elmenne egy vérvételre, hogy megnézzék pl. a koleszterinszintjét. Az is magas volt az apjánál, agyvérzése lett, most az anyja már évek óta otthon van vele, mert ellátásra szorul. Vagy például elmenne megnézetni az anyajegyeit, mert tele van vele az egész teste, több is van, ami elég nagy és kiálló, főleg nyáron veszélyes ez. Egy ilyen vizsgálat nem is fáj, nem is kellemetlen, ő mégis fölöslegesnek tartja.

Lehet engem önzőnek nevezni, amiért nem akarok egyedül maradni egy kisgyerekkel vagy ápolni egész hátralevő életemben a férjemet. Amúgy nem zaklatásnak szánom, csak néha rákérdezem, hogy nem gondolja-e.... de nem, nem gondolja.

2015. júl. 7. 12:17
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Minek uralkodsz a férjeden? Mit akarsz ezzel?
2015. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyszer felhívtad rá a figyelmét, nem baj.

De felnőtt ember, nyilván felfogta, amit mondtál neki, (és nyilván tisztában van a családja egészségügyi múltjával is), ha úgy dönt, hogy nem megy el, nem megy el, neked pedig el kell fogadnod a döntését. Az, hogy az ember mi tesz vagy nem tesz az egészsége megőrzéséért vagy hogy reagál egy esetleges egészségügyi problémára, szerintem annyira magánjellegű dolog, amibe még egy házastárs sem szólhat bele.

Szóval az én véleményem az, hogy ne forszírozd! Könnyen lehet, hogy egy idő után igenis zaklatásnak fogja venni, és csak rontasz a hozzáállásán is meg a kapcsolatotokon is.

2015. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!