Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartásdijjat fizetek a...

Kis okos kérdése:

Gyermektartásdijjat fizetek a 19 éves kisfiam után aki idén letette a szakmunkás vizsgát. Most másodszakmára megy nappalin. Fizetnem kell tovább?

Figyelt kérdés

2015. júl. 7. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha másod szakma,akkor már nem. ha tovább,aza feljebb, értségi,később egyetem,akkor igen. De második szakmánál nem.
2015. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha érdekel a jövője, akkor igen.
2015. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
54%
Ne légy sóher a fiaddal! nincs annál rosszab!
2015. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Mindenfele keppen tamogatnod kellene ot, az a penz az ove, tole nem kellene sajnalnod, mig nincs onallo keresete.

Egyebkent valoszinu hogy nem kellene mar.

2015. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Normális ember nem addig támogatja a gyerekét, amíg x éves lesz, hanem amíg a saját lábára nem áll. Én már majdnem 30 voltam, amikor az apám lakást vett nekem, pedig 4 éves korom óta vannak külön a szüleim. Mégis segít felnőttként is.
2015. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy kötelezett további gyerektartás fizetésére.


Egyetértek azzal viszont, hogy érdemes őt támogatni a jó viszony érdekében (persze nem csak pénzzel, hanem szeretettel, lélekkel).


Viszont azt is meg tudom érteni, ha rajtad kívül álló okok miatt nem jó a viszonyotok vagy a fiad érdemtelenül viselkedik (pl. nem tartja veled a viszonyt sem), és nem kívánsz utána fizetni. A többi válaszadó is belegondolhatna, hogy nem mindig arról van szó, hogy nem érdekli a gyerek, sajnos vannak olyan családok, ahol tényleg nem érdemli meg az egyik fél hogy támogassák.

2015. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

6.!

Erdemtelenseg fogalma messze all a nem tartott kapcsolatetol.

Ebbe amugy sem erdemes belemenni kinek a hibajabol stb.

A kerdesre a valasz nem, de azert igen...

Sajat gyereked..

2015. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Van szakmaja dolgozzon ne eloskodjon
2015. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem vagy semmi ezek szerint neked ez csak kötelesség, hátad közepére se kivánod a gyereket, gratulálok,

normális szülő élete végéig támogatni akarná

2015. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

micsoda marhasag ez ?

Miert is tamogatna egy egeszseges szakmaval rendelkezo gyereket elete vegeig?

Miert??

Tudod ha amdarat az anya nem loki ki a feszekbol siman ehendoglik az egesz feszek.

Ez egy nagyon elronmtott nemzedek aki elete vegeig eloskodik a sajat szulein szegyen komolyan.

Sehol mashol a vilagon nincs igy mindenhol az eros fiatal dolgozik es tamogatja a szuleit nem forditva

beteg egy kultura az tuti

2015. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!