Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? A gyerekek...

Ti mit tennétek? A gyerekek kedvéért belemennétek vagy nemet mondanátok? Nagyon önző vagyok ha nemet mondok?

Figyelt kérdés

Elég csúnya volt a válásunk: a férjem megcsalt mialatt beteg voltam, ezt a szeretője hozta a tudomásomra még a kezeléseim vége előtt. Akkor már terhes volt.

Elváltunk, ők összeházasodtak.

Nekünk 2 gyerekünk van, 8 és 7 évesek, az ő gyerekük 6. A két kicsi szinte összenőtt, mivel a betegségem miatt sokat volt a két gyerek az apjával és nyilván az új családjával. Ez elég sok feszültséget okozott anno köztük, a nő egyszer hivatalosan is beadta a válókeresetet, többször hetekre elköltözött a szüleivel a közös gyerekükkel.

Aztán én meggyógyultam, többé-kevésbé rendeződtek a dolgok.


Most augusztus elején 1 hétre nem tudják hová tenni a gyereket. Én óvónő vagyok, pont ügyeletben leszek de be tudom vinni magammal, ahogy az enyémek is ott lesznek.

A gyerekek nagyon lelkesek hogy egy hetet együtt lehetnek, ők találták ki az egészet.


Ti segítenétek nekik?


2015. júl. 12. 11:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Igen megtenném. Nem kell szeretned a férjed új nőjét, de a múltat inkább magad mögött kéne hagynod. A gyerek pedig semmiről sem tehet.
2015. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Magam mögött hagytam, pont ez a lényeg. Nem kell, hogy naponta találkozzunk.

Tudom, hogy a gyerek nem tehet semmiről, de ez hogy jön ide? Nem neki kell segítség hanem a szüleinek.

2015. júl. 12. 11:42
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Az ilyen kakaskodó senkiházikat meg kell nyomoritani. A többit a fantáziádra bizom.
2015. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekek örülnek neki, neked nem olyan nagy gond. Ez a lényeg. A többivel én nem foglalkoznék.
2015. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ha a kakaskodó nekem szólt, akkor vállalom. Nem akarom, hogy bármilyen formában részei legyenek az életemnek. A gyerekek miatt tartom a kapcsolatot az exemmel, sosem akadályoztam a láthatást, a gyerekek közti kapcsolatot.
2015. júl. 12. 11:50
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Én nem segítenék és kész :D oldják meg.
2015. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Én is bevállalnám. Az én fiam még pici, de álmában elkezdett kiabálni most az éjjel, hogy az unokatestvéreihez akar menni. :) Nem feltétlenül kell arról szólnia, hogy bosszú, vagy ki hányszor segített a másikon. Te megteszed, amit tudsz és ez jó karma. Örülök, hogy meggyógyultál, nem lehetett könnyű időszak!
2015. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
En sem akarnek ra vigyazni ...nem kell senkinek sem megjatszania magat ,de ertem h a gyerekek meg szeretik...nehez helyzetben vagy,de szerintem ne tegyel semmi olyat ,amit nem akarsz
2015. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Krande ***** válasza:
78%

Megértem, hogy a felállás neked nem szimpatikus, de így mindenki előtt szerezhetsz egy jó pontot :)


Vagy nézd így. Van két gyereked, akik nagyon szeretnék hogy egy hétig a kistestvérük is velük legyen. Szívesen a szemükbe mondanád, hogy nem, mert az ő anyja régen bunkó volt veled? Miközben (gondolom) óvónőként nap mint nap kell jó arcot vágnod idegen szülők hülyeségeihez?

2015. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem vagy önző, ha nemet mondasz. Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy a nő a korábbiak alapján belemenne. Gondold el, ezzel a volt férjednél szereznél "jó pontot", ebből az ajánlatból láthatja, emberileg mennyivel többet érsz, mint a jelenlegi felesége, aki miatt elhagyott, együtt lennének a srácok, szerinted kell ez az új nőnek? Azt tenném, hogy kettőjüknek vezetném elő a lehetőséget, elmondanám, hogy te ugyan nem érzed úgy, hogy a múltra tekintettel bármilyen segítséggel tartoznál nekik, de a gyerekek örülnének, hiszen mégiscsak közös az édesapjuk (ezt akár finoman ki is lehet hangsúlyozni.) Aztán majd eldöntik, szerintem meg fogják oldani másképp. A te lelkiismereted viszont tiszta lesz.
2015. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!