Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? A gyerekek...

Ti mit tennétek? A gyerekek kedvéért belemennétek vagy nemet mondanátok? Nagyon önző vagyok ha nemet mondok?

Figyelt kérdés

Elég csúnya volt a válásunk: a férjem megcsalt mialatt beteg voltam, ezt a szeretője hozta a tudomásomra még a kezeléseim vége előtt. Akkor már terhes volt.

Elváltunk, ők összeházasodtak.

Nekünk 2 gyerekünk van, 8 és 7 évesek, az ő gyerekük 6. A két kicsi szinte összenőtt, mivel a betegségem miatt sokat volt a két gyerek az apjával és nyilván az új családjával. Ez elég sok feszültséget okozott anno köztük, a nő egyszer hivatalosan is beadta a válókeresetet, többször hetekre elköltözött a szüleivel a közös gyerekükkel.

Aztán én meggyógyultam, többé-kevésbé rendeződtek a dolgok.


Most augusztus elején 1 hétre nem tudják hová tenni a gyereket. Én óvónő vagyok, pont ügyeletben leszek de be tudom vinni magammal, ahogy az enyémek is ott lesznek.

A gyerekek nagyon lelkesek hogy egy hetet együtt lehetnek, ők találták ki az egészet.


Ti segítenétek nekik?


2015. júl. 12. 11:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy önző, ha úgy érzed, nyugodtan mondj nemet.

Minden erkölcsi alapod megvan rá.


Egyébként én is ezt tenném, ez a legbiztosabb- később nem szeretnék gondot venni a nyakamba, hogy valami nem jó, nem úgy történt stb.- emiatt sem akarnék kommunikálni az új feleséggel.


Ha mégis - a gyerekek miatt maximum-úgy döntenél, hogy elvállalod, akkor:

- írásban pontos szabályok (ki mokor jön érte, hogy hozza viszi, pontosan mettől meddig stb.)

- természetesen üzleti alapon, térítési díj ellenében

- természetesen az új család fizesse ki a gyerek után nemcsak az óvodai étkezés díját (elég evidens lenne), hanem neked egy kb. babysitter díjat vagy egy egy hetes nyári tábor díját (budapesti viszonylatban ez úgy 25 eFt körül van).


Ingyen semmiképpen nem vállalnám, "üzleti alapon" is csak a gyerekek érdekében, de az sem biztos.

Lehet, hogy ez anyagiasnak tűnik, de nehogy már a munkáddal szívességet tegyél, hiszen te ezért dolgozol- ha emberként, nőként egyik sem becsült emg, akkor a szakádban becsüljenek meg, a munádnak ára van. Tessék elkérni, mint mindenki mástól tennéd.

Ha nem tetszenek nekik a feltételek, akkor nem veszik igénybe a szolgáltatást, hanem ugyanennyiért vadidegenekre is lehet bízni a gyereket.

2015. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy nem vallalnam el, sot meg a kepukbe is rohognek. Gyerekek ide-vagy oda, de nyugodtan akarnam vegezni a munkamat es az ugy nem menne, ha az a gyumolcs vigyorogna ram, ami az egyik legnehezebb idoszakomban szuletett(a multbeli viselkedeset se nyelnem le a csajnak).

Emellett, ehhez vastag is kep kell, oszinte gratulaciom az exednek es a nojenek, szanalmasak.

2015. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Segítettél?
2015. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!