Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? A gyerekek...

Ti mit tennétek? A gyerekek kedvéért belemennétek vagy nemet mondanátok? Nagyon önző vagyok ha nemet mondok?

Figyelt kérdés

Elég csúnya volt a válásunk: a férjem megcsalt mialatt beteg voltam, ezt a szeretője hozta a tudomásomra még a kezeléseim vége előtt. Akkor már terhes volt.

Elváltunk, ők összeházasodtak.

Nekünk 2 gyerekünk van, 8 és 7 évesek, az ő gyerekük 6. A két kicsi szinte összenőtt, mivel a betegségem miatt sokat volt a két gyerek az apjával és nyilván az új családjával. Ez elég sok feszültséget okozott anno köztük, a nő egyszer hivatalosan is beadta a válókeresetet, többször hetekre elköltözött a szüleivel a közös gyerekükkel.

Aztán én meggyógyultam, többé-kevésbé rendeződtek a dolgok.


Most augusztus elején 1 hétre nem tudják hová tenni a gyereket. Én óvónő vagyok, pont ügyeletben leszek de be tudom vinni magammal, ahogy az enyémek is ott lesznek.

A gyerekek nagyon lelkesek hogy egy hetet együtt lehetnek, ők találták ki az egészet.


Ti segítenétek nekik?


2015. júl. 12. 11:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Én nem vállalnám.

(Mondjuk azt sem értem, hogy egész hétre bevihetsz plusz 3 gyereket, akik nem is abba az óvodába járnak?)

2015. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Mások is visznek be gyereket munkahelyre nyáron ha máshogy nem tudják megoldani.

Az ügyeletben eleve kevés gyerek van, ők pedig már nagyok.

Nyilván az étkezésüket kifizetem ezekre a napokra.

2015. júl. 12. 12:22
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Én segítenék.
2015. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Önző volt a férjed, amikor félrekúrt a beteg felesége mellől, meg az új asszony, amikor rámászott egy családos emberre. Úgy dönts, ahogy neked a legjobb, nem tartozol senkinek magyarázattal.
2015. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14%
Rosszul látod....pont hogy a gyereknek kell a segítség, mert ha te akit ismernek és tudják, hogy milyen vagy nem vállalod, lehet rábízzák egy idegenre, aki ki tudja mit művel és a gyereknek baja lesz....ennyire ne legyél önző...nem hagytál hátra semmit, mert akkor nem gondolkoznál ilyeneken. Sértődött vagy aki még ha tagadja is mindig nem dolgozta fel a múltját...nőj fel.
2015. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Az, hogy túl vagyok rajta nem zárja ki, hogy megmaradtak bennem a negatív érzések irántuk. Ha már ilyen fontos volt neki egy kétgyerekes, rákos nő férjével gyereket csinálni (én már ezért is elítélem - tudom, nem ő csalt meg, de undorítónak tartom) legalább megtehette volna, hogy nem mászik be a kórházba hogy két kemo között ezt a képembe vágja.

Aztán amikor rosszabbodott az állapotom, mindent megtett azért hogy az apjuk lepasszolja a gyereketek a nagyszülőknek, mert az persze nem tetszett neki hogy az apjuk gondoskodik róluk.

2015. júl. 12. 12:52
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
Én megmondom őszintén, nem segítenék nekik. Gerinctelen egy fehérnép (bocs de a férjed is), ne már én tegyek szívességet. Sőt ha egyszer engedsz, lehet utána többször is mondani fogják. Itt neki kellene kedvesnek lenni veled és szívességet tenni, nem neked. Sőt, ha a te gyerekeidre nem vigyázott, akkor te miért vigyáznál az övére?
2015. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy önző dög vagyok, de nem tenném meg. Sőt lehet, hogy elbeszélgetnék az exszel meg a nővel is, hogy azok után komolyan gondolták-e, hogy téged akarnak szívességre megkérni...
2015. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%
Én segítenék, mert itt a gyerekek az érintettek elsősorban, ők pedig nem tehetnek a zűrről, ami régen a szüleik közt ment. Gyakorlatilag őket is bünteted, ha nemet mondasz, nemcsak az exedet meg a feleségét. Ettől függetlenül persze azt is meg tudnám érteni, ha elküldenéd őket, mert tényleg durván gerinctelenek voltak veled szemben mindketten.
2015. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem segítenék.
2015. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!