Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a magas tartásdíj arra...

Jogos a magas tartásdíj arra hivatkozva, hogy az anya csak részmunkaidőben tud dolgozni a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

3 gyerek van.

A férj önként fizeti az öszeget, de csak mert a felesége beetette hogy így jobb a gyerekeknek.


A bíróság figyelembe veszi hogy hány órában dolgozik az anya?


2015. júl. 24. 08:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, de nagyon úgy néz ki, hogy neked fogalmad sincs róla, hogy mennyibe kerül egy gyerek. Ezt a 180 ezret oszd csak el 3 felé, így akkor 60 ezer forint jut egyre. Nekem egy 5 éves fiam van, ebből kiindulva a költségei:

- ovis étkezés 7000 ft/hó

- ovis tisztasági 500 ft/hó

- ovis csoportpénz, egyéb beadandó 1000 ft/hó

- rendszeresen gyógyszert szed havi 1000 Ft

Ezek a rendszeresek, aztán minden évszakban teljes ruhatár csere, ami alsó hangon 30 ezer forint, (voltál már gyerekruhaboltban?) de ha nem kéne nagyon spórolnom (ami egyre nehezebb) tuti el tudnék költeni 50 ezret is, tehát ez negyedéves költség.

A kajából lassan annyit eszik, mint egy felnőtt, így az is költség, mondjuk 10 ezer/hó

Már előre félek az iskolától, mert ott még elég durva az iskolakezdés költségei.

És még itt nem beszéltem az előre nem látható költségekről: egy tüszős mandulagyulladás minimum 5 ezer forint (antibiotikum, köptető, orrspray), időnként játszóház (egy óra egy ezres), már a strandon is diákjegyet kell egy ötévesnek is venni, ahova mi járunk 1200 ft egy jegy!

Aztán a tisztálkodószerek, egy-egy játék, mesekönyv, egyéb élmény is pénzbe kerül.

És még itt nem beszéltem az esetleg fejlesztő órákról (már ha szükséges) nekünk kellett járni, 2500 Ft volt egy óra!!!

Szóval igenis, sokba igen sokba kerül egy gyerek...

2015. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:
Na igen, meg ezek a plusz foglalkozások: úszás, zenetanulás, tánc.... El kell fogadni, hogyha nincs pénz rá akkor nem járnak.
2015. júl. 24. 13:23
 53/82 anonim ***** válasza:
100%
Te mennyit is keresel kérdező?
2015. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
100%

Jelen időben beszélsz, hogy válnak, feleség és férj, tehát még nem váltak el de te már képben vagy úgy, hogy ismered a pénzügyeket. Ne is haragudj, de mivel nem válaszoltál a kérdésekre, továbbra is úgy tűnik, hogy apuka megcsalta veled a feleségét, ő ezt megtudta és válni akar.


Ráadásul bruttó fél millás fizetésnél ne mondjunk már olyan marhaságot, hogy nincs pénz zene, tánc foglalkozásokra... Anyukám nettó 130-at keres, de én is és tesóm is járt zongorázni, tesóm még táncolni is, mert szerettünk volna és anyu meg tudta oldani. (nem elváltak a szüleim, apu meghalt.) Ha ő ennyi fizetésből meg tudta oldani ne röhögtesd ki magad, hogy fél millából nem telik rá...

2015. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
100%

52. Ez magyarázd meg egy olyan gyereknek, aki (gondolom) a válás előtt járt valami különórára, aztán anyuci-apuci elváltak és innentől kezdve nincs ám különóra, nem fejlesztheted magad gyerek, mert pénz ugyan lenne (ha apuci adna), de mégsincs, mert apuci barátnője hisztizik miatta.

Amúgy kérdező, válaszolj légyszíves, hogy a párodnak mi az álláspontja (azon kívül, hogy te azt gondolod meg lett vezetve a volt nej által)?

2015. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg látszik, hogy nincs gyereked, én is ha tehetném, vinném egy csomó helyre, ugyanis otthon halálra unja magát a gyerek, tele van energiával, amit nem tud hol levezetni. :( Egy egyszerűbb néptáncóra is ami hetente egyszer van 1000 Ft/óra, egyszer kétszer vittem, és imádta, és lefárasztotta.

Atyaég, mennyire nem vagy képben.

És még mindig nem válaszoltál arra, hogy elváltak-e már, és hogy miért válnak, és te mikor kerültél képbe...

2015. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
89%

" El kell fogadni, hogyha nincs pénz rá akkor nem járnak."


De itt nem ez a helyzet. Itt van pénz, csak te sajnálod tőlük.

De semmi probléma, a hozzáállásodból ítélve néhány év múlva ismét kiírsz majd egy kérdést, csak ott te leszel az ex.

2015. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:

Azért nem válaszoltam, mert a bíróságot sem érdekli.


Nem, még nem váltak el, most van folyamatban.


Igen, én vagyok az apuka új élettársa.

2015. júl. 24. 13:47
 59/82 anonim ***** válasza:
100%
A párod mit szól ahhoz, hogy te nem helyesled ezt a tartásdíj összeget? Erre nem válaszoltál. Ugyan a bíróságon nem kérdezik, de engem érdekel azért.
2015. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan soha nem értettem ezt.

Én soha, ismétlem SOHA nem kezdenék gyerekes pasival, főleg úgy, hogy még el sem vált!

Mert nem tudnám elviselni, hogy mindig az ex családja lenne az első. SOHA!

Te vállaltad ezt (vagy lehet éppen miattad mentek szét), hát viseld is a következményeit! A palidnak mindig lesznek kötelezettségei, a gyerekei ÖRÖKRE a gyerekei maradnak ha a fene fenét eszik, ha te a fejedre állsz, sőt, ha szülsz is neki, akkor is az ex családja lesz az első!!!

Na.

2015. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!