Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált emberek, hogy lehet...

Elvált emberek, hogy lehet annyira megutálni a volt párotok (akit ugye valaha szerettetek), hogy az már-már szinte gyűlölet?

Figyelt kérdés
Ezt nem értettem, sose. Valaha szerette egymást két ember, rnadizgatnak, összeházasodnak, és utána elválnak valamiért (most amegcsalást ne vegyük ide). Ez még okés is. De hogy fordulhat a nagy szerelem át gyűlöletbe? Annyi ilyet látok, hogy elválnak, kígyót békát kiabálnak egymásra, tiltják a gyereket, a másik ellen hangolják, stb...ritka az amikor barátok maradnak vagy jó viszonyban válnak el. (legalábbis a környezetemben) Miért van ez?
2015. júl. 26. 08:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Szüleim között aktuális a dolog. Anyám a ludas. Csak azért nem váltak el, mert nincs rá pénzük és anyu csak azért lakik még velünk, mert se pénze, se munkája.

Anyám régen beleszeretett apuba("a szerelem vak") de aztán az utóbbi lassan 10 évben elkezdte látni, hogy ő mennyire lusta, nem tesz semmit a családért, nem tart el minket, nem érdekli semmi, stb(aminek amúgy a fele se igaz), és ezért kiszeretett belőle, sőt, megutálta. Ha te látnád, mi van itt nap mint nap.

Aztán miután anyu állandóan cseszteti aput(és megállítani nem lehet, sehogy) ő is megutálta anyut.

2015. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező! Én is nagyon sokat kérdeztem őnmagamtól! Kíváncsan várom a válaszokat! Köszönöm, hogy feltetted a kérdést! 63// 40 éves házaságban-2 felnőt fiú...
2015. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

1, Egyik fél nem önmagát adta a kapcsolatban, hanem a másik által elvalt személyiséget mutatta, amit egy idő után lehetetlen volt fenntartani. Az ő saját, valódi személyisége felszínre kerül és az a másik számára taszító. Pl agresszív, vagy nemtorodom ember, esetleg beteges hazudozó

2,Egyik fél rossz társaságba keveredik és ez megvaltoztathatja a személyiséget, ami szintén taszító lehet a másiknak. Pl alkoholista lesz, szerencsejátékok

3,A párkapcsolat szépen lassan átalakul, egyik félnek nem lesz megfelelő, így vagy nyíltan ki akar lépni, vagy félre lép, a másikban pedig emiatt alakul ki gyűlölet iránta.

Minden személynek meg van a maga oka rá -hogy ez valódi ok, vagy kitalált, az már az ő dolga. Nekem pl akkor sikerült szívből meggyulolnom a páromat, amikor a bíróságon azt mondta, ő sosem akart gyereket tőlem, én vertem át.

2015. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 3. elég szépen kifejtette az okokat. Még talán 4. pontban: az egyik fél nem szerette a másikat, hanem csak szüksége volt rá, a tulajdonának a másikat és nem társnak. A másiknak pedig ez csak egy hosszú idő múlva esett le.
2015. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
*tulajdonának tartotta.
2015. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt a szeretet és a gyűlölet között nagyon vékony a határ, gyorsan kibillenhet a másik irányba. Minél intenzívebb, erősebb volt a szerelem, annál nagyobb lesz a gyűlölet. Aztán lassan - jó esetben- közömbös lesz a másik. Az jó, ha ide sikerül eljutni. Van akinek ez gyorsan megy, van, akinek lassan, van, akinek sosem sikerül.
2015. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
Én is elvált vagyok,nem kiabálok a volt férjemre kígyót békát,nem tehetem ezt a gyerekeimmel,hisz ők szeretik az apjukat,nem bánthatom ezzel meg őket,de utálom mint a sz@rt.Ez az érzés nem egyik napról a másikra alakult így ki,hanem szépen lassan,ahogy derültek ki a házasságunk vége felé,és vége után a dolgai a hazugságai az árulásai.Ezek mind tetézték a házasság utolsó éveiben elkövetett szemétségeit, sunyiságait.A szerelem nem olyan mint mondjuk egy gyerek vagy egy szülő iránt érzett szeretet,az szerelem sokkal sérülékenyebb dolog,aminek elmúltával jó esetben marad a szeretet,de nem feltétel nélküli,tehát ha az is folyamatosan rombolódik,lesz belőle közöny,egymás mellett élés,egy idegennel,akit egy idő után könnyen meggyűlöl az ember.
2015. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem egyrészt egyfajta illúzió, amíg tart a rózsaszín köd, még a másik hibáit is imádnivalónak tartjuk, vagy észre se vesszük, a jó tulajdonságait pedig ezerszeresre felnagyítva érzékeljük. Másrészt sokan összekeverik a fizikai vonzalmat a szerelemmel. Amikor ez múlóban van, és nincs mellette egy nagyon erős szeretet is a felek között, ami segít elsimítani a bajokat, akkor veszik észre sokan, hogy a párjuk szinte nem is az az ember, akivel összeházasodtak. Pedig ugyanaz, csak akkor már a valódi mivoltját látja az ember:-) Ekkor van a szakítópróba: együtt lehet-e élni azzal is, akit a lila köd nélkül látunk? Ha nem, az kudarcélmény, az ember úgy érzi, becsapták, pedig tulajdonképpen saját magát csapta be. Aki ezt nehezen dolgozza fel, és nagyon nagy volt a lángolás, ott jó esély van erre a gyűlölködésre. A másik lehetőség sztem, amikor beteg lelkű emberek válnak, akik nem tudják elviselni, hogy az eddigi tulajdonuknak ők nem felelnek meg, és ezt személyes sértésként fogják fel.
2015. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
6%
Ez ott fordul elő, ahol a felek nem képesek önkritikusan látni a helyzetüket, hogy abban bizony a saját hibájuk, figyelmetlenségük, meggondolatlanságuk legalább felerészt belejátszott.
2015. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmek változnak, ezt nem befolyásolja hogy mi volt korábban. Én azért gyűlölöm legjobban, mert 6 évet elvett az életemből és olyan bizalmatlan vagyok a másik nemmel szemben, hogy képtelen vagyok a bizalomra és szerelemre. Magamra nagyon haragszom, hogy nem mentem el az első alkalommal amikor mutatkoztak a jelek.
2015. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!