Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok megbocsátani anyukám...

Nem tudok megbocsátani anyukámnak és a nővéremnek. Jogosan haragszom? Hogyan tudnám ezt elengedni?

Figyelt kérdés

A férjemnek viszonya volt. Úgy derült ki, hogy hazahozott egy kis meglepi betegséget a szeretőjétől.


Nem sokkal később az is kiderült, hogy anyukám és nővérem már szinte az elejétől tudott a dologról, mégsem szóltak nekem.


Szerintük túlzásba viszem a "haragszom rád"-ot, nincs semmi okom hogy nehezteljek rájuk.


Tudtok valamit tanácsolni?


2015. júl. 29. 13:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

"EGyrészt nem akartak beleszólni, másrészt kyímélni akartak és talán reménykedtek, hogy magdtól is tudod és így nem ők dobálják a sarat a férjedre"



Ilyen nincs. Ez a legálszentebb dolgok egyike. A nővérke esetében a saját húgáról, az anyuka esetében meg a saját lányáról van szó! Ha nekem lenne lányom, és kiderülne, hogy a férje csalja egy k..rvával a háta mögött, én minden további nélkül szólnék a lányomnak. Nem csak azért, mert a megcsalás baromira gerinctelen dolog, hanem azért is, hogy nehogy a lányom elkapjon mindenféle, akár halálos kimenetelű betegséget (pl: HIV/AIDS).


Kérdező, csodálom, hogy ilyen mérsékelt vagy. Ha ez velem történt volna, azt anyám és a nővérem nem tette volna zsebre. A hallgatással alapba asszisztáltak a férjednek, és az ő pártját fogták.

Honnan tudták meg amúgy ezt? Bár nem vagyok a haragtartás híve, én nem bocsájtanék meg nekik.

2015. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Engem kellemesen meglepnek a válaszok, minden olyan kérdésnél, hogy elmondjam-e X-nek, hogy megcsalják, kb. az a válasz, hogy ne szólj szám, nem fáj fejem.
2015. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

Jogosan haragszol. Sajnos a magyarok (mert csak magyartokat ismerek es magam is az vagyok) ilyen hozzaallasuak 95%-ukban. Eleve nagy esely volt, hkgy anyad es a tesod is beleesik a nagy atlagba. Hazankban a szeretosdi amolyan elfogadott dolog foleg ha q ferfi teszi. Ezert lapit mindenki.

itt a gyakorin par honapja egy felnott ferfi anyja kerdezte mit tegyen ha szamara nyilvanvalo hogy a fianak szeretoje lett vagyis szinte nyilvanvalo, hogy szoljon e neki, hogy ezt nem kellene. Hu ha olavastad volna miket kapott...mit vedi a menyet, mi koze hkzza, milyen szemet stb. na ennyit rolunk atlagemberekrol.


A helyedben ha mergrs vagyok kiadnam a mergemet tehat elmondanam nekik, hogy nagyon merges vagyok es azt is hogy miert...(a miertre csak te tudod a valaszt de erdemes mindent elmo dani ami csak megfordult a fejedben kezdve a haragszom mert ez szamomra azt jelenti, hogy ti hagytatok hogy engem atverjen a ferjem, haragszom mert szamomra ez azt jelenti fontosabb a ferjem mint en stb.)

utana azonban nekik is idot kell adni hogy elmondjak mit miert tettek. Aztan vagy megertitek egymast vagy nem. A vegere tesztek ennek megfeleloen egy pontot. Mert vagy ok bocsanatot kernek vagy te megerted miert tettek amit es megbocsatasz nekik.


Kitartast! Es remelem sikerul az anyaddal es a testvereddel ezt helyretenni. Ok az igazi csaladod, mert a ferjed az biztos nem az volt. (Egy ex-szereto, aki a felesegtol szedett ossze betegseget)

2015. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Én a helyedben sodrófával véresre vertem volna mind a kettőt, aztán, ha felépültek, szépen ki lehet velük békülni, és fátylat borítani a múltra.
2015. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyrészt nem tudnék, másrészt nem is akarnék nekik megbocsájtani.


Ha engem megcsal a párom, akkor az azt jelenti, hogy a párom nem szeret, hülyének néz, gerinctelen velem, és a hátam mögött összeszűri a levet valakivel. Ne adj Isten még a saját egészségemet is kockára teszi.

Viszont ha megtudnám, hogy anyám és a nővérem az elejétől fogva tudott mindenről, és nem szólt semmit, én hatalmasat csalódnék bennük, és nem tudnám megbocsájtani. Mert ezzel a hozzáállásukkal akarva akaratlanul a férfi alá adták a lovat, ők is hülyének és becsaphatónak néztek, és simán elnézték, hogy valaki ilyen aljas módon átveri a saját családtagjukat. Nem is értem, egy édesanyának nem probléma az, ha a lányának a FÉRJE ku...rvázni jár, és esetleg összeszed mindenféle nyavalyát, amit aztán szépen továbbad a lányának? MILYEN anya az ilyen??

Vagy anyukád szó nélkül elnézné azt is, ha apukád félremegy? Vagy a nővéred elnézné, ha a párja jól megcsalja valakivel?


Én nem azért nem bocsájtanák meg, mert tudták, hanem azért nem, mert nem volt bennük annyi se, hogy ezt az igen jelentős dolgot elmondják.

2015. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles megbocsátani. Akkor se, ha nekik áll feljebb. Ne legyen lelkifurdalásod, amiért haragszol, abszolút joggal teszed.
2015. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Milyen anya és milyen testvér az ilyen? Hogy is van a versidézet? Vétkesek közt cinkos, aki néma./lehet nem pont így van/Egyszerre három hozzád közel állóban csalódni? Hát ez nagyon kemény lehet.

Ne törődj vele, mit mondanak,a helyedben ők is haragudnának. Ha most így viselkedtek veled, máskor sem számíthatsz rájuk, bármikor átvernek, nem bízhatsz meg bennük többet.Én soha nem tennék ilyet a lányommal, vagy testvéremmel.

A férjedtől pedig jó ha elválsz, ha viszonya volt, ráadásul olyan nővel, aki...

Hallgass azokra a válaszokra, amelyekből több van!

2015. aug. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!