Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konzervatív értékrend - ez...

Konzervatív értékrend - ez mit takar szerintetek?

Figyelt kérdés

Most ismerkedem valakivel a neten, aki azt írta magáról, hogy ő józan gondolkodású, konzervatív értékrendű, és nem hisz a liberalizmusban, legalábbis általános értelemben.


Ne azt írjátok légyszi, hogy kérdezzem meg, mit ért ez alatt - meg fogom tenni. :)

De addig is- írnátok nekem kérlek a konzervatív értékekről? Hogyan él, aki ezek szerint él?

És/ vagy a liberálisokról?


Előre is köszönöm!


2010. márc. 7. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Visszafogott, szabadelvű egyéniség!
2010. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy nem szabadelvű!

A hagyományos értékeket helyezi előtérbe, a családot a munkát, a jellemességet a becsületességet és így tovább.

2010. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadelvű, pont az ellentéte! Nem nyitott az új dolgokra, a régebbi értékek a fontosak számára: család, vallás, erkölcs, tisztelet. Ezek a szempontok szerint is él - például egy egyéjszakás kalandot biztosan nem fog keresni, elenben tartós kapcsolatot igen.
2010. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
2010. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Az jelenti,amit a második és harmadik hozzászóló írt.De nem árt tudni,hogy ez az ő nézetében pontosan mit is takar!

Nehogy az jöjjön ki a végén,hogy a konzervatív gondolkodás alatt azt érti,hogy az asszonynak a konyhában a helye,száját befogja és neveli a gyerekeket.

2010. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem simán csak annyit jelent, hogy tényleg szeretne családot, munkát, feleséget, gyereket, elítéli ezt a mindent szabad dolgot (legyen itt szó pl. drogokról), szerintem ilyenre gondolhatott.
2010. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszolat (a linkes kommentelő nem tudom, mire gondolt?? - neki nem köszönöm).


Ilyesmiket gondoltam én is a konzervativizmushoz, mármint normális szinten - a mi családunkban sajnos ez túl volt lihegve (a szüleimnek pl. egy barátja sincs, sose volt kiskoromtól fogva, mert a család....dehát arról a családról inkább ne is beszéljünk, mert kár a szóért. Járattak hittanra is, mert "járni kell" - de ők pl. sose jártak templomba- szóval az ilyenfajta konzervativizmus nekem álságos - de gondolom, nem mindenki így éli ezt meg)


Szerintetek egy konzertvatív értékrendű férfi mennyire ragaszkodik a konzervatív szerepekhez? Én pl. nem hiszek abban, h a nő helye a konyhában, a pasi dolga meg az észosztás. Imádok főzni, de ha van valakim, akkor pl. szeretek együtt főzni, ill. az is nagyon kedves gesztus, ha néha ő főz. Én is szívesen lemosom a kocsit, de akkor ne legyen egyértelmű, hogy folyton egyedül takarítok.

Szerintetek egy konzervatív érzületű ilyesmiket el tud fogadni?

Köszi

2010. márc. 7. 14:56
 8/20 A kérdező kommentje:

14:43 - egyszerre írtunk - és ugyanrról :))


14:46 -ha így lenne, nagoyn örülnék neki! 39/L - egyedül nevelem a kisfiamat, és ő is az övét - mindkettőnknek hiányzik a másik fele...

2010. márc. 7. 14:58
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha jellemeznem kellene magam, akkor én is azt mondanám, hogy konzervatív felfogású vagyok.


Abban az értelemben mindenképpen, hogy fontosnak tartom a családot, a házasság nem csak egy papír(vallásos vagyok), s fontos, hogy tisztességesen, becsülettel neveljem majd a gyerekeimet, a jóra tanítsam őket, megmutassam a helyes és a helytelent. Nálam az egy éjszakás kaland nem fér bele, mert nem vagyunk próbababák. Ugyanakkor fontosnak tartom a kölcsönös elfogadást, a közösséget egymással.

Mára már kicsit elavult az a nézet, hogy a nő feladata csak a háztartás vezetése és a gyermekek nevelése, s a férfi dolga a pénzkereset.


Ezt közösen kell végezni. Hiszen ettől válunk családdá, hogy megosztjuk a problémákat, az örömöket és a munkát is.


De persze neki nem biztos, hogy ezt jelenti, úgyhogy kérdezz rá.


26 L

2010. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem így van kérdező :) Akitől én eddig hallottam, az mind erre gondolt :) Ú de örülök, hogy sikerült párt találnod :):) 14:46 voltam :)
2010. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!