Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konzervatív értékrend - ez...

Konzervatív értékrend - ez mit takar szerintetek?

Figyelt kérdés

Most ismerkedem valakivel a neten, aki azt írta magáról, hogy ő józan gondolkodású, konzervatív értékrendű, és nem hisz a liberalizmusban, legalábbis általános értelemben.


Ne azt írjátok légyszi, hogy kérdezzem meg, mit ért ez alatt - meg fogom tenni. :)

De addig is- írnátok nekem kérlek a konzervatív értékekről? Hogyan él, aki ezek szerint él?

És/ vagy a liberálisokról?


Előre is köszönöm!


2010. márc. 7. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Lehidalok. 39 évesen nem tudja mit jelent a konzervativizmus és a konzervatív értékrend! (Kijártad az általánost?)
2010. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó! Ez nagyon csúnya volt...tudod ez egy olyan fogalom, amit sok mindenre rá lehet húzni és nem biztos, hogy mindenki számára ugyanazt jelenti.
2010. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

15:35 igen az általánost ki. Meg a gimit. Meg az egyetemet.

Meg állítólag abban neveltek fel - mint írtam...


A pont az előttem szólónál - mivel ahány ember magáénak vallja ezt a felfogást, annyiféleképp értelmezik.

2010. márc. 7. 15:47
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

14:43-as vagyok:

Igen,ugyanarra gondoltunk! Ha ezt érti konzervatív gondolkodás alatt,amit leírtam,akkor gondok vannak.Ha "csak" azt,amit a többiek és te is leírtál,akkor tiszteletreméltó és érdemes benne hosszabb távon is gondolkodni.Sok sikert a kapcsolathoz!

2010. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

Mi a párommal konzervatívok vagyunk.

Számunkra természetes,hogy én vagyok a NŐ,ő meg a FÉRFI.

A konyhában enyém a főszerep,de szívesen statisztál(ha nem akkor is befogom,a gyerekkel együtt),a gyerekkel itthon én tanulok,én játszom,ő cipelgeti őket ide-oda,ha kérdeznek tőle elmagyarázza,természetesen kirándulni együtt járunk.Ha hideg van,akkor is,mert a gyereknek kell a jó levegő.

Viszont nem vágok fát,nem tudom hogy kell tankolni,polcot felrakni,villanykörtét kicserélni se az én dolgom.


Ha problémáink vannak igyekszünk megoldani,nem szétköltözéssel,mert a gyerekeinknek egy anyja meg egy apja van,többre nincs is szükségük.

Templomba én járok a gyerekkel,addig ő szülőket látogat(így mindenki jól jár),szerintem nem helyes,ha egyedül megy a gyerek,néha persze előfordul,de semmi nincs kőbe vésve...


Nem szeretjük a hiteleket,inkáb gyüjtögetünk valamire.Viszont nincs lcd-g,i-pod-unk stb,mert megvagyunk nélküle is.Telefont akkor cserélünk,ha elromlik,nem ha kijönn a legújabb típus.Kocsival is így vagyunk.

Ételből a lehetőleg egészséges,félkész kaja,csak vészhelyzetben(ha mondjuk földrengésben összedől a konyha),de van itthon.

Ismerősök között nincs alkoholista,drogos,homoszexuális,egyéb eltévelyedett(legalábbis akikkel összejárunk).

"röviden"ennyi.

2010. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

Elnézést de most még az agyam is leállt. Kifogásokat nem érdemes írni, erre nincs mentség. Sőt: Én nem kérkednék avval h egyetemre is jártam mert nem égetném a többi diplomást is azzal hogy még a szótárat se jut eszembe kinyitni és diplomás létemre alapvető fogalmakat nem tudok.

Ha ezt nem tudod akkor egész életedet úgy élted le h a politikai híreket sem tudtad értelmezni mert a konzervatív vagy liberális szavak ahhoz is szorosan hozzátartoznak.

Röviden:

-Konzervatív: a régihez, hagyományoshoz ragaszkodó, azt megőrizni igyekvő; maradi.

Latin conservate szóból ered: ez a konzerválni azaz tartósítani, megőrizni. A konzerv szó is ebből származik.

2010. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

17:59

Agyleállás? Várj, hátha még tehetek valamit: latin szakos is voltam. :d


Nyilvánvalóan nem a szó jelentésére kérdeztem rá, hanem arra, hogy aki így nyilatkozik magáról, az mit érthet alatta-gyakorlatilag (és nem politikailag).

Elgondolkodtató, hogy a többi kommentelő érti, mit kérdeztem.

2010. márc. 7. 18:47
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket az ideológiai meghatározásokat már annyira kiforgatták, hogy szinte bármit és annak az ellenkezőjét is lehetne konzervatívnak mondani.

Én inkább a normális és a nem normális jelzőket szeretem használni, az valahogy világosabb.

2010. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%

Ok, de ha tudod a jelentését, akkor már csak értelmezni kell és voilà megvan a kérdésedre a válasz.

Most így általánosságban nem lehet elmondani h a konzervatívok így és így élnek mert vannak köztük gazdagabbak szegényebbek ostobák és intelligensek stb. Az életvitelüket azonban természetesen meg lehet különböztetni egy liberálistól (ahhoz kell a szóértelmezés)

2010. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

17:36

Nagyon tetszik, amiket leírtál, konkrét, gyakorlatias, köszönöm. :)

2010. márc. 7. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!