Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek megérteni...

Miért nem képesek megérteni engem, hova forduljak segìtségért, hogy kikeveredjek ebből?

Figyelt kérdés
22\l vagyok, anyámmal élek, aki nárcisztikus személyiségzavara miatt kiskorom óta terrorizál és nem tehetek ellene semmit. Ìgy is teljesen tönkretette a személyiségem, ami nálam szorongással, pánikrohammal es eleg súlyos önértékelesi zavarral jár a mai napig. Olyan mint egy felnőtt gyerek, iszonyat trehány, ha nem az van, amit ő akar, akkor elkezd elég rendesen hisztizni, es kiabálni, hogy mindenki ellene van, milyen rossz ő neki, szegény ártatlannak... Egy hónapja volt a pszichiátrián is, ahol paranoid skizofréniát is megállapìtották nála... Soha senki nem hitte el nekem sem a családban, sem a közvetlen lakókörnyezetünkben, hogy nem vagyok rossz, nem vagyok sz.emét, komolytalan, felelőtlen, sőt komoly állásom van, hiába mondtam, hogy baj van vele... Ő beállitott engem minden rossznak a nővéremmel együtt... Most, hogy a mentő vitte a pszichiátriára, papìr van róla, hogy BETEG, ìgy se akar nekem hinni senki....... Hiába könyörgök a nőveremnek, nagyszüleimnek, bárkinek, senki nem akar segìteni, es nem hiszik el, 22 éves vagyok, élni akarok, egész eddigi életemben az ő elnyomása, terrora alatt éltem, mindig azt tettem amit akart, minden nap elpakoltam utána, segitettem, b.aromi türelmes voltam, de egyszerűen már nem birom tovább.... Nem akarja beszedni a gyógyszereit, egesz nap veszekszik velem, mindenki rossz csak ő nem, egyszerűen nem birom..... kérlek segitsetek, mert meg fogok őrülni, bele fogok betegedni ebbe az egészbe... Rám van hagyva, nem mehetek sehova mert szegénnyel mi lesz egyedül, ìgy úgy amúgy..... az nem számìt hogy velem mi van, hogy tönkremegyek ebben... Testi tüneteim vannak, rosszul vagyok minden nap, éjjel sem tudok aludni, hányingerem van, hasmenésem van, pánikolok....mit tegyek
2015. aug. 2. 14:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kinek a tulajdona amúgy a lakás, amiben laksz és hányan laktok benne hány nm-en?

Ha elmész, talán azt is érdemes "darabolni", mielőtt esetleg a gyámügy ráteszi a kezét. Családi megtakarítás van annyi, ami ingatlanra fordítható?

2015. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Minimálbérem van csak, az semmire nem eleg itt, nagyon drága elmenni innen, csak egy szobát meg nem adnak... Tanulok is, de diákhitelt nem merem felvenni, pedig ha más kiutat nem találok, akkor kenytelen leszek, hogy havonta el tudjam magam látni albérlet fizetése mellett. Azt már előre látom, hogy az egesz család gyűlölni fog ezrt meg ki fognak utálni. Jónagy adag büntudatom is lesz majd, hogy magára hagytam a beteg anyámat, ahelyett, hogy segìtettem volna neki továbbra is, és ezt is meg fogom majd kapni mindenkitől, hogy mekkora egy sz.ar ember vagyok...
2015. aug. 2. 15:02
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
"csak egy szobát meg nem adnak" Dehogynem. Simán.
2015. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

" magára hagytam a beteg anyámat"


Szóval TUDJÁK, hogy beteg????

Eddig arról volt szó, hogy nem hiszik ezt el neked!

Az MÁS, hogy tudják, hogy beteg és Tőled várják el, hogy istápold!

És megint más, hogy nem hiszik el, hogy beteg és feladat van vele!

2015. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azt felfogják, hogy a pszichiátrián is volt, azt is, hogy valami nyilván nem oké vele, de kb úgy tekintenek rá, mint ha csak fájna a lába, vagy mittudomén, nincsenek vele tisztában, hogy ez komoly mentális betegség, azt látják, hogy furcsa, de ahogy elnézem félnek is tőle, tökéletesen megfelel nekik, hogy majd nekem ezzel telik az életem, hogy ezt elviseljem, persze ameddig fel nem akasztom magam a mindennapos örömömben... Néha eljönnek, megnézik, bólogotnak kicsit neki, aztán elmennek szépen haza a nyugodt lakásba, elfelejtve meg rámhagyva az egészet, mintha minden teljesen rendben lenne...
2015. aug. 2. 15:26
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyébként szerezhetsz egy orvosi papírt, vagy akár pszichiátriai beutalót is, amin szerepel, hogy az ő általa okozott stressz okozza a Te panaszaidat, betegségeidet.


De mondom, felsoroltam már az előző oldalon, akármelyik hivatalos szervhez elmész a listából, értenek ehhez a témához, és be fognak avatkozni a családi dinamikába akár hivatalból is.

2015. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"úgy tekintenek rá, mint ha csak fájna a lába, vagy mittudomén, nincsenek vele tisztában, hogy ez komoly mentális betegség,"

De akkor mért ne lehetne "magára hagyni"?

Miért nem érzik a SAJÁT dolguknak, hogy gondoskodjanak róla?

A gondoskodás fölülről lefelé halad, a szülő gondoskodik a gyerekről, és nem fordítva. Beteg dolog a legkisebbtől várni, hogy oldja meg a nála nagyobb problémáját...!

Az lehetetlen!

Ez egy hibás elképzelés.

2015. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Gyámhivatalnál melyik reszhez fordulhatok, mit fognak tenni?
2015. aug. 2. 15:45
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha 22 éves vagy, akkor még sokáig fiatal, úgyhogy nyugi, nem tette tönkre a fiatal korodat.

Nem látok más megoldást, mint az elmenetelt.

2015. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18: A 4-es hozzászólásban írtam le, amit tudok.

A Családsegítő Központ rendel ki gyámot.

Még akár Neked is járhat, ha nem tudsz elindulni az életben megfelelő szülői háttér nélkül. Ők tudják, én nem ismerem az eljárásukat.

2015. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!