Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanság minden 16-17 éves...

Mostanság minden 16-17 éves lányt csak a bulizás, fiúzás érdekel, tanulás, otthoni segítség, szülői tisztelet stb. minden más le van ejtve?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert az én lányom ilyen,a többekre nincs rálátásom...Ha megy valahova,nem is kéretzkedik, csak bejelenti, hogy ide,meg ide megyek, nem alszom itthon...Előtte fél napig készülődik, sminkel,meg nem kérdezné,kell-e valamit esetleg segíteni. ne mondjátok, hogy magamnak köszönhetem, mert így neveltem,mert ez nem igaz. Próbáltam szép szóval, kéréssel,veszekedéssel,hozzá nem szólással, de egyik se használ...Olyan ,mintha agymosást kapott volna.Ha a többi ilyen korú kamasz is ilyen ,akkor kicsit megnyugszom, mert hátha "kinövi"...De ha nem,akkor igencsak elkeseredem emiatt, most is eléggé el vagyok,mert egyszerűen nem lehet kezelni. Ezzel a példámmal szeretném megvilágítani, hogy az éremnek 2 oldala van. itt,ezen az oldalon leginkább csak fiatalok panaszkodnak az anyjukra,hogy ilyen,meg olyan. Szeretnék szülőktől képet kapni, hogy az ő gyerekük hogy "tűri" a kamaszkort...esetleg fiatalokat, hogy hogyan lehetne hatni rá.../egyébként csak annyi volt a kérésem felé, hogy tartson rendet,ne hajigálja szét a holmiját,ne kelljen már mindig őutána pakolni.Meg ,hogy időnként jólesne,ha segítene valamit,és hogy tanuljon rendesen...de a füle botját se mozgatja...:(
2010. márc. 8. 10:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
35%
A 16 és fél éves vagyok.. az viszont biztos, hogy számára az a legjobb, ha most bulizza ki magát, nem pedig később akar menni. Sok olyat ismerek, akinek nem volt lehetősége fiatalon kibuliznia magát, és később vagy egy megsavanyodott felnőtt lett, vagy pedig gyerekek mellett pótolja ezt be, és sztem inkább most menjen..
2010. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
68%
Mivel ebben a korban észérvekkel nam nagyon lehet hatni, sőt az ember éppen az ellenkezőjét válthatja ki, szerintem a zsebpénzes motiváció a legjárhatóbb út. Addig is, míg ez önmagától remélhetőleg el nem múlik, a nagyobb katasztrófák elkerülése édekében, talán ezzel lehet a leginkább célt érni, mert ez a szabadságát is jeneti "furamód", olykor a megvonásával pedig kompromisszumokra kényszeríteni...Csak nehogy az orrodnál fogva vezessen!:)
2010. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
68%
10:50-es szerintem kicsit félreértetted ezt a kérdést. nem az a baj, hogy időnként elmegy bulizni, az normális. hanem hogy ez a tanulás meg az otthoni teendői rovására megy, meg ahogy általában viselkedik.
2010. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
68%

Ez szerintem elég összetett téma.Sajnos a te hibád is ez a helyzet.És nem biztos,hogy jobb lesz valaha...Vannak,akik megkomolyodnak,de sajnos az a tapasztalatom,hogy a többség csak egyre hülyébb lesz ahogy idősödik..Ha már 16 évesen csak bulizik,pasizik...Mi lesz,ha bekerült egyetemre. Egy katasztrófa,ami itt van.A nagy átlagnak nem számít semmi más,csak a buli,az ivás, a csajozás/pasizás, a koliszobájuk siralmas,nem értenek semmihez,még a mosogatáshoz sem. Milyen felnőttek lesznek?

A pénzmotiválás veszélyes játék. Nehogy ne kapjon elég pénzt,és ostobaságokat tegyen érte...Sok ilyet ismerek. Lop csal hazudik. És még kapnak is pénzt pedig rendesen,de mégis...

2010. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
84%

Az én lányom 16 éves.Nem jár bulizni,iskola után hazajön.Van barátja 1 éve.De messze lakik(120km-re)Ezért ritkán(kéthetente)találkoznak.Vagy ő megy,vagy a fiú jön.

Soha nem hazudott,hogy el tudjon menni,ha valami miatt nem engedtem,nem lázadt.Mindent begbeszélünk,elmondja a dolgait.Segít is,kiporszívózik,elmosogat,össze szedi a ruhákat,rendbe tarja a cuccait.

Jó tanuló,igaz most kissé rosszabb lett a félévije mint szokott, ezért aban egyeztünk meg,amíg nem látom hogy javítana,elmehet a barátjához, de nem alhat ott.És fordítva is.Neki most ez a motiváció.

A fiam az már más tészta.Ő 14 éves.Lusta,semmit nem segít,nem rakja el még a saját ruháit se.Igaz nem csavarog,

bárhová akar menni,felhív.és szól, hogy ide-meg ide elszeretne menni.de iszonyú a modora.Szemtelen,vissza beszél,(ha egyáltalán veszi a fáradtságot,hogy vissza szóljon)A nővérével is ilyen.Kértem szépen,csúnyán.Semmi enm hat rá.Egy helyen nőttek fel,Mindenből ugyan úgy kaptak.(nem pénzre és tárgyakra gondolok)mégis ég és föld.A megoldást én se tudom.Ez az én történetem.

2010. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne haragudj, hogy szóba hozom a témát, lehet, hogy fájdalmasan érint... De "apuka" ilyenkor hol van? Ha nem él, vagy elváltatok, és nem törődik a lányával, bocsánat a kérdésért!
2010. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Nem, csak mostanság, ez régen is így volt szerintem :)
2010. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ.Nem tudom mit kellett volna máshogy csinálnom....Ha nem engedem el valahova,az jobb,ha elszökik,vagy hazudozik?Vagy ne adj Isten csinál magával valamit emiatt,mert ilyenről is hallani...A rendszeretet,meg egyéntől függő, valaki felnőttkorára se növi ki,rendetlen, lusta marad.
2010. márc. 8. 11:18
 19/41 A kérdező kommentje:
Nem hallgat sajnos az apjára sem,meg ő sokkal gyengébb kezű volt vele,mert "ő volt a kisebb,és a lány". Őt is idegesíti a viselkedése,rá is szól,de hasztalan...Visszafelesel,flegma vele is...Szóval nem hallgat senkire. A fiam szerint sátánista...,azért ilyen.
2010. márc. 8. 11:21
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok ugyan, de élénken él bennem egy kép, arról az időszakról mikor velem is elszaladt a ló. Édesanyámmal szerencsére nagyon jó a viszonyom, egyik legjobb barátnőmnek mondhatom. Sose azért mentem haza percre pontosan mert attól féltem nem kapok zsebpénzt, vagy nem szól hozzám 3 napig, hanem mert ha késtem egy fél órát,láttam rajta a mérhetetlen aggódást és szomorúságot.

Egyszer borult ki a bili,mikor egyszerűen még a szemetet se voltam hajlandó levinni a szobámból. Veszekedett velem egy darabig, majd miután látta hogy egyik fülemen be,másikon ki, nemes egyszerűséggel fogta magát és kiborította a szemetesemet a szobám közepére. Csak pislogtam mint hal a szatyorban...

Egyébként szerintem ezt az időszakot együtt kell túlélni. Anyum minden barátomat/ barátnőmet ismerte érdeklődött ,hogy vannak, jöttek hozzánk gyakran, beszélgetett velük, így egy idő után szinte természetes volt, hogy mindent elmeséltem neki. Hol voltunk, mit csináltunk stb.

Egyébként szerintem pedig az, hogy veszekszel vele, de mégis elpakolsz utána, nem igazán a legjobb megoldás. Nekünk mindig volt otthon egy "nagytakarítós" napunk, a vasárnap. Ilyenkor nekem is megvolt a dolgom, amit kutya kötelességem volt megcsinálni.

2010. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!