Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző dolog lenne elköltöznöm...

Önző dolog lenne elköltöznöm a gyerekekkel? Ti maradnátok?

Figyelt kérdés

Férjemmel 3 éve váltunk el. Két gyerekünk van, 11 és 10 éves fiúk. Egy kisvárosban élünk, sokat találkoznak az apjukkal, mennek közösen edzésre, tanul velük stb.

Én most Budapesten kaptam álláslehetőséget, ami 100 km. Nem lesz megoldható a heti 2-3 láthatás.


Ti mit tennétek? Költöznétek a gyerekekkel, vagy maradnátok?


2015. aug. 9. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

Egy ismerősöméknek 10éves volt a fiuk, amikor elváltak. A gyerek emiatt csak ritkán tudott találkozni az apjával. Olyan hisztis, kezelhetetlen lett, leromlott a tanulmányi eredménye, hogy még évek múlva sem jött lelkileg helyre.

Tehát fontos, hogy az apjuktól való elszakadást hogyan élnék meg. Nem mindegy, hogy szeretnek néha Pesten lenni, vagy állandóan ott kell nekik élni.

A másik dolog: ha most biztos és jó a munkahelyed, akkor az előrelépésért nem biztos, hogy változtatnék. Nem tudod, ott milyen a kollektíva, a próbaidő alatt, vagy nem sokkal utána nem rúgnak-e ki? Ma ez sűrűn előfordul.

Nagyon gondold meg, hogy változtass-e?

2015. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha nem élethalál kérdése én is várnék még 3-4 évet.

Akkor a gyerekek már középiskolába mennek, elég nagyon ahhoz hogy ritkábban lássák a szülőket. Nem elvált szülők gyerekei is mennek akkor már kollégiumba és csak hétvégén találkoznak a szüleikkel, egyiket se viseli meg.

Kereshettek akkor nekik félúton is sulit, vagy olyan kombináció is szóba jöhet, hogy kollégisták és egyik hétvégén hozzád másik hétvégén meg apához mennek haza. Akkor már bőven jutna idő a karrieredre is, akár tovább is tanulhatnál mellette, 14 év felett már elég önállóak. Viszont tényleg most van az utolsó 2-3 év amíg még hatással tudtok lenni rájuk az apjukkal, nem kéne kihagyni, mert utána már késő lesz.

2015. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Költőnő? ***** válasza:
nyilván nem, ironizáltam:)
2015. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szakítsd ki őket a környezetükből. Én inkább hagynám az apjukkal őket, úgyis abban a korban vannak, amikor egy fiúnak fontosabb a férfi minta, aztán amikor mennek gimibe, ami nincs messze, akkor választhatnak, hogy a kisvárosukban vagy Pesten akarnak, mert mindkét lehetőség adott lesz.
2015. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!