Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 18 évesen elköltözött otthonról egy albérletbe. Építgette a jövőjét,lakásra,autóra gyűjtögetett. Szépen gyűlt is a pénzecskéje. Rá két évre,összejött az egykori osztálytársával,aki hozzá költözött. Innentől ketten gyűjtötték a pénzt,6 éve,közös bankszámlájuk is lett,hogy megteremtsék közös otthonukat.A fiú házasságot akart mindenáron. A lány beleegyezett,kitűzték az esküvő napját,meghívták a vendégeket,Másik albérlet után néztek,ami nagyobb,a jelenlegit feladták. Az utolsó időkben a fiú megváltozott,ivott,csavargott,bekerült egy rossz baráti társaságba. Két héttel az esküvő előtt a fiú bejelentette,nem akarja a házasságot már,vissza akarja kapni a fiatalságát,élni akar még ! Egy napon,se szó,se beszéd,elköltözött a lánytól,hátrahagyva nem kevés kifizetetlen számlákat,abban az albérletben,ahol a lány első perctől lakott,de a fiú kedvéért feladták! Innen menni kellett a lánynak is ! Túl sok mindent nem kellett elvinni,a fiú az értékesebb cuccokat elvitte,ráadásul a több millió ft-ot is leemelte a közös számlájukról! Azóta elérhetetlen,nem hajlandó a lánnyal beszélni ,szó szerint hajléktalant csinált abból a nőből,akivel együtt élt 6 éven át ! A lány ,most rokonoknál húzza meg magát,de ott sem maradhat a végtelenségig . Albérletet nem tud kivenni,kaucióra nincs pénze,mivel így kisemmizték !

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet az,hogy a fiú éli világát,nagymenő helyekre jár,éttermekbe,bulizni,amit kiposztol az Fb-n , de azt nem írja alá,hogy milyen pénzből!

Hogy ő milliomosként lépett le,a másikat ezer ft nélkül itt hagyva!

Milyen lelkivilága van az ilyen embernek?

Nem hiszem el,hogy ilyet büntetlenül meglehet ma tenni Magyarországon ! Vagy mégis ?? Valami jó tanácsot szívesen fogadunk! Köszi


2015. aug. 12. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ha a tobb mint 5 ev egyuttelesre van bizonyitek is, az mar gyakorlatilag elettarsi viszonynak szamit, es itt mar lehet helye valami manovernek, csaladjogi ugyvedet kerdezzen meg.
2015. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:

9 .utolsó hónapról beszélünk a kifizetetlen számláról,amit a fiúnak kellett volna befizetni.

A lány nem akarja az összes pénzt,bár neki már volt jócskán amikor odaköltözött a fiú! A felét akarja,ami több millió és jogosan illeti meg!!

2015. aug. 12. 16:43
 13/71 anonim ***** válasza:
86%

6,9 vagyok.

Továbbra is azt mondom, abba kellene belekapaszkodni, hogy a fiú akarta a házasságot és Ő is mondta vissza. A menyasszony beperelhetné pl. hogy ennyi és ennyi anyagi kára származott a lemondott esküvő miatt, menyasszonyi ruha, stb. Talán így jobban érvényt tudna szerezni, hogy vissza kapja a pénzt.

Egy ötlet: bíróságon van jogi tanácsadás - érdemes lenne rákérdezni, utána nézni...

2015. aug. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
100%

"A Bankban azt mondták neki,semmit nem tud kezdeni,mivel közös volt,mki annyit vett le,amennyit akart és nem tudja bizonyítani,hogy nem együtt vették le,nem együtt költötték el!De én ezt így nem hiszem el!"


Ez természetes. Ez polgári ügy, fizetési meghagyást kell küldeni a fiúnak, ha az ellen nem él ellenvetéssel akkor lehet végrehajtani. Ha él akkor pedig bíróság.

2015. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
68%
Nem olvastam végig a válaszokat, de nekem nem igazán egyenes a sztori. Egy kapcsolat két emberen múlik, ahogy ha szakít vki vkivel az is, előzménye biztos, hogy volt. Amik számomra nem egyenesek. Közös volt a bankszámla, azon több millió ft volt, hogy emelhette le a lány engedélye nélkül, amikor nem voltak még házasok? Tudtommal nem lehet ilyet csinálni, max. csak házasság esetén nem kérik a másik fél engedélyét mármint a bankba, de lehet én tévedek. Ha már annyi pénzük volt, miért nem volt kifizetve az albi? Amíg adott volt az összeg, lehet nem a pasasra kellett volna várni, hanem kivenni pénzt, ha más nincs és kifizetni, plusz egy havi elmaradás esetén nem szokás kitenni senkit. A lány nem dolgozik? Ha nem, akkor miből tettek annyi millió ftot közösen félre, miért nem kötötték le. Ha tévedek, miért nem úgy csinálták a közös számlát, h a lány nélkül ne lehessen hozzányúlnia, ugyanígy fordítva is. Az viszont biztos, h ilyen kikötést kérhettek volna, és bankba is rászoktak kérdezni, hogy igénylik-e. A sok millióról, ha valóban közös néven bankba volt arról van bizonyíték, hogy az közös volt, ha tényleg közös bankszámlán volt, azért rendőrséghez lehet fordulni és fel lehet jelenteni a pasast. Ha nem volt közös bankszámla, akkor a lány felelőtlen volt, és tkp fújhatja a pénz ráeső részét, mert nem tudja mivel konkrétan bizonyítani.
2015. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
21%
Nekem az is bűzlik, hogy több milliójuk volt, de lakást a több év alatt még se vettek. :D Tutira nem albiba laktam volna akkor és dobtam volna ki vagyonokat. No szóval sok sebből vérzik ezt "sztori". :D :P
2015. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
57%

Először is azért mert valakinek van a zsebében egyszeri pár millió forint még nem milliomos.


A bankszámláról az emelhet le, akinek van hozzá jogosultsága. Erkölcsi értelemben természetesen bűnös de jogilag nem fogható meg.


A cuccok érdekes kérdés. Amennyiben a lány bizonyítani tudja, hogy övé az elvitt ingóság akkor természetesen lopásért feljelentést tehet.


Mindent egybevéve szerintem felesleges a rendőrség ugyanis én első blikkre itt semmi olyan bizonyítható dolgot nem látok, ami rendőrségi eljárást vonna maga után.


Ez sajnos egy keserves tanulópénz, hogy nem közösködünk, főleg nem házasság előtt de még házasságban is csak óvatosan.


Egy dolog ami számomra érthetetlen, hogy milyen nem kevés rendezetlen számla maradt fent? Azt írta kérdező, hogy feladta a lány az eredeti albérletet, de onnan maradtak kifizetetlen számlák? Az hogyan?

2015. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
51%
pl. 5 millióért milyen lakást kapsz?
2015. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
51%

# 16/


Baromságokat beszélsz fiam... Volt mondjuk 5 milliójuk a bankszámlán és BP-en élnek. Milyen lakást vegyenek ebből?! Még a hitel önerejére is kevés...

2015. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
20%
Előző, mivel az ingatlan árak lenn vannak 5 millióért is lehet már kapni, lehet nem palotát meg hodályt, de lehet. Plusz ki lehet egészíteni is egy vagon lehetőséggel, lakástámogatással stb. Ha pedig lakásra gyűjtöttek az is érdekes, h eleve miért nem olyan programba tették félre az összeget. Mellesleg a kérdező írta, hogy milliomosként lépett le az illető, én azt nem kb. 5 millára értelmezem, a nem teljes infókért nem én vagyok szerintem a hibás. Nekem egy dolog jön le a történetből, a lány egy szent volt, és még utólag is "tökéletes", a pasas pedig egy aljadék... és ezt ki tudja, hogy ki is látja így, tehát a kérdező kije is az illetékeseknek, mert az sem mindegy.
2015. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!