Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 18 évesen elköltözött otthonról egy albérletbe. Építgette a jövőjét,lakásra,autóra gyűjtögetett. Szépen gyűlt is a pénzecskéje. Rá két évre,összejött az egykori osztálytársával,aki hozzá költözött. Innentől ketten gyűjtötték a pénzt,6 éve,közös bankszámlájuk is lett,hogy megteremtsék közös otthonukat.A fiú házasságot akart mindenáron. A lány beleegyezett,kitűzték az esküvő napját,meghívták a vendégeket,Másik albérlet után néztek,ami nagyobb,a jelenlegit feladták. Az utolsó időkben a fiú megváltozott,ivott,csavargott,bekerült egy rossz baráti társaságba. Két héttel az esküvő előtt a fiú bejelentette,nem akarja a házasságot már,vissza akarja kapni a fiatalságát,élni akar még ! Egy napon,se szó,se beszéd,elköltözött a lánytól,hátrahagyva nem kevés kifizetetlen számlákat,abban az albérletben,ahol a lány első perctől lakott,de a fiú kedvéért feladták! Innen menni kellett a lánynak is ! Túl sok mindent nem kellett elvinni,a fiú az értékesebb cuccokat elvitte,ráadásul a több millió ft-ot is leemelte a közös számlájukról! Azóta elérhetetlen,nem hajlandó a lánnyal beszélni ,szó szerint hajléktalant csinált abból a nőből,akivel együtt élt 6 éven át ! A lány ,most rokonoknál húzza meg magát,de ott sem maradhat a végtelenségig . Albérletet nem tud kivenni,kaucióra nincs pénze,mivel így kisemmizték !

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet az,hogy a fiú éli világát,nagymenő helyekre jár,éttermekbe,bulizni,amit kiposztol az Fb-n , de azt nem írja alá,hogy milyen pénzből!

Hogy ő milliomosként lépett le,a másikat ezer ft nélkül itt hagyva!

Milyen lelkivilága van az ilyen embernek?

Nem hiszem el,hogy ilyet büntetlenül meglehet ma tenni Magyarországon ! Vagy mégis ?? Valami jó tanácsot szívesen fogadunk! Köszi


2015. aug. 12. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
87%

Első körben megnézném, hogy legális úton mit lehet tenni. A bankban van videokamerás megfigyelés, az bizonyítható, hogy egyedül vette le a közös pénzt. Az már nem, hogy a lány tudta és beleegyezése nélkül, és hogy így is költötte el, ami már elment.

Nem vagyok híve az önbíráskodásnak, de egy ilyen görénnyel az a leginkább célravezető , ha addig ütik, míg a lány részét vissza nem adja, plusz albidíj és ingóságok.

2015. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyást nem tud kezdeményezni, mert nincs olyan dokumentum a birtokában, ami igazolja a tartozást a számszerű összeget. Polgári bírósági eljárást lehet legegyszerűbben indítani az élettársi közös vagyon megosztási iránt. Itt majd a szerzés arányában fogják elosztani, a már kapcsolat előtt gyűjtött vagyon nem számít, az csak a barátnőé.
2015. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként hová lett a kérdező? És miért nem reagál a kérdésekre? De gondolom, mert egy újabb unatkozó tini kitalált egy sztorit, h szórakoztassa magát a válaszokon! :D :P
2015. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
12%

#20


Nézz már rá szegény kérdezőre, süt róla, hogy gyök2-es. Amikor azt írja, hogy "Milliókkal" az inkább max. annyit jelent, hogy kettőnél többet...


Nyilvánvaló, hogy nem tízmilliókkal lépett le a pasas.

2015. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
16%
24: szánalmas vagy, hogy idejöttél más válaszolókat támadni! Többet nem is érsz!
2015. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
68%

Nincs ebbe semmi szánalmas. A kérdező is tisztába van vele, hogy nem egy zseni (különben nem jött volna ide kérdezni sem). Ami jó, mert legalább akar.


Inkább az a szánalmas, aki annyira gyökér, hogy betámadja, hogy biztos hazudik, mert albérletben lakik mikor vehetett volna házat is. Pedig 10-ből 8 esetben általában jobban megéri az albérlet fiatalon.

2015. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
51%
26: én nem írtam olyat, hogy hazudik, hanem, h több sebből is vérzik a "sztori". A kettő nem egy és ugyanaz. A kérdező nem a sztori megélője. De trollokkal nem vitázom tovább, ezt már veheted vádnak! :D :P
2015. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
67%

Hali! A végeredményt mindenképp írd majd le. Legalább tanulságként szolgál majd többeknek,akik idetévednek,és olvassák.

Én egy kapcsolatban minden anyagi dolgot külön intéznék. Még a vásárolt cuccokról is elraknám a vényt hetekre bontva egy mappába. A mappát pedig egy banki megőrzőben tartanám. Erről a férjnek,vagy feleségnek nem kell tudnia. Jó ha van másolat is,de ez már paranoia felső fokon. :-)

Persze egy kapcsolat bizalomra épül,de nem leszek annyira naív,hogy elhiggyem minden fényes és örökké tart.

Válásnál,vagy más eseteknél pedig jól jöhetnek ezek a bizonylatok.

2015. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:

Na,akkor ! Akinek hiányoztam és GYÖK2-nek nevezett,itt vagyok! Tudom,hogy vannak itt unatkozó egyedek,akinek ez a legfőbb szórakozása,hogy ide jár kötekedni! Gratulálni tudok nekik!

A milliomost arra értettem,hogy a lány itt maradt egy ft nélkül,a pasi vitt mindent! Igen,több milliót! Pontosan mennyit,nem tudom,de nem 2-3 milcsiről beszélünk...

Lakást azért nem vettek,mert nem egy 8 keres lakásban gondolkodtak,mert albiban is az I.kerben laktak!

Nekem csak egy ismerősöm

2015. aug. 12. 18:36
 30/71 A kérdező kommentje:

a lány,semmi rokoni kapcs nincs közöttünk!

A lány dolgozott,nem eltartott volt!

Az albérletből nem rakták ki ,Ők mondták fel,mert másikba akartak költözni a fiúkérésére!

Ne csak olvass,értelmezz is!

Még valami??

Segíteni szeretnék a lánynak,ezért tettem ide fel a kérdést,jó tanácsért,bár tudtam,hogy van itt pár .....inkább ne is mondom,hogy számomra milyen emberke!:)Nekik csak azt kívánom,hogy éljenek át hasonló dolgot....

2015. aug. 12. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!