Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 18 évesen elköltözött otthonról egy albérletbe. Építgette a jövőjét,lakásra,autóra gyűjtögetett. Szépen gyűlt is a pénzecskéje. Rá két évre,összejött az egykori osztálytársával,aki hozzá költözött. Innentől ketten gyűjtötték a pénzt,6 éve,közös bankszámlájuk is lett,hogy megteremtsék közös otthonukat.A fiú házasságot akart mindenáron. A lány beleegyezett,kitűzték az esküvő napját,meghívták a vendégeket,Másik albérlet után néztek,ami nagyobb,a jelenlegit feladták. Az utolsó időkben a fiú megváltozott,ivott,csavargott,bekerült egy rossz baráti társaságba. Két héttel az esküvő előtt a fiú bejelentette,nem akarja a házasságot már,vissza akarja kapni a fiatalságát,élni akar még ! Egy napon,se szó,se beszéd,elköltözött a lánytól,hátrahagyva nem kevés kifizetetlen számlákat,abban az albérletben,ahol a lány első perctől lakott,de a fiú kedvéért feladták! Innen menni kellett a lánynak is ! Túl sok mindent nem kellett elvinni,a fiú az értékesebb cuccokat elvitte,ráadásul a több millió ft-ot is leemelte a közös számlájukról! Azóta elérhetetlen,nem hajlandó a lánnyal beszélni ,szó szerint hajléktalant csinált abból a nőből,akivel együtt élt 6 éven át ! A lány ,most rokonoknál húzza meg magát,de ott sem maradhat a végtelenségig . Albérletet nem tud kivenni,kaucióra nincs pénze,mivel így kisemmizték !

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet az,hogy a fiú éli világát,nagymenő helyekre jár,éttermekbe,bulizni,amit kiposztol az Fb-n , de azt nem írja alá,hogy milyen pénzből!

Hogy ő milliomosként lépett le,a másikat ezer ft nélkül itt hagyva!

Milyen lelkivilága van az ilyen embernek?

Nem hiszem el,hogy ilyet büntetlenül meglehet ma tenni Magyarországon ! Vagy mégis ?? Valami jó tanácsot szívesen fogadunk! Köszi


2015. aug. 12. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
Mielőtt belekötnétek ebbe is. Azért a felét lopta el, mert a másik fele a pasas része.
2015. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
70%

Ha NEM TÖRTÉNT BŰNCSELEKMÉNY akkor nem a rendőrség hatásköre az ügy. És egy közös számláról, ahol mindkét fél teljes joggal vehet fel pénzt felvenni az összeget nem bűncselekmény.


Ez egy polgári ügy, nincs más út ami eredményre vezethet.


Maradj inkább ingatlanmogul, a jog (legalább annyira) nem megy, mint bármi más, amihez agy kell.

2015. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
100%
Előző, nagyon sötét vagy, nem rágom még egyszer szádba. Közös vagyon, ergo az egy dolog, hogy hozzáfért, de meglopta az élettársát, amit gondolom szintén bizonyítani tud a lány, hogy élettársak voltak. Büntethető. Ha nem bankszámlán lett volna, akkor nem tudna mit tenni a rendőrség. A közös vagyon fogalmával marhára nem vagy tisztában.
2015. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
Kérdező, írd már le a fejleményeket is, most már kíváncsi vagyok!:-)
2015. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:

50! Én nem tudom Neked mi bajod,de már uncsi! Talán magadból indulsz ki,ezért fogod rá a másikra,hogy kitalálta! Lehet , hogy Te szórakozol ilyenekkel,Én tuti nem ! A gyerekes viselkedés az ,amit Te művelsz egész délután és este!

A rendőrségi eredményt megfogom írni,de csak utána! Nem kiabálom el ! A pereskedést is ajánlották,de igen,az több év is lehet,tisztában van vele a lány és Én is!

2015. aug. 12. 21:33
 56/71 anonim ***** válasza:
41%
Tudod miért vagy gyerekes és mi a bajom? Hogy én eleitől fogva nem támadtalak téged, pusztán mivel több sebből is vérzik a sztori és az mindig gyanús, ha az egyik fél nem tehet semmiről se szakításkor csak a másik, és rákérdeztem tőled dolgokra, de ugyanakkor választ is adtam neked, te ennek ellenére felém végig lekezelően viselkedtél. Egy felnőtt nem viselkedik így, akkor sem, ha ténylegesen "kamu" kérdésnek titoálják a kiírt kérdését. Ami már bocsi, de itt aztán 80%ban csak azok fordulnak elő.
2015. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
24%
Ja és mellesleg nem én kezdtem el mások véleményét/válaszát kritizálni!
2015. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:
Nem tudom Neked mi vérzik ,a tényeket leírtam,amit tudok! Arról szó sem volt,hogy ki hibázott a kapcsolatban,biztos mindkét fél hibás volt,mint általában szakításoknál! De !Menjen a srác,volt már ilyen és lesz is! Attól még nem kell kisemmizni,hajléktalanná tenni,meglopni azt,akivel éveken át együtt volt,együtt gyűjtögettek,ahová a lány betette az egyedül gyűjtögetett pénzecskéjét is ! Ettől aljasabb dolog a világon nincs! Egy szemét ,sunyi féreg,aki most semmire nem reagál,letagadtatja magát,stb!
2015. aug. 12. 21:43
 59/71 anonim ***** válasza:
89%

# 53/


Istenem, pedig lassan írtam, hogy te is értsd, mégsem volt elég...


Akkor újra:

Az élettárs NEM LOPOTT MEG SENKIT. Felvette a KÖZÖS számláról a pénzt, amihez minden joga megvolt.


Fel kell szólítani, hogy tegyen eleget a vagyonmegosztási kötelezettségének és a hölgynek fizesse vissza a járandóságát. Aztán ha ezt nem teszi meg önként az POLGÁRI ügy. Nem bűncselekmény.


Ennél tisztábban és érthetőbben nem tudom leírni. Tudom, hogy ezt sem érted meg, mert sötét vagy az alföldi utcai bérház pincéje, de legalább a következő agymenéseden is jót tudom majd szórakozni :D

2015. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim válasza:
Azaz igazság a rendőrség nem tud mit kezdeni vele. Az esküvöre föleg nincs köze.A bankszámla közös néven futott ugyan annyi joga olt akkor a férffinak hozzá mint a nőnek .Ha rendörségre viszii megy a pereskeds arra nincs pénze de még ha lenne akkor sem tudnának vele mit kezdeni vagy ha a pénzt vissza kapja fizetheti ki a biróságnak.
2015. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!