Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 18 évesen elköltözött otthonról egy albérletbe. Építgette a jövőjét,lakásra,autóra gyűjtögetett. Szépen gyűlt is a pénzecskéje. Rá két évre,összejött az egykori osztálytársával,aki hozzá költözött. Innentől ketten gyűjtötték a pénzt,6 éve,közös bankszámlájuk is lett,hogy megteremtsék közös otthonukat.A fiú házasságot akart mindenáron. A lány beleegyezett,kitűzték az esküvő napját,meghívták a vendégeket,Másik albérlet után néztek,ami nagyobb,a jelenlegit feladták. Az utolsó időkben a fiú megváltozott,ivott,csavargott,bekerült egy rossz baráti társaságba. Két héttel az esküvő előtt a fiú bejelentette,nem akarja a házasságot már,vissza akarja kapni a fiatalságát,élni akar még ! Egy napon,se szó,se beszéd,elköltözött a lánytól,hátrahagyva nem kevés kifizetetlen számlákat,abban az albérletben,ahol a lány első perctől lakott,de a fiú kedvéért feladták! Innen menni kellett a lánynak is ! Túl sok mindent nem kellett elvinni,a fiú az értékesebb cuccokat elvitte,ráadásul a több millió ft-ot is leemelte a közös számlájukról! Azóta elérhetetlen,nem hajlandó a lánnyal beszélni ,szó szerint hajléktalant csinált abból a nőből,akivel együtt élt 6 éven át ! A lány ,most rokonoknál húzza meg magát,de ott sem maradhat a végtelenségig . Albérletet nem tud kivenni,kaucióra nincs pénze,mivel így kisemmizték !

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet az,hogy a fiú éli világát,nagymenő helyekre jár,éttermekbe,bulizni,amit kiposztol az Fb-n , de azt nem írja alá,hogy milyen pénzből!

Hogy ő milliomosként lépett le,a másikat ezer ft nélkül itt hagyva!

Milyen lelkivilága van az ilyen embernek?

Nem hiszem el,hogy ilyet büntetlenül meglehet ma tenni Magyarországon ! Vagy mégis ?? Valami jó tanácsot szívesen fogadunk! Köszi


2015. aug. 12. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért is neveztél engem is gyök2-nek? Nem az volt amúgy az egyetlen kérdésem, hogy miért nem vettek lakást, de mindegy, sztorit illetően, amiért több sebből is vérzik teljesen mindegy. 8 kerben 2-3 millákért lehet lakást venni amúgy, én se feltételeztem azt, hogy ott kellett volna venniük, de az első és nyóc keren felül még igen sok kerület van. Az elsőben is amúgy 10 milla körül ki lehet fogni már kégliket. Ha ez mindenáron vita alap lenne. :)
2015. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, én azért nem tudnám 30-40 év összes számláit elrakosgatni a férjem elől, köztük az utolsó spar-os 3 kifliről is.. Szerintem elég egyszerű a megoldás, igen az ember ha megbízik a másikban legyen közös kasszán, de ne közös bankszámlán. Nekem 14 éves korom óta van egy számlám, amire árvajáradéktól kedzve ösztöndíjon át minden spórolt pénzt rakok, elkezdtem lakástakarékot is. Férjem is elkezdett egyet a sajátján. Bár úgy reméljük együtt éljük le az életet, ez azért mindkettőnknek ad egy tartást hogy van saját kereset, és megtakarítás. Ebben a sztoryban az ment félre, hogy ez nem egy megbízható alak. Én nehezen képzelem el hogy egy teljesen felelősségteljes, dolgozó ember egyik napról a másikra rossz társaságba keveredik, és hirtelen nem akarja az esküvőt se. Gondolom a lány nem túl jó emberismerő és ezért fogadta ennyire bizalmába.
2015. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem erre ráillik a házasságszédelgés, ami elvileg csalásnak számít. Keressetek ügyvédet, megmondja hogy kellene bizonyítani, mit lehet csinálni.
2015. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy én is válaszoltam neked..., én a Gyök2, hogyha közös volt a bankszámla, akkor tudjátok bizonyítani, hogy közös vagyon volt, esetleg egyéb iratokkal is, az alapján fel lehet jelenteni. Amúgy meg már bocsi, de jogi ügyeket akár ingyenes jogsegély szolgálaton kéne megkérdezned, nem egy ilyen nyomorult helyen, amit te magad is lenézel. :D :P
2015. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
84%

44%-os


Téged senki nem nevezett gyök2nek...


Amúgy meg:

"8 kerben 2-3 millákért lehet lakást venni "


Aha, a kezed meg a bilibe lóg, ugye? 2 (!!!) db lakás van eladó 3 millióért (2-ért még véletlenül sincs...). Mind a kettő 10 (!!!) négyzetméter. Ejha, ez igen


"elsőben is amúgy 10 milla körül ki lehet fogni már kégliket."


Az első kerültben meg 2 (!!!) db lakás van 10 millió alatt, az egyik 28 a másik pedig 27 nm... Igazán ideális friss házasoknak, mondhatom. A nappalim nagyobb.


Ha inkább csöndbe maradnál nem tűnnél ennyire ostobának.

2015. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
0%
Te basszus kiszemeltél magadnak??? A 2-3 milla kb. volt a részemről, és már bocs, de nem csak a jófogás létezik, hanem közvetítő irodák is. A hősbe pl. megnézném, hogy ott hol adnak 3 milláért kéglit, mert sehol. Elég nagy ugyanis a 8 ker. Az első kerületbe a 10 millát is kb. írtam, és lehet kapni nem csak lukat, másfélszobásak is voltak. Jelenleg egyébként fenn vannak az ingatlan árak, de egy éve lenn voltak, és általában is le vannak esve az árak. Ha már ilyen okos vagy ezt is tudnod kellett volna. Kőbányán 5 milláért lehet kapni házrészt, jó állapotban, viszonylag kőbányához képest jó környezetben, lőrinczen hat millától indulnak az árnak, erzsébet hasonló, és még sorolhatnám. Végül, a szituba szereplő személyek kissé nagy lábon éltek, nagy vágyakkal, ez látszik az első kerülethez való ragaszkodásukhoz is, de a felelőtlenségükről is. A lányt sajnálom, de ő is tehet sok mindenről, azzal, hogy másokat hibáztat a helyzetét nézve az nem viszi előrébb. A feljelentésen túl tanuljon belül és ha már közös bankszámlát nyitnak legalább úgy, hogy egyik a másik nélkül ne nyúlhasson hozzá, ne csak díszből.
2015. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Volt ma a rendőrségen...vannak fejlemények!

...és Én nem neveztem senkit Gyök2-nek , pedig van itt egy-két hozzászóló,akit annak lehetne!

5 millás lakást én is vennék,de nem 20nm alapterületűt,úgyhogy aki ennyire tisztába van az ingatlan árakkal,szóljon ha van lakható,elfogadható! Pezsgőt is kap ajándékba! :P :D

2015. aug. 12. 19:33
 38/71 anonim ***** válasza:
100%
Belül=Belőle, elgépeltem.
2015. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
31%

Nézz körbe jobban, bár az itt lógók max csak a jófogást ismerik. :D :P De látom amúgy kérdező te is szeretsz nagy lábon élni. Lehet fogsz te még egy 20 nmes kéglinek is örülni. Egyébként azt egyáltalán tudod, hogy mekkora? Laktál már olyanba, h ennyire lenézed? Kétlem.

A GYÖK"-őt benéztem, bocsi. :)

2015. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
81%

Nem pécéztelek ki magamnak, csak allergiás vagyok a hülyékre és te a hülyék halmazát gyarapítod.


Az ingatlan.com-ot néztem, ami ma MO egyértelműen vezető portálja, az összes ingatlanhirdetés 90%-a fenn van rajta. A budapesti hirdetéseknek pedig kb. a 99%-a. A "jófogást" megint az ujjadból szoptad gondolom, mert én ilyet nem említettem.


Amikor meg azt állítod, hogy a 8. és az első kerületben ennyiért és annyiért lehet venni valamit akkor totálisan hidegen hagy mindenkit, hogy mucsaröcsögén mennyiért lehet venni házrészt. Ahogy az is, hogy "régen" mennyiért lehetett. Állítottál egy akkora baromságot, mind ide Lacháza, mert próbáltad a korábbi (meg az azelőtti...) hülyeségedet megmagyarázni.


Az meg csak úgy megsúgom, hogy az ingatlanárak nem voltak egy éve sem sehol, közel 2,5 éve emelkednek folyamatosan, előtte voltak koppon. Mostanra bőven visszarendeződött a piac a válság után.


Szóval sírva kérlek, ne legyél hülye ennyire. Vagy ha már ennyire hülye vagy tartsd magadba. Jobb lesz a világnak is.


A lány meg nem tud feljelentést tenni, ugyanis nem történt bűncselekmény. Már többen megírtuk neki, hogy ez egy polgári ügy, polgári perben tudja a jogait érvényesíteni. Ezt is megtanulhatnák már az emberek.

2015. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!