Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 18 évesen elköltözött otthonról egy albérletbe. Építgette a jövőjét,lakásra,autóra gyűjtögetett. Szépen gyűlt is a pénzecskéje. Rá két évre,összejött az egykori osztálytársával,aki hozzá költözött. Innentől ketten gyűjtötték a pénzt,6 éve,közös bankszámlájuk is lett,hogy megteremtsék közös otthonukat.A fiú házasságot akart mindenáron. A lány beleegyezett,kitűzték az esküvő napját,meghívták a vendégeket,Másik albérlet után néztek,ami nagyobb,a jelenlegit feladták. Az utolsó időkben a fiú megváltozott,ivott,csavargott,bekerült egy rossz baráti társaságba. Két héttel az esküvő előtt a fiú bejelentette,nem akarja a házasságot már,vissza akarja kapni a fiatalságát,élni akar még ! Egy napon,se szó,se beszéd,elköltözött a lánytól,hátrahagyva nem kevés kifizetetlen számlákat,abban az albérletben,ahol a lány első perctől lakott,de a fiú kedvéért feladták! Innen menni kellett a lánynak is ! Túl sok mindent nem kellett elvinni,a fiú az értékesebb cuccokat elvitte,ráadásul a több millió ft-ot is leemelte a közös számlájukról! Azóta elérhetetlen,nem hajlandó a lánnyal beszélni ,szó szerint hajléktalant csinált abból a nőből,akivel együtt élt 6 éven át ! A lány ,most rokonoknál húzza meg magát,de ott sem maradhat a végtelenségig . Albérletet nem tud kivenni,kaucióra nincs pénze,mivel így kisemmizték !

Lehet ilyet csinálni büntetlenül?

Lehet az,hogy a fiú éli világát,nagymenő helyekre jár,éttermekbe,bulizni,amit kiposztol az Fb-n , de azt nem írja alá,hogy milyen pénzből!

Hogy ő milliomosként lépett le,a másikat ezer ft nélkül itt hagyva!

Milyen lelkivilága van az ilyen embernek?

Nem hiszem el,hogy ilyet büntetlenül meglehet ma tenni Magyarországon ! Vagy mégis ?? Valami jó tanácsot szívesen fogadunk! Köszi


2015. aug. 12. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
59%
Minek után több éve ingatlanokat árulok és veszek, innét kezdve hagy tudjam már jobban, hogy mik elérhetőek és mikor és hogyan, jó? Itt aki hülye, az egyedül te vagy, és semmi másért nem jöttél ide csak, hogy vkivel kötekedhess. De egyébként mivel számodra a kérdező is sötét volt, innét kezdve csak te lehetsz az okos, így leborulok előtted! :D :P Bye.
2015. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:

39 ! Nem,nem laktam akkorában még,de ha egyszer egyedül leszek,szeretnék! :)

Nem,nem nézem le,de jelenlegi helyzetemben az kicsi lenne!

De elárulom Neked,egyik nagy álmom-vágyam ,és amit eddig akartam,bejött! Remélem ez is sikerül majd! :)

2015. aug. 12. 19:50
 43/71 anonim ***** válasza:
54%

# 41


[link]


Majd elmúlik az iskolaszünet és mehet vissza matek órára, addig meg fárassz mást.

2015. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
19%
Hehe, az iskola szünet szerintem neked, meg a kérdezőnek fog elmúlni hamarosan. :D :P No további jó szórakozást!
2015. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
80%
Hát annak ellenére, hogy mi nem vagyunk ingatlanmágnások legalább tudjuk mennyibe kerül egy lakás Budapesten :)
2015. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
Megnyugtatlak,hogy már a legkisebb gyermekem is kinőtte az iskolát! :) A legidősebb pedig idősebb mint a lány,aki miatt feltettem ezt a kérdést! Ezt benézted! :P :D
2015. aug. 12. 20:10
 47/71 anonim ***** válasza:
81%
ráküldeni egy pár nagydarab ismerőst...
2015. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
Mit mondtak a rendőrségen??
2015. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván azt, hogy kivizsgálják - mivel kötelességük. Aztán majd pár hónap múlva értesítik őket, hogy lezárták a nyomozást bűncselekmény hiányában.


Kérdező:

Ne várjátok ezt meg, mert ha a srác elkölti a lóvét bottal üthetitek a nyomát. Azonnal meg kell keresni és ha nem kooperatív peres útra kell vinni az ügyet!

2015. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
48%
Visszanéztem. Még is csak, de már bánom. És még én vagyok a hülye. Peres úttal aztán marhára sokra megy, mellesleg ott is bizonyítani kell, hogy közös volt a pénz, sőt ott még jobban, mint a rendőrségen. Még egyszer írom, mivel közös számlán volt az összeg, együtt éltek, közös vagyonnak számít, aminek a felét ellopta a pasas, büntethető. Hogy a rendőrség mit tesz és mit nem azt meg bízd oda, ahogy írták szintén bankban felvétel készül pénz kivételekor, az is plusz bizonyíték. Peres úttal, ha nem érik el a pasast na az aztán valóban évekig elhúzódhat, és az önkényes megkeresés/bíráskodás se javasolt. Pl. ahogy a nagy okos javasolta. Elsőlépés feljelentés, második lépés per, amúgy is mindkettő szükséges valószínűleg. De persze lehet csak sírni is, ha meg kitaláció az egész akkor meg pláne. Kérdező mindenesetre olyan gyerekesen viselkedik a nagy okossal együtt, hogy vmi hihetetlen! :D :P
2015. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!