Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ha 40 évesen találnátok...

Nők! Ha 40 évesen találnátok meg életetek szerelmét, vállalnátok még vele gyermeket?

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 10:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%

Én mindjárt 37 vagyok. Most kezdjük a babaprojektet. (Első házasság, nincs gyerekünk) 42 éves koromig simán szülnék.


Az élet lutri, akár holnap is történhet baj, de élhetek 90 évig is. Nem erre alapozom a családtervezést.

2015. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
73%
Az sajnos tényleg benne van a pakliban h az ember járókerettel megy a ballagásra de én az én apukám pl 33 évesen halt meg rákban, szóval ezek már azok a régiói az életnek ami sajnos független az emberi tényezőktől. Én egy időben védőnőként dolgoztam egy igen előkelő körzetben, ahol az anyukák 37-38 felé kezdték szülni az első gyereket. Megengedhette persze mind magának h alapos genetikai tesztet csináltasson. Volt olyan aki 43 évesen szülte az első babát társ nélkül, mert olyan támogató család állt mellette hogy megbeszélték h segítik és így is lett. Szerintem egy gyereknek se gáz. Mert ha van 20-30 év minőségi idő a szülővel az tud nagyon jó lenni, míg ha vki huszonévesen szül gyereket egy veszekedős rossz párkapcsolatba. Én belevágnék és ha gyorsan összejön a baba még egy tesót is elképzelnék :)
2015. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%
37 évesen ismertem meg a férjemet,nekem akkor már volt két gyerekem.Összeköltöztünk,mindketten szerettünk volna babát,eltelt 5 év és nem jött.Most pont pár hete,megbeszéltük,hogy talán nem is baj,hogy nem jött,és most már nem is szeretnénk,nem a korom miatt,hanem azért mert kialakítottunk egy olyan életritmust amibe a bab nem férne bele,vagy ha igen annyira felborítaná,ami nem biztos,hogy boldoggá tenne.Most van időnk egymásra,tudunk kettesben is nyaralni menni,vagy hétvégén programot csinálni,nos valljuk be ez egy babával meg lenne lőve,amit nem szeretnénk.
2015. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
Én simán. Nemcsak többedik gyereket, amit a kérdés sugall, hanem elsőt is. Sosem értem, hogy aki szerint már a 35 is öreg, az mi az istent csinált fiatalkorában, amivel így leamortizálta a testét? A ballagásra meg nem kellene járókerettel mennem, mert a mi családunkban 18 évesen szokás érettségizni, persze ahol elhúzzák harmincig, azokat megértem, hogy félnek.
2015. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Kizárt, szeretném megérni a ballagását, pl.


Bár nekem amúgy sem kell gyerek.


26L

2015. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen sok embernek halnak meg, vagy bénulnak le 60 éves koruk körül a rokonaik.

Azt meg egyenesen csodálatosnak tartom, hogy 20-on éves korra már annyian megalapozzák az életüket, hogy vállalnak gyereket.

Azért kedves 40-esek ne keseredjetek el. A mai világban minden esély megvan arra, hogy egy kis odafigyeléssel sokáig egészségesek maradjunk.ha a természet lehetséget ad arra, hogy 40 fólött teherbe essünk, akkor miért ne?

Nem kell a sok károgóra hallgatni, mindenkinek a magánügye,hogy mikor szül.

2015. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Azért van a Kaáli intézet, hogy a későn észbe kapó pároknak is lehessen gyerekük mesterséges megtermékenyítés által.
2015. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én késői gyerek vagyok (szüleim 36 és 38 évesek voltak születésemkor), és bár sosem rajongtam ezért a helyzetért, ennek ellenére azt mondom, hogy simán szülnék 40 felett, ha így alakulna.
2015. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

38 évesen ismertem meg a (most már) férjemet. Ő már volt előtte házas, de gyerekük nem lett, hiába próbálkoztak (szervi okot nem találtak az orvosok). Mindketten túl voltunk pár "ledarálós" kapcsolaton. Fél év múlva eldöntöttük, hogy összeházasodtunk, ami rá 3 hónapra meg is történt. (Azaz 39 éves voltam addigra.) Most 40 éves vagyok, terhes, a 41. születésnapom körül érkezik a baba. Nem azért, mert ezt a kort tartom ideálisnak (nyilván nem, és vannak félelmeim), de így alakult.

Ha lehetne még, vállalnék.

A legjobb barátnőm is 39 évesen ment férjhez (másodszor, de az elsőből nem lett gyerek), 43 évesen szült. Szeretne még.

(Aki "járókeretezik" és előre kiköti, hogy meddig hajlandó szülni, talán másképp gondolkodik majd, ha egyszer a 40 közeliek helyzetébe kerül.)

2015. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%

ismerek több verziót is.


az egyik:

3 gyereke volt a nőnek, a legfiatalabb már 19 volt, mikor gondoltak egyet, hogy ideje újra babázni. a nő akkor 47 éves volt, mikor megszülte a negyediket. Szép és jó és cuki, de ő tipikusan az a 'járókeretes ballagásos' nő lesz.... de ettől függetlenül a korához képest nagyon pörög a nő, becsületesen, jól neveli a gyereket, és látszik, hogy élvezi, amit csinál.


a másik:

a nőnek volt 2 gyereke, a legfiatalabb 16 volt, közben volt válás, új pár, stb, és bevállaltak egy gyereket, a nő akkor 36 éves volt. (a férfi 39) mostanra az a gyerek 5 éves, és csúnyán hangzik, de egy kolonc az egész családnak. úgy kell alakítaniuk az életüket, hogy első a gyerek (oviba vinni, oviból elhozni, délutáni programok, akármi), és ebbe bevonják a két már huszonéves gyereket is. "lelki terrorral" mondhatni, hiszen "a testvéred, a minimum, hogy szombat este rá vigyázz, ne bulizz"

amúgy a szülők sem járnak el sehova, egy évben kétszer ha tudnak valahova menni, állandó feszültség a kapcsolatuk amióta van a gyerek.

persze szeretik, és ők is jól nevelik, meg minden, de alaposan megszenvedték a döntésüket. hiszen mára már mindkét oldalról huszonévesek a gyerekek, már élvezhetnék a negyvenes éveiket, kikapcsolódás, minden, de nem, mert ovi és szülői és kisgyerek...........

2016. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!