Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan töltitek a nap hátralev...

Hogyan töltitek a nap hátralevő részét, ha csúnyán összevesztek a párotokkal?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve lakunk együtt. Sokszor összekapunk, általában 25-30 perc múlva ki is békülünk. Tegnap csúnyán össze vesztünk (anyagi dolgokon), ő pedig összepakolt pár holmit, és hazament a szüleihez aludni. (Ő bántott meg, nekem lett volna okom megsértődni).

Reggel hazajött, lezuhanyozott, majd elment munkába. Nemrég beszéltünk telefonon, azt mondta nem tudja, hogy itthon alszik-e, de vacsorázni és tiszta ruháért mindenképp hazajön. Nem akarok még jobban összeveszni vele, de mégsem tűrhetem, hogy egy kisebb probléma után bebújjon anyuci szoknyája mögé.


2010. márc. 11. 14:46
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Igen, azért KÖZÖS a számlánk, mert mindkettőnknek van hozzáférése. Az ő fizuja 8.-án megy rá, az enyém 10.-én.

Mikor a számlát megnyitottuk, megegyeztünk, ha valakinek kell pénz, vesz le róla.

És nem "csak úgy" költöm a pénzét.

2010. márc. 11. 15:47
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

OFF:


15:43! 15:32 vagyok, nálunk ez komplikált: nekem is jó állásom van, de költök is magamra bőven, szóval ezért fogy el a fizum. a férjem meg vállalkozó, és ugye tudjuk, hogy itt a vállalkozási pénz az csak a "hivatalos" pénz, a többi magánszámlára megy, de attól az még a vállalkozás bevétele, egy részét vissza szokta forgatni. másrészt: a férjem fizet mindent. rezsit, kocsik költségeit, házzal kapcsolatos dolgokat (a kőművestől a takarítónőig). a gyereket az oviból anyósom hozza el, én 6-ra érek haz, mert 4-ig dolgozom, utána meg mindig van valami :) minden nap főzök, de azt nem mondhatnám, hogy meg kell szakadnom otthon :)


hát ezért van így :) és nem sértődtem meg, tényleg, mert nem tudhattad annyiból, amit leírtam :)

2010. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok ingyencseléd.
2010. márc. 11. 15:49
 34/47 anonim ***** válasza:
63%

Ugyan azt csinálod amit szerinted a férjed. Nem vallod be hogy neked is bocsánatot lehet kérni, mert te ártatlan vagy... Nem csak akkor lehet bocsánatot kérni ha valami halálos bűnt követtél el. És miért várod hogy ő engedjen? Mitől vagy benne olyan biztos hogy ő a gonosz szemét, és te a szent?

Ha ismernéd a férfiakat akkor tudnád hogy ők nem olyanok mint a nők hogy kibeszélik magukból, hanem szükségük van térre, és gondolkoznásra magukban! Ha te állandóan a nyakján lógsz az nem jó neki. És ettől még nem anyuci pici fia. Ne is csodálkozz ha elmegy onna, eléggé egy hárpiának tűnsz az írásodból. Nektek is meg kell élni valamiből, és attól még nem szemét valaki ha nem osztogatja a testvérének (nem neked kell eltartani a családod, ők miért nem tudnak annyit szerezni hogy megéljenek?) a pénzét.. Engem is idegesít amikor valaki szerencsétlenkedik, pedig nő vagyok. Attól hogy közös a számla még szólhatsz neki hogy leveszel róla! És tudod amikor ideges lesz az ember (mert máshova utaltad és nem látta hogy a testvéred- ez jogos) akkor utána nem az van hogy kiderül az igazság és minden hepi, mosolygunk, attól még az ember ideges.

2010. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
72%

Nem veszünk csúnyán össze a párommal. Ez (két) egyéni temperametumtól is függ: ő hirtelen, de lenyugodva túl van a dolgon. Én ellenkezőleg, nem kelek ki könnyen magamból, viszont sza...ságok miatti, vagy önkritika hiányából fakadó vita akár napokra beteszi a hangulatom (ami nem egyenlő a sértődéssel). Tehát, ha mondja a magáét és nem adok igazat, akkor szépen elvonulok és teszem a dolgom, vagy épp kikapcsolódom. A súlyos forma az lenne, hogy elmegyek járni / gurulni egyet.


Anyagi dolgokon meg éppen nem tudunk vitázni, mivel közös a kassza szinte az elejétől fogva. A pénznél nincs embereket egymástól távoltartóbb dolog egy kapcsolatban. A szerzemények tulajdoni viszonyait érdemes lehet tisztázni, hogy egy esetleges tragédia, szakítás esetén ne legyen vita és kapcsolat megromlás.

Az anyagi különlét a tulajdonképpeni kölcsönös bizalom és elkötelezettség hiánya. Pont az, ami nélkül komolynak sem nagyon nevezhető egy kapcsolat, hacsak nem hitegetni akarjuk magunkat.

Anyuci szoknyája enélkül is rosszpont, szintén.


A helyedben ezekből okulva kitenném a fickót. Járjon át, legyetek együtt, de ne éljen ott, ha a konfliktushelyzetre az odébbállás a megoldás. Ennyit az a pasi is tud, akivel némi ismerkedés után összejössz az ismeretségi körödből. Összeköltözni olyannal érdemes (minimum), aki előbb megfontolja és megvitatja az álláspontod, méghozzá a te szemszögedet célozva. Ha annak ellenére azt mondja, nálad a hiba, azt is hozzáteszi, min gondolkodj el.

2010. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
86%

15.43-as vagyok Szerintem te már döntöttél, hogy nem békülsz... nem tudok több tanácsot adni, mindig az egyiknek okosabbnak kell lennie.... mi ritkán kapunk össze a férjemmel, de mindkettőnknek megvannak a magunk hibái és gyenge pontjai, a másik tudja ezt, és mindketten engedünk. Azért kívánom hogy sikerüljön ezt a dolgot megbeszélnetek, kár lenne ha 20 eFt miatt szétmennétek, ha amúgy jól megvagytok.

15.32-es köszi a választ, azért ez így nem rossz élet valóban ahogy leírtad, visszaszívtam mindent. Hali.

2010. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
58%
En szerintem se kerj bocsanatot, miert tenned? Minden szepen megoldodott, inkabb a baratodnak kellene szegyellnie magat a kirohanasa miatt. en azt tennem,amit o, nem mennek haza. Elmennek anyuhoz, tesomhoz, vagy beulnek valamelyik baratnommel egy forro csokira. Hadd egye a rosszseb. Nekem ez be szokott vallni es o szokott jonni es elnezest kerni.
2010. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
35%
meg valami... ha osszetalakozol csinalj ugy,mintha nem erdekelne, sot...amikor pakol mondd neki,h pl` a szurke pulcsidat nem viszed? es segits neki pakolni. Meg fog ijedni!
2010. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
92%

A párom családjával nincs jó viszony. Amikor az anyjának pénz kellett, ami ablakon kidobott, az általad említettnek többszöröse volt, akkor is elintéztem egy vállvonással. Pedig az a pénz tényleg odalett. Ha éjjel fel kellett kelni és szintén a családja miatt menni, méghozzá egyedül, mentem, pedig 0 kedvem volt. Még csak nem is tomboló szerelemből. Hanem mert szerintem ezt jelenti társnak lenni. Ennél különbek is voltak, mégsem patáliázik az ember miattuk. Részei az életnek.

Ha egy "szeretlek"-et erre tud változtatni 20e hiány, akkor azt megette a fene.

2010. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy kőkemény játszma, ki kell lépni belőle.

1. Vacsi nincs. Ez nem egy szolgáltatás, ami automatikusan jár. Ha éhes, csináljon magának.

2. Ha el akar menni, mondd, hogy ő tudja, és tényleg segíts neki pakolni. Mondd meg, hogy majd ha abbahagyta a hisztit, beszéltek. Holnapra meg szervezz valami barátnős programot.

3. Szerintem is normális, ha közös számláról leveszel pénzt ilyen célra. És mindegy, hogy utólag vagy előtte szólsz.


Tudod, szerintem nagyon gáz, ha kéred, hogy ne menjen el és mégis elmegy.

Nálunk ritkán van vita, de ha mégis, akkor a vita után megöleljük egymást, és megbeszéljük, hogy kinek miben volt vagy nem volt igaza, és hogy szeretjük egymást. Utána pedig minden megy tovább, mint a vita előtt.

2010. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!