Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket akar, de kompromisszu...

Gyereket akar, de kompromisszumra nem hajlandó. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval a férjem már egy ideje nyomja a gyerekvállalás témát. Őszintén nekem még annyira nem hiányzik. De végül bele mentem, végül is én is szeretnék majd gyereket, csak nem ilyen hamar gondoltam. Most indult csak be igazán a karrierem, nem akarok kiesni a munkából. Szóval azt mondtam, hogy oké legyen, de akkor ő marad otthon vele. Erre viszont teljesen megsértődött meg fölháborodott, hogy hát én ezt hogy gondolom, meg az nem az ő dolga... Ezután este már nem is szólt hozzám. Ma reggel meg mintha mi se történt volna elkezdi nekem mondani, hogy xy felesége melyik nőgyógyásznál szült és hogy én nekem is át kéne menni hozzá. Köpni-nyelni nem tudtam, fogtam magam és eljöttem. Nem tudom most mit kéne csinálnom vagy mondanom ha haza érek...
2015. szept. 1. 12:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem értem, ha szerinte a te dolgod a gyerekkel való törődés, akkor konkrétan azon hisztizik, hogy a te hobbid a gyerek legyen?
2015. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%
Kölcsönadom egy hétvégére a három évesem. Sírni fog a férjed hétfőre...
2015. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
80%
egyik haver gyerekére vigyázzon egy teljes napig, el fog menni a kedve garantálom
2015. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
81%

"már minden haverjának van, és hogy jajj de jó nekik, mert viszik őket ide-oda meg mennyi kép van róluk facebookon, meg stb. "


Vegyél neki kutyát.

2015. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
77%

A legjobb megoldást már leírták: vigyázzon egy teljes napot egy kedves haverja gyerekére...

:D

2015. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
13%
Igazad van! Bedobsz egy kamut és mindenkit lepontozol. Megérdemli ez a társaság. Jól csinálod.
2015. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
48%

Itt akkor is - mint oly sok más esetben - a legjobb megoldás a kommunikáció. Az egyértelmű tényközlés. Leülteted és megmondod neki, hogy most nem tudsz kiesni a munkádból, ha otthon maradsz évekig a gyerekkel lehet soha nem lesz lehetőséged feljebb lépni, már ha vissza tudsz menni egyáltalán. Azonkívül kérdéses a megtakarításos rész is, hogy van e annyi félretett pénzetek, hogy amíg te otthon gyereket nevelsz, addig legyen miből eltartani magatokat? Akkor is, ha a kedves párod egyedül eleget keres, soha semmit nem lehet előre tudni. Már önmagában az is több százezres kiadás, hogy megszületik a baba, erre van félretett pénzetek? Na ezeket kell szépen elmagyarázni neki.

Egyébként mennyi idő lenne, amíg még dolgoznál? Mert ha csak 1-2 év, akkor igazán nem értem, hogy a férjed részéről miért olyan örökkévalóság.

+az első fél évben azért kell, hogy az anyuka legyen a pici mellett. Igen, az etetés miatt. Semmi egyéb dolog nincs amúgy egy gyerek körül, amire egy férfinek ne lenne kompetenciája, azért mert a nagy részük lusta hisztis p*tsa, attól még ugyanúgy az ő dolguk is. De fél évet rá kell szánnod. Svédországban működik egy olyan GYES rendszer, hogy egy évig jár a támogatás, de ebből fél évet a kedves apukának kell otthon töltenie. Nálunk pl így lesz, így is van megbeszélve a párommal. Olyan embernek nem szülnék, aki csak akar akar akar, de tenni valamit a dolgokért nem képes. Vagy kiveszi ő is a saját részét a gyereknevelésből, vagy hagyd ott a fenébe. Egy gyerek nem egy játékszer, amit egyik pillanatban akarok, de amúgy hadd ne nekem kelljen egyáltalán foglalkozni vele...

2015. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 piroska és a farkas ***** válasza:
53%
Hát nekem most erről az jutott eszembe, hogy amikor anno a völegényemel még azt sem tudtuk, h pontosan mikor is legyen az esküvőnk, sőt viszagondolva, megkockáztatom, h még vőlegény- menyasszony sem voltunk, amikor már leültünk beszélni arrol, hogy közös életünknek ezt az igen jelentős részét melyikünk hogyan képzeli. Nálatok ez elmaradt?? Én azt gondolom, amig Te a babavállalást ilyen szintü feladásaként éled meg a lehetséges karrierednek, addig nem szabad igent mondanod. Ugyanakkor, és most tök mindegy, h a haverok és a fészbuk miatt, mert lehet, h ennél joval mélyebben vannak már a férjedben a vágyak, de jelen vannak, én azt tartanám korrektnek, ha itt legalább a MIKORRA születne egy kompromisszum. Mert a " most nem állok rá készen"-t ey éve hallgatni hidd el, semmivel sem jobb, mint a " mikor lesz már gyerekünk" - et.
2015. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
88%

Miért vannak lepontozva azok, akik azt javasolják, hogy vigyázzon egy napig egy babára?

A másik az, hogy az pasinak csak azért kell a gyerek, hogy villoghasson vele, az összes többi vesződség az anyára maradna. Pedig a gyereknevelés 2 emberes dolog, ahogy az anyának úgy az apának is illik tudni tisztába rakni, megetetni, elaltatni, lecsitítani a gyereket. Mert mi van, ha az anyával történik valami?

2015. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Kakiszexeljetek
2020. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!