Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírok kiigazodni a viselke...

Nem bírok kiigazodni a viselkedésén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel még idén tervezzük a házzasságot, de nekem szerintem még kell egy kis idő, hogy átgondoljam. Most főleg azok válaszát várnám, akik hasonló dolgokon mentek keresztül.


Nekem ez az utolsó évem az egyetemen, mellette dolgozom. Ő néhány hónappal ezelőtt kezdett el dolgozni rendőrként, és tudtam, hogy ha valaki ilyen munkakörben helyezkedik el, akkor sok változáson megy keresztül, éppen ezért türelmes voltam, és mindig emlékeztettem rá, hogy akármikor segítek neki amiben csak kell.


Folyamatosan ki tud akadni minden apró dolgon és túlságosan hamar ideges lesz. Sokszor előfordul, hogy irónikus megjegyzéseket teszünk egymásra, és egészen idáig csak nevettünk rajta, de az utóbbi időben mintha zavarná, és elkezdett velem veszekedni.

Múlthéten elkezdtünk beszélni valamiről, nem értettem vele egyet, majd kb 5 perc után elkezdett dühöngeni, még meg is ütött. Én abban a pillanatban elharároztam, hogy nem érdemes egy ilyen emberrel együtt lennem, eddig elviseltem ezt a viselkedést, reménykedtem, hogy jobb lesz, de csak romlott.

Közöltem vele, hogy most 1 napig az egyik ismerősömnél leszek(szüleim messze laknak) és addig gondolkozzon el, hogy most mit szeretne. Másnap bűnbánóan odajött hozzám és mondta, hogy mennyire sajnálja ami történt, alapból sosem tenne ilyet, csak akkor pont a rossznál is rosszabb napja volt, főnöke egész nap őt ugráltatta, elege volt mindenből és addig ölelgetett amig meg nem bocsátottam neki. Lehet, rosszul tettem, de ismerem őt annyira, hogy tényleg nem fordulna elő még egyszer.

Szinte alig aludtunk, mert egész este beszélgettünk. Viszont megint elkezdtem kétkedni, mert hirtelen megváltozotta hangulatát és elkezdett veszekedni, pedig semmi rosszat nem mondtam. Fél órára rá semmi baja nem volt.

Amikor szeretkeztünk, kezdett kissé durva lenni, de szinte nem is érdekelte, és megint én voltam a rossz, hogy nekem semmi nem jó.


Szóval nem igazán értem mitől függ a viselkedése, de néha már kezd egy kicsit ijesztővé válni, hogy nincs semmi baja, majd elkezd minden ok nélkül veszekedni és sértegetni engem.

Láttam rajta, hogy mennyire maga alatt van, és elmeséltettem vele, hogy mi történt. Kiszedtem belőle, hogy szereti a munkáját, mindig is ezt szerette volna csinálni, csak néha nem tudja kezelni az indulatait és ha rossz napja van, rajtam vezeti le, de ezt ő nagyon sajnálja, mert tényleg szeret és feleségül akar venni, valamint szeretne gyerekeket is.


De mint említettem, nem tudom mit kezdjek a viselkedésével. Félek, ha megpróbálok vele beszélni erről, megint veszekedni kezdünk..


2015. szept. 2. 05:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
62%
Valaki azt a tanácsot adta egyszer, hogy házasság előtt jól fel kell bosszantani, hogy akkor hogy viselkedik a férjjelőlt.Mert akkor még időben van lekoptatni és keresni olyant aki türelmes, elnéző.
2015. szept. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
6%
Eredetileg azt akartam írni, hogy ha komolyan szeret, és felfogja, hogy ez mennyire gáz, akkor menjen szakemberhez, dühkezelő tréningre. Aztán továbbolvastam, és láttam, hogy a pofon UTÁN is bűntudat nélkül durva és agresszív volt veled fizikailag és lelkileg is. Egyetlen dologról érdemes beszélni vele, és az a szakítás. Sajnálom, hogy így alakult, de ne te legyél az a nő, akit a gyereketek szeme láttára fog pofozni.
2015. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
28%
Tipikusan olyan pár vagytok,akik házasság után 6hónappal,vagy előbb rájöttök hogy idegesítitek egymást és elváltok,ezért felesleges milliókat kiadni!!!!
2015. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%
Milyen milliókat?...
2015. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
11%
Ma már egy házasság 1-1.5millióba kerül...
2015. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
89%

"Lehet, rosszul tettem, de ismerem őt annyira, hogy tényleg nem fordulna elő még egyszer."


Aham, amíg újból valaki jól fel nem bosszantja, a főnöke le nem cseszi, vagy csak te mész az idegeire az akadékoskodásoddal (= esetleg nem értesz egyet vele valamiben).

Megütött, méghozzá azért mert dühös lett, mert nem értettél vele egyet. Az is épp elég gáz, hogy ezt nem képes dühöngés nélkül kezelni, de az, hogy dühében üt?! Szép, hogy felismerte, hogy nem tudja kezelni az indulatait, de mit tesz azért, hogy ez változzon? Te tudod, hogy neked van-e türelmed ahhoz, hogy megtanulja kontroll alatt tartani magát, és közben majd mindig rettegsz, hogy vajon egy-egy veszekedésné tudja-e tartani magát, agy ha iszik egy kicsit, akkor vajon van-e még annyi önkontroll benne, hogy ne te idd meg a levét, esetleg majd egy hisztiző gyerek mit vált ki belőle, ha alapból fel van paprikázva, de nekem többet érne a nyugalmam, mint a folyamatos rettegés tőle. Bunkó nőverőt, tiszteletlen agresszív állatot bármelyik bokorban találsz, ha nem tud valamiben kiemelkedőt nyújtani neked, akkor ne pazarolj rá több időt.

2015. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
87%
Hacsak nem allatidomari szakon vegzel egyetemen, szerintem hagyd a fenebe.
2015. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
22%
Nőverő idegbeteggé nem a munkája tesz valakit. Hidd el nekem, előbb-utóbb el csattant volna az első pofon akkor is, ha jógaoktató lenne, vagy asztalos. Az meg, hogy szó szerint rajtad csattan, ha rossz napja van... Minősíthetetlen. És ez nem is hosszú évek stressze, hanem még az eleje. A nők, akik az első verés után a férfival maradnak is azzal áltatják magukat, hogy többet úgysem fordul elő. És 10-ből 9-et megütnek újra. És újra, és újra... De ha nem tenné többet, akkor se megbocsájtható az én szememben, ha valaki megüti a partnerét. Nem azért, mert Nő vagy... Hanem mert a kölcsönös szeretetbe és tiszteletbe ez NEM fér bele. De mindegy mit mondunk itt, azzal a mondatoddal, hogy tudod, nem tenné meg többet, már felmentetted, vissza fogod fogadni... Azért a házasságot ne kapkodd el, könyörgöm.
2015. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
Tuti mondtal valami rosazat, hogy utott is. Ami alapbolnem rossz, de egy ideges embernek igen. Pl ellentmondasz, igen, kedvesen se kell ellentmondani. Vagy ha meg se szolalaz lecarva ot. Ettol fuggetlenul nem hiszem h kijonnetek.
2015. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Költőnő? ***** válasza:
92%
van jópár rendőr ismerősöm (persze a normálisabb fajtából), tudtommal egyik se üti az asszonyt. Persze ők nem idegbetegek. Nem azért ilyen, mert rendőr, hanem mert egy emberi hulladék; bocs. Ismerek ilyet is. Rendőrt is, nem rendőrt is. Az, h vkinek stresszesebb a munkája, még nem ok, h máson vezesse le a feszkót. Vagy akkor legyen idegbeteg, de egyedül.
2015. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!