Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírok kiigazodni a viselke...

Nem bírok kiigazodni a viselkedésén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel még idén tervezzük a házzasságot, de nekem szerintem még kell egy kis idő, hogy átgondoljam. Most főleg azok válaszát várnám, akik hasonló dolgokon mentek keresztül.


Nekem ez az utolsó évem az egyetemen, mellette dolgozom. Ő néhány hónappal ezelőtt kezdett el dolgozni rendőrként, és tudtam, hogy ha valaki ilyen munkakörben helyezkedik el, akkor sok változáson megy keresztül, éppen ezért türelmes voltam, és mindig emlékeztettem rá, hogy akármikor segítek neki amiben csak kell.


Folyamatosan ki tud akadni minden apró dolgon és túlságosan hamar ideges lesz. Sokszor előfordul, hogy irónikus megjegyzéseket teszünk egymásra, és egészen idáig csak nevettünk rajta, de az utóbbi időben mintha zavarná, és elkezdett velem veszekedni.

Múlthéten elkezdtünk beszélni valamiről, nem értettem vele egyet, majd kb 5 perc után elkezdett dühöngeni, még meg is ütött. Én abban a pillanatban elharároztam, hogy nem érdemes egy ilyen emberrel együtt lennem, eddig elviseltem ezt a viselkedést, reménykedtem, hogy jobb lesz, de csak romlott.

Közöltem vele, hogy most 1 napig az egyik ismerősömnél leszek(szüleim messze laknak) és addig gondolkozzon el, hogy most mit szeretne. Másnap bűnbánóan odajött hozzám és mondta, hogy mennyire sajnálja ami történt, alapból sosem tenne ilyet, csak akkor pont a rossznál is rosszabb napja volt, főnöke egész nap őt ugráltatta, elege volt mindenből és addig ölelgetett amig meg nem bocsátottam neki. Lehet, rosszul tettem, de ismerem őt annyira, hogy tényleg nem fordulna elő még egyszer.

Szinte alig aludtunk, mert egész este beszélgettünk. Viszont megint elkezdtem kétkedni, mert hirtelen megváltozotta hangulatát és elkezdett veszekedni, pedig semmi rosszat nem mondtam. Fél órára rá semmi baja nem volt.

Amikor szeretkeztünk, kezdett kissé durva lenni, de szinte nem is érdekelte, és megint én voltam a rossz, hogy nekem semmi nem jó.


Szóval nem igazán értem mitől függ a viselkedése, de néha már kezd egy kicsit ijesztővé válni, hogy nincs semmi baja, majd elkezd minden ok nélkül veszekedni és sértegetni engem.

Láttam rajta, hogy mennyire maga alatt van, és elmeséltettem vele, hogy mi történt. Kiszedtem belőle, hogy szereti a munkáját, mindig is ezt szerette volna csinálni, csak néha nem tudja kezelni az indulatait és ha rossz napja van, rajtam vezeti le, de ezt ő nagyon sajnálja, mert tényleg szeret és feleségül akar venni, valamint szeretne gyerekeket is.


De mint említettem, nem tudom mit kezdjek a viselkedésével. Félek, ha megpróbálok vele beszélni erről, megint veszekedni kezdünk..


2015. szept. 2. 05:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Van elképzelésed, hogy miként viselkedett volna, ha visszaütsz? Ha mondjuk nem lepődsz meg, és döbbensz le, hanem azonnal visszakézből vágod szájon?
2015. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, amit az Omega együttes is: "Menekülj, amíg nem késő"
2015. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Vőlegényed tipikus hangulatember. Én ezt férfinál az egyik legnagyobb gyengeségnek tartom, de sok nő ez iránt jobban megértő, mert náluk ez saját viselkedésükben is természetesebb. Legalábbis a kicsit jobb nőknél, akik megszokták, hogy ezt a viselkedést néha eltűrjük nekik.


Igen, az ilyen ember néha hihetetlenül jófej és elbűvölő is tud lenni, szenvedélyesebben mint egy kiegyensúlyozottabb alkatú.


Mit kezdjél a viselkedésével?

Szerintem ő ezen a viselkedésén sajnos nem tud sokat változtatni, mert ilyennek formálta a természet és eddigi élete az idegrendszerét, kis javulás az összképen meg túl sokat nem változtat.


Ha kemény ultimátumot adsz neki, esetleg megígér mindent, ha fél hogy elveszíthet, egy ideig moderálhatja is magát.

De mihelyt kiszolgáltatottabb leszel neki (pl. terhes leszel), újra előjön a valódi természete.


38F

2015. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Jó tudni, hogy ilyen semmire felfortyanú zsaruk járnak az utcán fegyverrel az oldalukon, ez 10 másodpercre bekattan és keresztüllő mert nem a zebrán mentem át.

Szivatják a melóban, de ott nem mer ugrálni és a gyengébben vezeti le, ráadásul olyanon aki szereti. Van ennél lejjebb? Ráadásul csak most kezdte, mi lesz később amikor több lesz a felelősség is? Egy ilyen erőszakos ember sajnos nagyon jól kordában tudja tartani a megfélemlített párját, fenyegetéssel, zsarolással, ígéretek tömegével. Megver, aztán már bújik, fenyeget hogy felköti magát, fenyeget hogy agyonlő ha elhagyod (van mivel ugye). Sose tudod mire képes igazán, amíg meg nem tette. Nem gondoltad eddig sem hogy megüthet, megtette. Para a helyzet, én több emberrel beszélnék erről hogy segítsenek gyorsan kimászni ebből a helyzetből, ne legyél csak magadra utalva a bántalmazóval szemben. Az biztos, hogy nyilvános helyen szakítanék vele, mert egy hirtelen haragú ember pillanatok alatt neked megy és esélyed sincs a négy fal között. Ha már megvan, a cuccaidért elmehettek pár ismerősöddel. Légy okos!

2015. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy házasságba csak akkor szabad beleugrani, ha mindketten teljesen biztosak vagytok abban, hogy együtt szeretnétek leélni az életeteket.

Te már most bizonytalan vagy, nem hiszem, hogy ez alapból jót jelent.

A folytatásról meg ne is beszéljünk. Szerencséd van, hogy ezek a bántalmazós dolgok még idejében kiderültek.

Elhiszem, hogy szeret, de ha nem bírja kezelni a stresszt, meg az indulatait akkor ez később se lesz jobb, inkább csak rosszabb.

A gyerek témát meg inkább hagyjuk. Ilyen embernek nem szülnék gyereket. Azt már láttad, milyen, ha ideges, és rajtad vezeti le. Azt ne akard megtapasztalni, hogy milyen, ha ideges lesz, a gyerek meg épp bőg, vagy hisztizik mikor hazaér, és majd rajta vezeti le.


Szerintem fiatal vagy még ahhoz, hogy beleragadj egy már most rosszul működő kapcsolatba.

2015. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy paranoid vagyok, de mi van, ha megver, te meg kihívod a rendőrséget, ők meg nem csinálnak semmit, mert ez a Béla dolga?
2015. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

egyébként írtad,hogy idén tervezitek a házasságot. hát az évből már nem sok idő van hátra. le van foglalva egyátalán valami?

ha nincsen,akkor hivatkozz erre,meg az egyetemre, hogy még nem szeretnél most idén megházasodni.

és tarsd szemmel szóval figyeld,hogyan viszonyul és változik.

ha továbbra is rajtad vezeti le a munkahelyi stresszt(már pár hónap után) akkor ne várj semmit ettől a kapcsolattól. mi lesz akkor 20-30 év múlva?amikor már rá is un a dologra?

és egyébként is.. nem mondom, 1-1x előfordulhat,hogy a munkahelyen nagyon felbasznak,lenéznék és emiatt otthon morcosak vagyunk,vagy a másikra haragszunk..de hogy ez tartósan így legyen? ez nagyon gáz


"Közöltem vele, hogy most 1 napig az egyik ismerősömnél leszek(szüleim messze laknak) és addig gondolkozzon el, hogy most mit szeretne."

az ilyen 1 napos szünetnek meg semmi értelme nem volt szerintem..bocsi

és tényleg ne menj hozzá ilyen bizonytalan érzésekkel.hova sietni??sajnos azoknál is előfordulhat válás akiknél előtte nagy harmónia volt.de ha te már most bizonytalan vagy annak nem sok jó vége van..így nem szabad házasodni..első körben ezt halaszd el..

2015. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Jo latni, milyen hozza nem ertok es fejet homokba dugok vagytok. Empatiahiany:5
2015. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Sok rendőr,katona ilyen,otthon is feljebbvalónak érzik magukat.Ő nem fog megváltozni.
2015. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
91%
#28-as, miről beszélsz? Empátia hiány? Igen drágám, itt vagyok verjél szarrá, mert neked rossz napod volt? Szerinted?
2015. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!