Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most mihez kezdjek? Kétségbe...

Most mihez kezdjek? Kétségbe vagyok esve, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy elég depressziós lettem. 15 éves vagyok és 9-dikes. A szüleim választották ezt a gimit, nekem nem volt beleszólásom. Mindig is grafikus akartam lenni, de a szüleim azt akarták, hogy a mostani sulimba járjak, az indokuk pedig az volt, hogy mert közel van.Belenyugodtam, míg egy hónappal ezelött, észrevettem ,hogy a többiek elhuznak előttem a tanulásban, én lettem az osztály luzere, velem senki sem törődik, nincsenek barátaim, állandóan egyedül vagyok. Aztán valamelyik nap bementem a lány WC-be egy pengével és megvagdostam a karomat, a szüleim annyira foglalkoznak velem, hogy ezeket a vágásokat egy hét után " fedezték fel" de csak azért mert, rövid ujjuban voltam és direkt mutogattam. Amikor az of-vel beszéltem erről őt jobban érdekelte mi van velem mint a szüleimet. Tegnap felhívta anyámat és azt mondta neki, hogy nagyon szeretnek a tanárok a suliban, csak nem értik miért teszek ilyen dolgokat, meg hogy vigyenek el pszchilogushoz, mert szükségem lenne rá, majd hozzátette ma azaz szerdán nem kellene bemennem, erre az anyám azt mondta, hogy nincs neki semmi baja, csak színlel, nyugodtan mehet holnap iskolába, meg hogy nem bolond nem fogom pszchihologushoz vinni. Azt még hozzátenném , hogy tömeg iszonyom van, és régen általánosban sokat bántottak és ezeket a sérelmeket soha nem dolgoztam fel. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan érhetném el azt, hogy a szüleim kivegyenek ebből a gimiből és beirassanak egy szakközépbe ahol grafikát tanulhatok? Illetve hogyan győzzem meg őket, hogy szükségem van pszchihologus segítségére?

2015. ápr. 1. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Hát egy 15 évesnél talán nem meglepő, ha a saját szülei próbálnak neki némi privát szférát biztosítani azzal, hogy nem vetkőztetik meztelenre minden nap.


Te nem depressziós vagy, te hisztizel, hogy nem abba a suliba jársz amibe akartál és bármit megteszel, csakhogy írassanak át.


Amúgy vigyázz mit beszélsz az osztályfőnökkel, mert a gyámügy is közbeléphet, viszont arra te is ráfaragsz, mert mész nevelőintézetbe.


Nincs a közelben grafikus szakkör? Vagy akár önszorgalomból is tanulhatsz otthon, létezik képzőművészeti főiskola is.


Veled mégis ki törődne az osztályban? Ki akar egy befordult gyerekkel barátkozni? Semmit nem teszel azért, hogy bárki is is szimpatikusnak találjon és elfogadjon, barátkozzon veled, azt várod, hogy babusgassanak az emberek és lelki szemetesnek használhasd a környezetedet.

2015. ápr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szükséged van egy pszichológusra? Igen. Hogy ez a probléma ami írsz akkora lenne, hogy ezért érdemes vagdosni magad? NEM! Amit írtál elég összetett dolog de pusztán azzal, hogy ilyeneket csinálsz nem fogod elérni azt amit szeretnél. Írtad, hogy a közeletekben nincs olyan suli ahol grafikát lehet tanulni. Ha ilyen labilisan viselkedsz szerinted a szüleid elenged majd koleszba? Egyáltalán kibírnád a koleszt? összezárva sok emberrel, a sajátságos életstílust? Én úgy látom a leírtakból, hogy ahova jársz suli, ott foglalkoznak veled. Jobban mint otthon. Akkor miért akarsz elmenni a bizonytalanba? Sok szakképző iskola számodra maga lenne a pokol, mivel te érzékeny típus vagy ott meg sok gyerek olyan mint az állat. Sokkal durvább a környezet mint egy gimiben. Minden iskolában kötelező, hogy legyen iskola pszichológus. Őt kellene megkeresni, Ő segíteni fog. A tanulmányi jegyeid romlása természetes. Ált. suliból gimibe váltásnál akár átlagban 1 - 1,5 jegy rontás sem meglepő. mindenki más ütemben veszi fel a ritmust. Mivel Te pedig éppen azzal vagy elfoglalva, hogy lépj le persze hogy nem javulnak a jegyeid. Szüleid valószínűleg azért nem vesznek komolyan mert elég sokat drámázol otthon is és már nem tudják mi a komoly és mi a hiszti. Megoldás, hogy egyértelműen megmondod, hogy mi a gondod nem pedig utalgatsz. Megvagdalom magam, majd egy hétig rejtegetem közben magamban morgok, hogy nem veszik észre... Te is érzed, hogy ez nem túl elmés megoldás. Grafikát tudsz tanulni tanfolyamok, művész klubok keretében is. Keressél ilyeneket, beszéld meg a szüleiddel, hogy támogassanak ebben. Fel a fejjel.
2015. ápr. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gömbicica ***** válasza:
54%

érettségizz le!

Azt hiszed, hogy jobb eredményeid lesznek grafikus suliba? Ott is vannak bizonyára alaptantárgyak, amiből érettségizni kell.

Ilyen figyelemfelkeltő dolgokkal nem lehet messzire jutni( ha eddig nem figyeltek Rád, ezután se fognak,vagyis lehet, hogy vizslatni fognak, aztán ezért fog elguruulni a gyógyszered((((

önképző módon foglalkozz szabadidődben a grafikus témával, kközben pedig végezd el az iskoládat!


aztán tanulj tovább.

2015. ápr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez közel sem depresszió. Ha depresszió miatt vagdosnád magad, akkor eejtegetnéd a nyomokat nehogy kiderüljön! Azért csinálod, hogy más suliba mehess, de ez a legrosszabb megoldás, amit tehetsz. Ülj le a szüleiddel vagy az ofőddel beszélni, mondd el, hogy mit érzel, mennyire nem érzed magad jól, és át szeretnél menni máshova. Próbáld meggyőzni őket, de ne ezzel a vagdosasos módszerrel, mert nem fogsz semmit eléni vele.
2015. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Akkor en vagyok az egyetlen aki egyutterez veled :( En 13 eves voltam mikor öngyilkossági kiserletem volt 3x is egymas utan. Persze nem mondtam elore csak akkor kaptak eszbe mikor megvolt a baj. Engem pszichiatriara tettek 2 hetre. Otthon is borzalmas volt a helyzet, a suliban gyuloltek, mindig azt neztek hogyan cseszhetnenek ki velem, egyetlen baratom sem volt sulin kivul sem. Szoval nem lattam értelmét igy elni, hogy csak szenvedek es mindenki utal. Aztan a pszichiatrian osszebaratkoztam par jo fej sraccal. Egy kicsit jobb kedvem lett es tartottak bennem a lelket hogy kozepsuliban majd jobb lesz. Utana szedtem az antidepresszansokat, amik annyira jo hatassal voltak ram, hogy kevesbe erdekelt mit csinalnak velem mar megint. Kibirtam. En is grafikai suliba akartam menni de anyam nem engedte, mert azt mondta abbol ehenhalok, nem tudok elhelyezkedni. Akkor duhos voltam nagyon, utolag meg nagyon örülök hogy nem oda mentem, perfekt megtanultam egy nyelvet es ott joban voltam mindenkivel. Mara 2 gyerek edesanyja vagyok es helyrejottem, bar a bantasok bennem maradtak.

Mivel nalad kozepiskolarol van szo, en azt ajanlom hogy valts iskolat. Ebben a kozegben nem fogsz tudni leerettsegizni. Mindenkeppen mondd sokszor a szuleidnek, hogy irassanak at mashova. En tuti ezt fogom tenni ha a gyerekem rosszul erzi magat vagy ki lesz kozositve. Ez orokke nyomot hagyna benne es ezt nem hagynam.

Annyiszor mondd hogy mar eleguk legyen es azt mondjak inkabb atiratnak csak hagyd oket beken!

2015. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Én is együttérzek veled. De: Tévképzeteid vannak a grafikus szakmáról. Nem kicsit, nagyon. Sokkal jobban jársz egy rendes gimivel és mellette rajziskolával, mint ilyen szakközépiskolával.
2015. ápr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

"a vágásokat egy hét után " fedezték fel" de csak azért mert, rövid ujjuban voltam és direkt mutogattam."

te nem vagy depressziós...

2015. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem iratkozz be thai boxolni.

Magadat meg ne zsilettpengével vagdosd. Csináld rendesen, bicskával.

2015. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Grafikát szeretnél tanulni? Ülj le a net elé, keress szakirodalmat és állj neki gyakorolni.
2015. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként meg gimi után is tanulhatsz még grafikát. Én rajzfakultációs gimiben tanultam ami 2+ rajzórát jelentett (szóval kb egyenlő volt a 0-val) Érettségi után elmentem alkalmazott grafikát tanulni, van érettségim és szakmám is. Most formatervező mérnöknek tanulok, így rajzolok is és hasznosat is tanulok. Csak azért nem mentem képzőművészetibe mert úgy gondoltam abból nemigazán fogok megélni. Egyébként itthon, előadásokon állandóan nálam a skicc füzet meg firkálgatok.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól hogy nem grafikát tanulsz, hanem érettségid lesz, attól még rajzolhatsz festhetsz fejlesztheted magad, itt az internet, már minden tutorialt, fejlesztő oldalakat videókat megtalálhatsz.

Megértem hogy sz*r a helyzet, de teljesen rossz irányból közelíted a megoldást.

2015. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!