Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rábízható a gyerek egy alkohol...

Rábízható a gyerek egy alkoholista anyára vagy tennem kéne valamit?

Figyelt kérdés

Ha bevallottan alkoholista, de a kislányunk (5) ebből semmit nem vett észre és nem érte semmi baj, baleset és már küzd a szenvedélye ellen, szerintetek rendben van, hogy ő felügyel rá vagy nem kéne egyedül hagyni vele?


Állítása szerint csak azután ivott, miután este lefektette aludni, de volt, hogy olyankor 1 teljes üveg bor is vagy 4-5 doboz sört is megivott este.

Azt hozzá kell tenni, hogy a kislány elég hiperaktív, sokat sikongat, nevetgél, futkározik. 1 percre sem ül meg egy helyben, szóval estére kikészíti az ember idegeit.



2015. szept. 15. 19:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Alkoholizmus egyik fő tünete (most kerestem rá, nem én találom ki):


kontrollvesztés, azaz ha elkezd inni, akkor nem tudja abbahagyni. egy üveg bornál ha abbahagyja, akkor az nem egy kontrollálatlan tevékenység szerintem.

az igazi alkoholisták a 2 meg 3 meg 5 literes kannás bort viszik, na azok nem tudják abbahagyni.

na de 7 dl bor több óra alatt, egy esetlegesen túlsúlyos embernek... hát, végül is bármire rá lehet fogni bármit, csak olyan szemszögből kell nézni.


Írtad a 4-5 doboz sört is.

Basszus... hát nem is tudom, van-e még értelme írnom.

Tudod, mit jelent az alkoholtartalom?

Meg hogy mennyi van a sörben pl.? Meg hogy ennek egy jó részét kipisili, fel sem tud szívódni?

2,5 l sör egy este alatt, rendszeresen? Egy átlagember 24 óra alatt összesen nem iszik meg ennyi folyadékot, szóval erre inkább nem adok.

2015. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Keressétek ki a második szót: "bevallottan". Ez azt jelenti, hogy ő mondta nekem el ezeket. Először vigasztaltam, hogy ez nem jelenti azt, hogy szenvedélybeteg, de ő így érzi, mert, mint mondta, alig várja az estéket, hogy egyedül legyen és ihasson.
2015. szept. 16. 13:36
 13/20 anonim ***** válasza:
egy visibalo gyereket keptelenseg maskepp elviselni. ti nem gondoltatok erre, mielott szerencsetlent a vilagra pottyantottatok volna?
2015. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
"2,5 l sör egy este alatt, rendszeresen? Egy átlagember 24 óra alatt összesen nem iszik meg ennyi folyadékot, szóval erre inkább nem adok." pffff....en 10et is siman megiszok egy elhuzodo sorozes alkalmaval, kipisilem es ennyi. ez semmi mennyiseg.
2015. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmus a rendszeressègtől függ, nem a mennyiségtől. Aki minden este iszik az igenis alkoholista. És előbb utóbb napközben is inni fog. Egy kicsi gyereket semmiképp nem bíznèk rá.
2015. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

rendszeresen iszok egy kis bort. mert finom, szeretem, és egészséges.

ismétlem, rendszeresen. de közöm nincs az alkoholizmushoz.

ne vicceljetek már, aki rendszeresen eljár inni a haverokkal, azt nem nevezzük alkoholistának.


az ő bevallása, beismerése a leírásod alapján számomra még mindig nem alkoholizmus. beismeri, hogy alig várja az estét és a kis alkoholt.

valószínüleg kissé ki van készülve idegileg, talán kicsit depis, de hány ilyen ember van? iszik egy keveset, mert attól ellazul, kikapcsol az agya, jobban alszik.

talán ez a mennyiség (ami nem egy durva mennyiség) valamelyest a szenvedélyé vált, és várja. na de hányan várjuk az estét, mert idegörlő a munka, vagy csak azt, hogy lekapcsolhassuk a villanyt, és elmerüljünk az álomvilágunkban?

leírtad, hogy a kislány eléggé kikészíti. nem csoda, hogy szüksége van valamire, ami ellazítja.

ráadásul azt nem írtad, hogy te magad észrevetted volna, vagy ismerősök mondták, hogy látták, érezték rajta. csak hogy ő maga mondta. nem gondolod, hogy ez csak egy jelzés? hogy valakire, valamiféle segítségre, támogatásra van szüksége? nem biztos, hogy orvosra. mondjuk ha a család gyakrabban látogatná. vagy néha kimozdulna. esetleg anyagilag is nehéz egyedülállóként nevelni egy gyereket, akit mindig le kell kötni valamivel, ez is lehet plusz költség. ( játszóház, édesség, magazinok, bármi, amivel a gyerek elfoglalja magát.)


na jó, te tudod, mit akarsz. de semmi negatív bizonyítékod nincs. de szerintem nem azért, mert nem tudtad még beszerezni, hanem mert nincs ilyen.

amúgy meg leírtam pár szóban, hogy ahol komolyan alkoholista volt a szülő, hiába jelezte a család több fórumon, hivatalos szerveknél, akkor se tettek semmit. kb. ennyit ér ma a gyermekvédelem.

ha olyan rossz szülő, nem veszed magadhoz a gyereket? egy alkoholista szülővel szemben már meg lehet próbálni. de ahhoz ennél komolyabb dolgok kellenek.

2015. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Oda állt éled, és közölte, hogy alkoholista vagyok, Pista, vagy azt mondta, hogy figyelj Pista, esténként meg szoktam inni egy üveg bort? Ez nem alkoholizmus. Az alkesz nem tud még lenni pia nélkül, eleve azzal indítja a napját. Az, hogy este ezzel lazuljunk, az nem alkoholizmus.

Amúgy meg egyedül nevelni egy gyereket nagyon megterhelo érzelmileg, az ember néha bizony vágyik arra, hogy egyedül Legyen. Amikor én egyedül neveltem a gyerekem, bizony én is örültem, amikor végre elaludt, hogy "megszabadultam tole". Mondjuk én nem iszom alkoholt csak nagyon ritkán, de pl rendszeresen neki álltam éjjel főzni csak magamnak valami különlegességet, vagy megneztem valami gyerekeknek még véletlenül se való filmet. Lehet sokat javítana a helyzeten, ha többet lenne veled a gyerek - felajanlhatnad, hogy tudom is én, jövő héten Legyen csak apás hét, ő meg pihenjen, csináljon magának felnőtt programot.

2015. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
a no valoszinu zugivo, az meg nem az a tipusu alkoholizmus, amely veszelyeztetne egy gyereket. a kisgyerek szamara az anyatol valo elszakitas merhetetlen trauma es belathatatlan kovetkezmenyei lehetnek felnottkorban. (pl szemelyisegzavar, pszichiatriai, mentalis problemak, alkoholizmus, depresszio, ongyilkossag). figyelni kell a nore, es csak akkor lepni, ha sulyosan veszelyezteti a kisgyerek ellatasat. leiras alapjan gondoskodo, jo szulo.csak van egy kis atmeneti megcsuszasa. es tisztaban is van vele. nem eppen menthetetlen alkeszre jellemzo az, hogy beismeri, hogy problemaja van. azok meg akkor is tagadnak, ha mar az intenziven fekszenek majleallassal, es alig varjak, hogy kiengedjek oket es tovabb vedelhessenek.
2015. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
figyelem, nem azt írta, hogy minden este megiszik egy üveg bort, hanem, hogy volt olyan is, hogy megivott egy üveg bort.
2015. szept. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt a sok piást, aki itt mind tiltakozik, hogy az a kis ivás, az nem alkoholizmus:)))
2019. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!