Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjam el az otthonom, hogy az...

Adjam el az otthonom, hogy az unkokák könnyebben induljanak el az életben?

Figyelt kérdés

4 lányt neveltünk fel 7 unokám van!

Nem sokat "dolgoztam" életem során,otthont termtettem inkább és neveltem a lányokat,ez tett boldoggá minket,a férjemet és engem is,úgy érzem a lányokat is!

Sose éltünk fényűzésben,de jó dolguk volt,mindent megadtunk nekik,bár hogy lakást,autót vegyünk nekik azt sajnos nem engedhettük meg!

A legfiatalabb lányom 2 éve költözött el,a férjem másfél éve halt meg.

Itt maradtam egyedül ebben a nagy házban.

Szeretek itt élni,ez az otthonom,a mi kis paradicsomunk.

Mindig arról álmodoztam,hogy itt játszanak majd körülöttem az unokák,kiülünk a kertbe összejövünk,itt nyaralnak...

Jól sikerült gyerek mindegyik,helyén az eszük a szívük is,de éreztetik velem,hogy önző dolog ülni egy 45-50 milliós házban nekem egyedül,amikor 2 unokám is most kezdi az egyetemet és lenne lehetőségem segíteni nekik!

És egyszerűen nem megy,hisz itt élek 40 éve,a két kezünkkel építettünk fel mindent,minden emlék ideköt.

A férjemmel úgy szerettük volna,hogy halálunk után a gyerekek közösen öröklik a házat,az egész tanyát,azért,hogy megtartsák és együtt legyenek,legyen hol helyük,lehetőségük egy családnak lenni!

Nem értenek meg.

Azt akarják adjam el,vegyek valami kis házat,kis kerttel lehetőleg a mostani ház árának tizedéért,a többit pedig osszam szét közöttük!

Önző vagyok,hogy nem tudom megtenni?

Adjatok kérlek tanácsot!


2010. márc. 14. 10:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem önző, ez a normális. Nem is értem, hogyan várhatják Öntől, hogy adja el az otthonát. Az unokáknak nem az Ön dolga megteremteni az egyetemre valót hanem a gyerekeinek! Ők szülték az unokákat, ők vállalták, hogy felnevelik őket. Ne adja el a házat, az a ház az élete, az maradt csak egyedül mivel a gyerekek már önálló életet kezdtek! Ha ezt a gyerekei nem értik meg, akkor az az ő szegénységi bizonyítványuk. Egy anyuka
2010. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

ma 10:51-es vok.

Nagyon is jó a gondolkodása!Anyukám mindíg azt mondta,nekünk,kicsit vulgárisan,hogy mindenki tanuljomn meg a saját se@@én k@kálni.

Sosem kérnénk tőle ilyet.Pedig az egyik tesónk vele él,a családjával,de tőle sem várjuk el mi 3-an,hogy akkor most fizess ki minket.Úgy fogjuk fel,hogy 1 Anyu nincs egyedül,2 legalább gondját viselik lakbér gyanánt a háznak.A ház állagának óvására így nekünk nincs gondunk.

Majd lehet változik a helyzet,és másképp gondolkodnak,mi meg kivárunk.Senkit nem szabad sürgetni ilyen fontos döntésekben.

2010. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha a lányaid anyagi problémákkal küzdenek, akkor ésszerű megoldás lenne a ház eladása. Viszont az, hogy ezt ők el is várják, felháborító. Megérteném, ha a ház fenntartásaval problémák lennenek, de hogy a saját kényelmuk miatt ilyet kérnek... Ebben az esetben véletlenül re menj bele, mert nem érdemlik meg.
2010. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%

Hát én csak annyit fűznék ehhez, hogy ha nekem élne vmelyik nagymamám, vagy nagypapám én bármit megadnék neki/k még inkább én vennék nekik házat akár hitelből is csak élnének és láthatnám őket :-( nemhogy én várnék tőlük segítséget.


Egy egyetemista lány

2010. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
17%
Ha maga meghalna, úgyis eladnák... akkor meg nem mindegy? És jó lesz 90 évesen egyedül élni az isten háta mögött, mert a lányai megharagudtak & elköltöztek és sosem látogatják...? maga tudja, de én ilyet nem tennék a gyerekeimmel... most várhatnak az örökségre, ahelyett, hogy szépen elkezdhetnének élni a maga makacssága miatt...
2010. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem tudod fenntartani a házat, inkább a gyerekeknek kéne fizetni a számláidat, hogy ne kelljen eladnod. Eleget segítettél gondolom már nekik, most segítsenek ők. Ilyet elvárni?? Nagyon önzőek. Amíg jól érzed magad egyedül a nagy házban, maradj ott, elköltözni bármikor lehet, nyomás alatt ne add el.
2010. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%
előző vagyok: az egyetemet a szülőknek kell fizetni, vagy az unokáknak diákhitelből, diákmunkából... nem neked.
2010. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Nagyon tömören, egyáltalán nem vagy önző.

Tőled akarják elvenni, ami a tiéd, amihez az emlékeid kötődnek. Azt a kis szigetet, ahol boldog voltál, ami az otthonod, nehogy feladd.

Szomorú, hogy a gyerekeknek nincs türelmük kivárni, és lelkiismereti problémát okoznak neked.

Azt, hogy óvatosnak kell lenni, kicsit később leírom saját tapasztalat alapján.

71/F

2010. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%
Én még csak 52 éves vagyok. Soha nem kértek,és nem kérnének ilyesmit tőlem a gyermekeim, unokáim. DE! Én bizony szégyellném magam,ha 50 milliós házban egyedül élnék,a szeretteim pedig nehezen tudnák előteremteni a megélhetésükhöz szükséges fedezetet. Bizony mi vettünk a gyerekeknek lakást, bár egyik sem akarta elfogadni,rájuk irattuk,miden hónapban támogatjuk őket,és igazán kényelmesen élünk a férjemmel egy 20 milliós ingatlanban. Mi örülünk,hogy tudtunk és "még" tudunk segíteni a szeretteinknek. De ha a gyerekeknek és az unokáknak mindenük meg van, felesleges lenne eladni az ingatlant, majd jó lesz nekik örökségnek. De ebbe nem érdemes beleszólni, mert minden ember más, minden családban mások a szokások, van pl. olyan is, ahonnan még el is zavarják a nagykorúvá vált gyereket,ne egye a kenyerüket. Meg olyan is van, ahol erőn felül segítik a szülők őket. Esetleg abba a hatalmas házba nem lehetne befogadni valamelyik gyereket,vagy unokát? Az is egyfajta segítség lenne, és a levélíró is maradhatna az otthonában.
2010. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Valahogy mindigis úgy éreztem,sokat teszek értük még a mai napig is!

Igaz a férjem halála óta kisebb gazdaságot vezetek,de a gyerekeimnek sose kellett húsra,zöldségre,gyümölcsre költeniük,csak a benzinköltséget,hogy elszállítják mindezt.

A vejeimmel együtt ez 15 fő étkeztetésének java,ami 1-2 milliót egész biztosan kitesz évente.mindig olyan boldog voltam,hogy tehetük értük.

A legrosszabb az volt,hogy a legnagyobb lányom csak legyintett erre,hogy ez havi szintre lebontva apróság.

A tanya árához képest ez igaz is.

2010. márc. 14. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!