Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjam el az otthonom, hogy az...

Adjam el az otthonom, hogy az unkokák könnyebben induljanak el az életben?

Figyelt kérdés

4 lányt neveltünk fel 7 unokám van!

Nem sokat "dolgoztam" életem során,otthont termtettem inkább és neveltem a lányokat,ez tett boldoggá minket,a férjemet és engem is,úgy érzem a lányokat is!

Sose éltünk fényűzésben,de jó dolguk volt,mindent megadtunk nekik,bár hogy lakást,autót vegyünk nekik azt sajnos nem engedhettük meg!

A legfiatalabb lányom 2 éve költözött el,a férjem másfél éve halt meg.

Itt maradtam egyedül ebben a nagy házban.

Szeretek itt élni,ez az otthonom,a mi kis paradicsomunk.

Mindig arról álmodoztam,hogy itt játszanak majd körülöttem az unokák,kiülünk a kertbe összejövünk,itt nyaralnak...

Jól sikerült gyerek mindegyik,helyén az eszük a szívük is,de éreztetik velem,hogy önző dolog ülni egy 45-50 milliós házban nekem egyedül,amikor 2 unokám is most kezdi az egyetemet és lenne lehetőségem segíteni nekik!

És egyszerűen nem megy,hisz itt élek 40 éve,a két kezünkkel építettünk fel mindent,minden emlék ideköt.

A férjemmel úgy szerettük volna,hogy halálunk után a gyerekek közösen öröklik a házat,az egész tanyát,azért,hogy megtartsák és együtt legyenek,legyen hol helyük,lehetőségük egy családnak lenni!

Nem értenek meg.

Azt akarják adjam el,vegyek valami kis házat,kis kerttel lehetőleg a mostani ház árának tizedéért,a többit pedig osszam szét közöttük!

Önző vagyok,hogy nem tudom megtenni?

Adjatok kérlek tanácsot!


2010. márc. 14. 10:35
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Egyébként nem élnek rossz anyagi helyzetben a gyerekeim,2en Pesten élnek az egyiküknek már saját nem is olyan kicsi lakásuk van,a másik lányom az egyke párjának az édesanyja házában lakik,amit 1-2 éven belül meg is örökölnek,mert beteg sajnos a nászom!

A legidősebb lányomnak családi háza van Kecskemét mellett,ami 6 év múlva lesz tehermentes.

A kislányom pedig nemrég ment férjhez és építkeznek,a férjének elég jövedelmező állása van.

Szóval nem nélkülözik vagy él rosszul egyikük sem!

És eszükbe sem lenne ide költözni,hisz elég magas a munkanélküliség errefelé!

2010. márc. 14. 12:32
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg ne izgasd magad,maradj a házadban nyugodtan. Mondjuk én pont azt nem engedtem volna,hogy a nászék lakásába költözzön a gyerekem, mert bármi történik, mehetne az utcára gyerekestől. Nekünk ez megnyugtató,hogy a sajátjukban élnek. De ha ők így érzik jól magukat, ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Élj szépen, nyugalomban a saját kis otthonodban.
2010. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem önzőség ez részedről. Én ilyet a saját nagymamámtól az életbe nem kérnék, de még az édesanyámtól sem, képem sem lenne hozzá. A te tulajdonod, majd eldöntöd, hogy mit csinálsz vele. Ja, és ha a nagyobbik lányod, az étkeztetésre csak legyint, hogy ez havi szinten mennyi, ezt is így hálálja meg, akkor én a helyedben inkább a kukába dobnám, vagy rászorultaknak adnám. És akkor majd megtudja, hogy az havi szinten mennyit jelent, na akkor majd legyinthet. Nekünk is van hitelünk, minket is támogatnak a szülők (amennyire tudnak az étel nálunk is benne van a dologban) én hálás vagyok érte, mert tudom, hogy ezzel mennyit meg tudok sprólolni egy hónapban. Édesanyám mindig azt mondja, hogy teljesen mindegy hány főre főz, 3 vagy 5. Anyósom szintén, szóval ezért nagyon hálás vagyok nekik, és én nem lelegyinteném hanem minden alkalommal megköszönöm.

Ha az unokáidnak kell az egyetemre, teremtse elő az anyja meg az apja, ne akarják már a te vagyonodat. Ha nem tudják előteremteni, millió más ember is megoldja. Pl. el is mehet a drága unoka diákmunkára, nem szégyen sőt hasznos.

Szóval fel a fejjel, nem önzőség. Akkor add el, ha úgy érzed szükségét (és most meg pláne nagy baromság, hiszen minden ingatalan áron alul van...)

2010. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az előre tervezés nem a lányaid erőssége.

Egy házat (vagy gazdaságot, mert a "szavaidból" számomra ez derül ki), mai liberalizmussal átitatott kapitalista világban, ahol a multik uralnak mindent, nem fogsz tudni 40-50 millióért eladni (mármint akkor, ha szerinted, ér ennyit). Tegyük fel eladod 24-ért (vagy 40-ért, csak, ha tévednék) (főleg úgy, hogy ők tuti olcsón adnák el, a "könnyű pénzért" cserébe). Akkor az fejenként 6 millió (10 millió) lenne, de akkor te hoppon maradsz... (és ez most igen nagyvonalú számolás volt, mert valószínűleg adóznod is kell majd...) magyarul neked pár milliót még el kell tenned, ahhoz, hogy "új életet" (egyáltalán milyen jogon köteleznek erre, főleg úgy, hogy anyagi helyzetük ezt nem igényli?) kezdhess. A másik dolog, te eteted őket. Ezt ők nem látják, vagy nem bírják felfogni? Mint, ahogy te is írtad ez 1-2 milliót kitesz évente (és ez teljes mértékben igaz, sőt lehet még többet is). Szóval lehet számolgatni, szerinted is megérné? Gondolkozz! Utána meg azért fognak nyávogni, hogy minden (élelmiszert) a boltban kell megvenniük???? Nem akarlak megsérteni, de véleményem szerinted, a lányaidnál nagy baj van mind lelkileg, mind agyilag, ha ilyet kérnek (esetleg elvárjak, vagy ahogy írtad éreztetik veled).... Jó lenne, ha ezt megbeszélnéd velük.

2010. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
szerinted=szerint*
2010. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
még annyival kiegészíteném, hogy annak is megvan az esélye, hogy emiatt neheztelni fognak, rád, és kerülnek. De nincs mit tenni ilyen az élet, sokszor a szeretteink "támadnak hátba"....
2010. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
még annyit: az már csak hab a tortán, hogy kis kertes házat ajánlgatnak számodra. Egy "öreg fát" (azért annyira nem vagy még öreg) akarnak átültetni, és még elvárják, hogy utána termésével eltartsa a "családod" ? (magyarul: "figyelj anyja, add el a házat, hogy nekünk legyen pénzünk, de azért KERTES házat vásárolj, mert a munkádra továbbra is igényt tartunk"). Arra persze, megint nem gondolnak, hogy egy kis kert nem lesz elég 4 család etetésére.....
2010. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

11: 42 vagyok, folytatom:

Miért kell óvatosnak lenni. Váláskor a közös leányunkat nekem ítélte a bíróság. Jó volt a kapcsolatunk, míg férjhez nem ment. Abban a lakásban éltek tíz évig, amit a bíróság nekem ítélt. Én az új társamnál éltem. Felajánlották, cseréljük el a lakást nagyobbra, nekem egy külön szobát biztosítanak. Furcsa volt, hogy az új páromat kihagyták a tervükből. Közben felépítettek egy szép nagy házat, a szomszéd épülettömbben lakást szereztek. Mikor kiköltöztek tőlem, pár nap múlva meglátogattam őket az új otthonukban. Ekkor a lányom megkért, többé ne menjek hozzájuk. Az első döbbenet után mondtam, rendben van, de kérem a lakáskulcsot. A „gyerek” visszakérdezett, hogy képzeled, hogy odaadjam neked a kulcsot?

Mivel nem kaptam meg a kulcsot, úgy tudtam bemenni a lakásomba, hogy kifúrtam a zárakat az ajtóból. Ekkor láttam utoljára az unokákat is. Ennek már vagy 15 éve. Gyámügyre unokaláthatás miatt nem mentem. Egy láthatási határozattal nem lehet családi kapcsolatokat helyre hozni.

Amikor úgy érzed, arra fáj a foguk, ami a tied, ott már baj van.

Nálam így sült el.

Jó egészséget kívánok

2010. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!