Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy 5 éves...

Miért baj az, hogy 5 éves kapcsolat (ebből 2 év együttjárás,3 év együttélés) után már csak kettesben szeretném tölteni a szentestét a párommal?

Figyelt kérdés

A barátom családja(főleg az anyja és a huga, aki pedig már szintén felnőtt nő) ezt képtelen elfogadni és sajnos rajta is látom, hogy nem érti mi a problémám azzal, hogy ha 24-én hazamegy mindenki a saját szüleihez/testvéreihez és 25-én találkozunk. Amíg nem éltünk együtt az rendben is volt nekem, de mostmár ez nagyon zavaró. Mondta, hogy az anyukája meg ő is szeretné, ha ott lennék velük 24-én(az én szüleim nem csinálnának belőle problémát,ha 25-én mennénk hozzájuk, főleg, hogy mindkettem dolgoznak aznap),amúgy kedvesek, jól kijövök velük, de úgy érezném, hogy nincs benne az én kis személyiségem az ünnepben. Már lenne igényem arra, hogy együtt szépen feldíszitsük a kis fánkat, kidekoráljuk a lakást, közösen kitaláljuk a menüt stb. és aztán 25-26 felőlem családozhatnánk egész nap,de a szentestét én már vele szeretném eltölteni, kialakítani a közös kis szokásainkat. Félre értés ne essék,nem vagyok hárpia, nem hanyagoljuk el őket, sűrűn megyünk hozzájuk, tehát nem az van, hogy ez az év egyetlen napja,mikor találkoznak. De látom a páromon, hogy neki inkább a nyüzsgés, közös nagy családi banzáj hiányozna és célzott rá, hogy kettesben lehet unalmas lenne. Nekem pont az intimitásra és nyugalomra lenne szükségem 24-én,nem erre. Kiváncsi vagyok másnál mik a tapasztalatok, mert eléggé el vagyok keseredve. A válaszokat előre is köszönöm.


26/N a barátom 31 éves



2015. szept. 30. 12:17
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
61%
Megegy: nagyon nem jo ha elmegy a kerdes abba az iranyba, hogy a parod azt csinalja-e amit a csaladja akar, vagy azt amit te akarsz, mert ez mar regen rossz. O felnott ember sajat akarattal, azt kell csinalnia amit o akar. Ha ebben akar a csaladja akar te befolyasolni probalod az nem vezet semmi jora hosszu tavon, mert attol fog eltavolodni aki ra akarja eroltetni az o akaratat.
2015. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
53%

Nekem eleve az is furcsa, hogy 24-én külön-külön mentek a családjaitokhoz...


Mi 23-án díszítünk, főzünk ünnepi vacsorát és ünneplünk kettesben a férjemmel, gyerekekkel. 24-én egyszer az én, egyszer az ő családjához megyünk, 25-én a másikhoz. Évente váltogatjuk ugye.

Mivel általában karácsony előtt, után is egy hét szabadságot kiveszünk, amikor a család minden nap együtt van, nincs hiszti ebből a 2-3 napból, egyértelmű, hogy a saját testvéreinkkel, szüleinkkel, nagyszüleinkkel is szeretnénk ünnepelni.


Az soha meg sem fordult a fejünkben, hogy külön-külön menjünk valahova, vagy hogy beleköpjünk az egész család szokásaiba.

2015. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetoen nalunk mikor kicsi voltam az a felallas szokott lenni hogy 24 a csalad(sajat), 25 az egyik nagyszulok, 26 a masik.


Szerencsere orosz felesegem van, igy nalunk egyszeru a dolog: magyar reszrol a Karacsony a fontos, orosz reszrol az Ujev, igy Karacsonykor nalunk vagyunk, Ujevkor meg naluk, es mindenki megkapja azt ami neki a "fontosabb" :)

2015. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!:) Mondjuk azért érdekes, hogy így, ahogy visszanéztem az összes olyan válaszoló le lett pontozva, aki a párral(és nem +testvérrel,szülőkkel) töltött szentestét preferálta...


Mégegyszer leírom, nekem semmi bajom azzal ha mindkét félnek így megfelel. Én sem vagyok vérnyúl, kompromisszumos megoldásra hajlanék(sajnos a részükről ezt nem látom), de szeretném azért a magam/magunk életét is élni. 1-2 válaszoló írta, hogy ők inkább igazodnak és tartanak 22-23án szentestét kettesben, hogy ne legyen balhé. Ezt is megértem, de nekem ez nem megy, úgy érezném magam,mint egy kamasz, aki nem teheti azt, amit szeretne. Mármint nem akarom állandóan mindig mindenben én feladni a saját vágyaimat(ne nevezzetek önzőnek, írtam, hogy elég sokat találkozunk, nem hanyagoljuk őket). A gond az,hogy sajnos bizony ez csak az én véleményem. Na mindegy, írás közben kezd tudatosulni, hogy lehet, hogy mélyen komolyabb bajok vannak itt,mint a hollegyünkkarácsonykor c. történet...:S

2015. szept. 30. 15:48
 35/47 acelsziv ***** válasza:
42%
Jogos amit írsz. Nem kell és nem is szabad az ilyesmiben meghunyászkodnod. A lepontozásról meg annyi, hogy vannak akik mindenkit akinek más a véleménye, mint nekik így honorálnak. Ne törődj velük.
2015. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Kései Sirató ***** válasza:
49%
Ha az a kérdés, hogy miért nem értenek meg, hogy te kettesben akarsz lenni a pároddal, biztois vagyok benne, hogy azért, mert nem vagytok házasok. HA a felesége lennél, akkor más lenne a helyzet, így azonban csak a barátnője vagy. Nem tartozol a családhoz. Majd ha elvesz, minden megváltozik.
2015. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy változik meg azzal hogy elveszi.

Nálunk sem változott semmi.

Bár nekem párom úgy gondolkodik mint én,24 együtt,25-26 tágabb család,felváltva.

Anyós mondjuk minden éven minden ünnepkor hisztériázik hogy mi nem ott töltünk akár egy hetet is(vagyis neki elég lenne ha párom megy,engem nem bir),hisz a lánya mindig megy,hiába van férje,a férje megy a saját szüleohez,nekünk ez nem normális.

2015. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
38%

MI ROSSZAT ÍRTAM????

22#

2015. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
17%

Mindegy lepontoztam mindenkit.

Kérdező akkor nincs igazad.

2015. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
38-as nem én voltam(én felpontoztalak), írtam is, hogy nem értem miért vannak azok lepontozva, akik csak a párjukkal/házastársukkal akarják a szentestét tölteni.
2015. szept. 30. 21:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!