Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy 5 éves...

Miért baj az, hogy 5 éves kapcsolat (ebből 2 év együttjárás,3 év együttélés) után már csak kettesben szeretném tölteni a szentestét a párommal?

Figyelt kérdés

A barátom családja(főleg az anyja és a huga, aki pedig már szintén felnőtt nő) ezt képtelen elfogadni és sajnos rajta is látom, hogy nem érti mi a problémám azzal, hogy ha 24-én hazamegy mindenki a saját szüleihez/testvéreihez és 25-én találkozunk. Amíg nem éltünk együtt az rendben is volt nekem, de mostmár ez nagyon zavaró. Mondta, hogy az anyukája meg ő is szeretné, ha ott lennék velük 24-én(az én szüleim nem csinálnának belőle problémát,ha 25-én mennénk hozzájuk, főleg, hogy mindkettem dolgoznak aznap),amúgy kedvesek, jól kijövök velük, de úgy érezném, hogy nincs benne az én kis személyiségem az ünnepben. Már lenne igényem arra, hogy együtt szépen feldíszitsük a kis fánkat, kidekoráljuk a lakást, közösen kitaláljuk a menüt stb. és aztán 25-26 felőlem családozhatnánk egész nap,de a szentestét én már vele szeretném eltölteni, kialakítani a közös kis szokásainkat. Félre értés ne essék,nem vagyok hárpia, nem hanyagoljuk el őket, sűrűn megyünk hozzájuk, tehát nem az van, hogy ez az év egyetlen napja,mikor találkoznak. De látom a páromon, hogy neki inkább a nyüzsgés, közös nagy családi banzáj hiányozna és célzott rá, hogy kettesben lehet unalmas lenne. Nekem pont az intimitásra és nyugalomra lenne szükségem 24-én,nem erre. Kiváncsi vagyok másnál mik a tapasztalatok, mert eléggé el vagyok keseredve. A válaszokat előre is köszönöm.


26/N a barátom 31 éves



2015. szept. 30. 12:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
79%

A párod kissé anyuci kisfia.

Mi összeköltözéstől kezdve kettesben ünnepeltük a karácsonyt, bár csak egy közös szenteste jutott :/


Egyébként megértem a felháborodásod, meg, hogy bánt. Hozd fel, hogy a TE családodnál legyetek, és menjen oda ő, mint x-dik tag.

Egyébként készülj rá, hogy mindig ez lesz, neki a családja az első - amivel nem lenne baj, ha egyedül élne.

2015. okt. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
43%
Majd ha elvesz, minden megváltozik. - semmi nem fog változni, csak nehezebb lenne kilépni a dologból.
2015. okt. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
38%

Ha elvesz, akkor sem fog megváltozni semmi ilyen téren, a több éves megszokott, berögzült dolgokat nem egyszerű megváltoztatni, főleg úgy, hogy a párod családja már extrém módon hónapokkal előtte tervezik az együttlétet, illetőleg alapnak veszik a részvételeteket. Mivel évek óta úgy van a legtöbb dolog, ahogy ők szervezik, ezért piszok nehéz ezen változtatni. Jobb esetben sikerül, rosszabb esetben te leszel a családbomlasztó meny az ilyen igényeiddel, hogy szenteste ketten legyetek.


A kulcsa ennek a dolognak a párod. Vele kell intelligensen, ész érvekkel lekommunikálnod az igényeidet, el kell magyaráznod neki, hogy a te szemszögedből hogy néz ki most a dolog. Egészséges egyensúlyra kell törekedni. Beszéljetek-beszéljetek-beszéljetek.

2015. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
16%
Elmondok egy titkot, ezek csak kitalált dátumok, ki nem szja le hogy 24vagy25 esetleg 26 ? Ahogy kijön a lépés amikor van szabad idő és mindenkinek jó akkor kell menni. Emberek annyira ragaszkodnak ilyen ünnepnapokhoz hogy az hihetetlen, közben meg mind csak egy kitalált dátum, semmit nem jelent....épp emiatt van ökörödés meg tumultus évvégén mindenhol mert úristen jön a karácsony! Jön és akkor mi van? Mért kell bizonyos napokra így ráizgulni? Semmi értelme...
2015. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egy jó párkapcsolatban nincs olyan főleg nem az év egyik legszebb legfontosabb napján hogy "drágám ketten lehet unalmas lenne". Régóta együtt vagytok így az hogy külön töltsétek a 24.-ét számomra elég elfogadhatatlan lenne. Szülőknek el kell fogadni azt hogy ti is már egy külön kis család vagytok. 24.-én szerintem mindenképp legyetek ketten együtt. Nyüzsgésnek meg családnak ott van a másik két nap!
2015. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Már november van... Hogy áll a mérkőzés? 😊
2015. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmeztem egy tágabb család van,mégpedig az övé? Írtad,hogy a Te szüleidhez mikor mennétek,mert hát ugye az ő szüleihez Neked muszáj menni...Nah...ilyen esetben én szépen elmennék a saját szüleimhez 24.-én majd 26.-án este mennék csak haza..Ha az én szüleim nem érdemlik meg,hogy a kedves párom tiazteletét tegye náluk,akkor én is magasrol tojnám le az ő családját.És ha kérdezné,hogy ezt most miért csináltam,elmondamám neki,hogy "figyelj Kincsem,ezért.Velem nem akarsz Szenteste kettesben lenni,nekem muszáj anyudékhoz mennem,de te nem érzed fontosnak az én szüleimet.Tudod,nekem pedig a saját szüleim a fontosak.Ha veled nem,akkor inkább a sajátjaimmal. Ha ez így jó neked,akkor jó,ha nem,akkor ugyanúgy nem érdekel mint ahogy téged sem az én érzéseim és az,hogy csak egy apró kérésem lett volna,de figyelmen kívűl hagyod."
2018. dec. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!