Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy 5 éves...

Miért baj az, hogy 5 éves kapcsolat (ebből 2 év együttjárás,3 év együttélés) után már csak kettesben szeretném tölteni a szentestét a párommal?

Figyelt kérdés

A barátom családja(főleg az anyja és a huga, aki pedig már szintén felnőtt nő) ezt képtelen elfogadni és sajnos rajta is látom, hogy nem érti mi a problémám azzal, hogy ha 24-én hazamegy mindenki a saját szüleihez/testvéreihez és 25-én találkozunk. Amíg nem éltünk együtt az rendben is volt nekem, de mostmár ez nagyon zavaró. Mondta, hogy az anyukája meg ő is szeretné, ha ott lennék velük 24-én(az én szüleim nem csinálnának belőle problémát,ha 25-én mennénk hozzájuk, főleg, hogy mindkettem dolgoznak aznap),amúgy kedvesek, jól kijövök velük, de úgy érezném, hogy nincs benne az én kis személyiségem az ünnepben. Már lenne igényem arra, hogy együtt szépen feldíszitsük a kis fánkat, kidekoráljuk a lakást, közösen kitaláljuk a menüt stb. és aztán 25-26 felőlem családozhatnánk egész nap,de a szentestét én már vele szeretném eltölteni, kialakítani a közös kis szokásainkat. Félre értés ne essék,nem vagyok hárpia, nem hanyagoljuk el őket, sűrűn megyünk hozzájuk, tehát nem az van, hogy ez az év egyetlen napja,mikor találkoznak. De látom a páromon, hogy neki inkább a nyüzsgés, közös nagy családi banzáj hiányozna és célzott rá, hogy kettesben lehet unalmas lenne. Nekem pont az intimitásra és nyugalomra lenne szükségem 24-én,nem erre. Kiváncsi vagyok másnál mik a tapasztalatok, mert eléggé el vagyok keseredve. A válaszokat előre is köszönöm.


26/N a barátom 31 éves



2015. szept. 30. 12:17
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
9-es beszéltem, de rettenet erőszakosak(tudjátok ez a jóindulatúan, én tudom mi nektek a jó stílusban) és mivel a saját fiuk hajlik arra,amit ők akarnak, ezért kb. úgy gondolják, hogy én hepciáskodom és nem értik, hogy mit problémázok ezen. Amúgy a hozzáállásod viccen kívül irigylem,egy csomó felesleges stressztől megkíméled magad,a szüleim is szerencsére ilyenek(ők ezért nem problémáznak a 24-én), sajnos az én hozzáállásom nem ilyen, én bolond,napcentrikus vagyok.:D:D De valószínűleg igazad van és dolgoznom kéne ezen :D
2015. szept. 30. 12:42
 12/47 A kérdező kommentje:
10-es: Én sem értem, nekem ez meghitt és intim lenne, a közös evészet,ivászatra meg ott lenne a többi nap. De szerinte úgy az igazi a szenteste,ha az egész család ott van(amit irtam, hogy az ő szülei,testvére+én,mint odacsapódott emberke...nem így fogalmazott,de nekem ez volt belőle a lényeg). Ezen kívül amúgy nagyon jó a kapcsolatunk, már a gyerekkérdést is szóbahozta, de kórosan kötődik a családjához. Nekem is nagyon szoros a kapcsolatom a szüleimmel, de hagyjuk azért egymást élni és nem telepszünk rá a másikra. Tudnék még mesélni...:D
2015. szept. 30. 12:46
 13/47 A kérdező kommentje:
Amúgy jól kijövök velük, tényleg úgy érzem, hogy maximálisan elfogadtak, nincs gondom a (leendő) anyósommal egyáltalán,mert kedves nő nagyon, de a privát szféra fogalmát egyikük sem ismeri. Szeretnek,elfogadnak és örülnek, hogy én is a családjuk tagja lettem...:D
2015. szept. 30. 12:50
 14/47 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen megértelek. Mi az első Karácsonyunkon még nem laktunk együtt, bár a férjem akkor már külön élt egyedül a szüleitől. Ezért 23-án állítottunk a lakásába egy kis fát, és együtt feldíszítettük. 24-én én otthon voltam szülőkkel, testvéremmel, ő szintén hazament, majd mikor náluk vége volt a napnak átjött hozzánk és ott aludt. A következő évben már együtt éltünk, onnantól 24-én mindig kettesben vagyunk, délelőtt fát díszítünk, csinosítgatjuk a lakást, kora délután elkezdünk főzni, majd vacsora és "ajándékozás."

Azért sem megyünk szülőkhöz 24-én, mert az én, illetve a férjem szülei is megsértődnének, hogy miért pont az én szüleimhez mentünk vacsorára, és fordítva is, hogy miért pont a férjeméhez, 2 helyre szaladgálni pedig nem fogunk.

Idén 25-én hozzánk jönnek át a szüleim és a testvéreim vacsorára, 26-án megyünk a férjem szüleihez ebédre.

Nem vagyok hajlandó ebből engedni, mert nekünk is jár egy kis meghittség, és nem fog abból állni a Szentesténk, hogy ide-oda rohangálunk, meg azt nézzük melyik szülő sértődik meg, hogy nem hozzá mentünk vacsorára.....

Felnőttek vagytok, ideje, hogy kialakítsátok a magatok hagyományait, szokásait. Szerintem beleférne, hogy 24-én együtt legyetek, 25-én pedig a párod családjával. És ha gyerek lesz, akkor sosem lesz közös kis családos Karácsonyozásotok 3-asban, mert nem tetszik a szülőknek?

2015. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
77%

Mi hatan vagyunk testvérek, és együtt van a család 3 generációja Szenteste. Nincs belőle dráma, ha valaki nem jön, de így szeretjük.

Mi 25-26-án ejtőzünk kettesben a férjemmel. Vagy ünnepelhetünk délután, mielőtt átmennénk a szüleimhez. Mondjuk nálunk a karácsony nem zárt, szűk családi esemény, mint sok helyen, mert ha van olyan a környezetünkben, aki egyedül ünnepelne, azt is meghívjuk. Mi így szeretjük. :-)

40/N

2015. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
87%

És akkor is így látná a dolgot a párod, ha a szentestét a te családoddal töltenétek? Vagy esetleg akkor már jó lenne a kettesben dolog? Aránytalannak tartom, hogy míg a te szüleid lazábban veszik ezt és nincs sértődés részükről, ha a párod családjával ünnepelnétek a szentestét.


Értem én, hogy jó kapcsolat van közöttetek a párod családjával, ez egyébként nagy szó, de én úgy látom, hogy párodnak az a lényeg, hogy Ő, az Ő családja ....


Előbb-utóbb valahol visszaüt majd az, hogy az Ő családja jobban előtérben van, előbb-utóbb benned szakadni fog a cérna. Hiszen már most magadban háborogsz és szomorú vagy, mert nem törekszik arra, hogy ketten legyetek. Szerintem már így is sok idő telt el, jobb lenne ezeket a töréspontokat mihamarabb megbeszélni.

2015. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
80%

szerintem jó megoldás lenne,hogy 23.án este és 24.én reggel előkészíted a kaját. és 24.-én elmegy mindenki a szüleihez külön. 5-6 óra fele hazamentek, és otthon elfogyasztjátok a kaját,átadjátok egymásnak az ajándékokat stb..

így 24.-én lehetne a családjával is, és veled is töltené végülis a szentestét. ha a szülei azon akadnának ki,hogy este haza mer menni, akkor így jártak. azt meg nem is értem,hogy miért lenne unalmas ha kettesben vagytok? ha valaki uncsinak találja a párjával együtt töltött időt,ott baj van.

egyébként igen,mi lesz ha lesz gyerek is? akkor is majd otthon akar lenni szentestén? mert nem fair veled szemben,ennyi erővel te jogosan mehetnél a te szüleidhez akkor..de úgy meg mi van a gyerekkel?

2015. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
81%

8-asban a jó megoldás - tapasztalatból tudom, volt hasonló gond- 23-án tartottuk, már gyerekkel is a Szentestét - minden külön értesítés nélkül és másnap beindult a rokonyok sorra vevése.

Hidd el szent lesz az attól, hogy 1 nappal előtte van és a külvilág számára titokban! Szent és békés Karácsonyt kívánok! és így meg is lehet minden vita nélkül.

(Egy kis ideológiai háttér: A Nap születése: dec 21-22. Ezt -hogy világosság érkezik- 1-2 nappal a csillagászati esemény után tapasztalni is lehet minden eszköz, mérés nélkül. Krisztus a világ világossága - ezért tették ide teológiai okokból, a Fény születésére.

Fontos, hogy béke és szeretet ragyogja be ezt, szívleld meg, és pszt! titok! :)))

2015. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
5%
Az amúgy csak nekem furcsa, hogy már most szentestén megy a problémázás, pedig még csak Szeptember vége van? :D
2015. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Kommenthuszár a furcsád úgy érted, hogy kamu,amit írtam? Sajnos nem az,már JÚLIUSBAN elkezdtek erről beszélni, de most szeptember végén már konkrétan elkezdték a menüt kitalálni, az anyja már díszeket nézeget a házba, és nekünk is hetente elmondják, hogy ez milyen jó lesz majd...De ezt csinálják gyakorlatilag minden ünneppel, a húsvétunkat is ki akarták találni, hálistennek azt sikerült leszerelni.
2015. szept. 30. 13:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!