Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ezzel a...

Mit csinálnátok ezzel a szomszéddal?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy melyik kategóriába tegyem, de szükségem lenne tanácsokra. Szóval van egy leszbikus szomszédom(onnan tudom, hogy még a beköltözésénél egy beszélgetéskor említette) és már megőrülök tőle. Bérli a mellettem levő lakást már 3 hónapja.Téglaépítésű házban lakunk, de minden áthallatszik. Minden héten vagy 3-szor hallok ilyen hajnali fél 2 körül "olyan" hangokat, amikor van nála valaki. Ez egyrészt undorító, másrészt idegesítő, de tűrtem. Mostanában meg állandóan ordítva hallgatja a zenét, egész nap hallom, még ha lehalkítja, akkor is hangos és ez megy olyan este 11-ig. Nem szóltam, tűrtem. Múlt héten viszont áthívtam néhány nagyon jó barátnőmet, most mindenki ráért, iszogattunk, főztem nekik, beszélgettünk. Erre a szomszéd átordít ilyen bunkó stílusban, hogy "Hééé, kicsit halkabban is lehetne vihogni" olyan hangosan ordított, hogy simán hallottuk. Akkor közel voltam ahhoz, hogy átmenjek és kidobjam a 3.-ról. Másnap találkoztam vele reggel, mikor indult el otthonról és szépen megmondtam neki, hogy egyrészt máskor, ha zavarja a "vihogás", normálisan jöjjön át és mondja meg, másrészt én sem szóltam még neki az éjszakai "szórakozásai", meg az ordibálós zenéi miatt. Erre ő ilyet beszól, hogy "Nem tehetek róla, hogy jól csinálok dolgokat, ez tudod hanggal jár" . Hát kb erre nem tudtam semmit mondani, abszurd volt az egész, mondom "Oké, akkor próbáld meg halkabban és én sem vihogok". És azóta is ugyanúgy hallgatja hangosan a zenét, hallgatom a leszbikus kalandjait, egyik nap ilyen éjfélkor nekiállt valamit fúrni, meg már 2 napja rendezkedik éjjel, húzogatja az ágyat, de ilyen rohadt hangosan és ugye ezt hallom, mert a hálószobám mellett van az övé. Meg mikor kimegyek és meglát, elkezd ilyen gúnyosan vigyorogni. Mit csináljak még? Már beszéltem vele, de nem érdekli. Nem vagyok az veszekedős típus, de ez már sok.

23L


2010. márc. 14. 23:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
úhh:S hát nem irigyellek:S nem normális az ilyen. bár nem tudom mit lehetne csinálni vele, ha szép szóból nem ért:S
2010. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%
Ezt már cseszheted, talán ha barátságosabb lettél volna vele a kezdetektől és szépen megkérted volna hogy halkabban legyen akkor érdekelné hogy neked ez így sz*r. De ha haragban vagytok akkor annál jobban csinálni fogja ezeket. Költözz el, vagy vegyél hangszigetelő tapétát. Jobbat nem tudok. Esetleg hallgass állandóan zenét te is, mondjuk black metalt hátha az hatásos.
2010. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Hívd át párszor a barátnőidet (meg ha lehet, néhány izmosabb fiú barátot is), és mikor a szomszéd csaj elalszik, akkor legyen egy jó kis ereszdelahajamat - dajdaj nálad is!!! Hátha ekkor leesik neki a húszfilléres.
2010. márc. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
ezt tleg nem lehet bírni...ilyenekre mondják, hogy a tanyától is 8 km-re kéne laknia, nem társasházban...én mondjuk kertesben lakok, de el tudom képzelni milyen lehet Neked :S szerintem még egyszer próbálj beszélni vele, ha nem változik semmi, szólj a főbérlőjének vagy a közös képviselőnek, hogy beszéljen vele! ilyen alkalmazkodásra képtelen ember nem való lakóközösségbe! mástól persze elvárja, hogy csendben legyen...
2010. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tipikusan az az ember, aki saját magát nem képes észrevenni, eszébe sem jut, hogy amit csinál, az másokat zavarhat, de őt bezzeg minden idegesíti.

Na most egyrészt, ha éjjel zajong, és ezt felszólításra sem hagyja abba, akkor meg lehet próbálni rendőrt hívni, mert a csendháborítás az csendháborítás. Ez kiváltképp az éjjeli fúrásra vonatkozik. De a hangos zenére is.

Másrészt, ha te elviseled azt, ha ő hív "társaságot", és ebből mindent hallasz, akkor bizony ő is viselje el, hogy neked is van életed, néha nálad is lehet társaság. Szóval ha legközelebb átugat, akkor vagy ereszd el a füled mellett, vagy - magamból kiindulva - szólj vissza, hogy vegyél füldugót. Ja, amúgy a füldugót neked is ajánlom, én is használtam egy időben a lármás szomszédok miatt.

2010. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami házmester, közös képviselő, akinek lehetne szólni? Fogalmam sincs, hogy működnek ezek, de talán...
2010. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Más szomszédja nincs, akit ez hozzád hasonlóan zavarna?
2010. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Hú ez elég szívás ! Kicsit hasonlít a szomszédunk :S nekünk nem lehet kint hagyni a papucsokat mert kertes házba lakunk és ha kint felejted a papucsot elviszi a kutyájuk és szószerint elássa ! És mit csinálnak ?? Semmit szarják le ! A hülye kutya kiharapta a 20 ezer ft medencét ki fizették ? Nem ! Meg volt pár ilyen ! De sajnos ezt türnöd kell ebben ez a sajnálatos ! Mert nem hinném hogy van annyi pénzed hogy új lakást vegyél . Meg probálj nem figyelni rá ! Viszont megmondhatod néha hogyha én tolerálak akkor te is és ne üvöltesd azt a zenét ! Amúgy is csendhábóritás ként ki lehet hívni a rendörséget ! Ha odáig fajul te is csináld azt vele amit ö ! Mindenképpen azt mondom ne készülj ki egy nyavajás szomszéd miatt de átlehet kiabálni néha. Aláírást is gyüjthetsz ellene bérházban.Sok sikert !
2010. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 sulfur ***** válasza:
90%
Költözz hozzám. Itt nincsenek szomszédok!
2010. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeruen nehéz helyzetben vagy,mert a leirtak alapjan latszik,hogy most mar még azért is csinalja!Hallgass te is zenét,és tegyél ugy vele,mintha levego lenne szamodra,hagyd majd megunja,ha latja,hogy nem reagalsz az ugyeire!Szerencsétlen lehet,hogy egyedul szorakozik éjjel,na nevetséges!
2010. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!