Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológusok, akik kezelték...

Szandy :) kérdése:

Pszichológusok, akik kezelték már a családtagjukat?

Figyelt kérdés

Olyan diplomás pszichológusokra lenne szükségem, akik már foglalkoztak családtagjaikkal, mint páciensemmel.

Egy előadást kell tartanom "Pszichológus a családban" címmel, ezért szeretnék egy-két kérdést feltenni ilyen pszichológusoknak.

Nagyon nagy segítség lenne!



2015. okt. 5. 20:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
És azt is jó lenne tudni,hogy hová kell neki ez az előadás. Már hogy milyen iskolába jár. Szerintem a 8-as válaszolónak van igaza az értelmezés tekintetében.
2015. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

OMG..csak tudom, h mit írok.

Első részben szerettem volna megközelíteni a dolgot onnan, hogy egyes pszichológusok, akik már kezelték családtagjaikat (ha vannak egyáltalán ilyenek) mit éreztek ezzel kapcsolatban, milyen sikerrel jártak és milyen tapasztalataik vannak.

Második részben pedig arról szeretnék majd beszélni, hogy milyen érzés pszichológusnak lenni a családban.

Ne kérdőjelezzétek meg a kérdések, kérlek, mert higgyétek el, tudom, hogy nagyon csekély az esélye, hogy találok ilyen embert. Ezért írtam ki ide, hogy hátha találok a több ezer felhasználó között egy olyat, aki akár csak egy kis mértékben is megfelel és tud segíteni.

Köszönöm!

2015. okt. 5. 21:44
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
De ha szabály van arra, hogy nem kezelhetik a saját családtagjaikat, ezt nem mondták el a suliban vagy akárhova jársz?
2015. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
"Második részben pedig arról szeretnék majd beszélni, hogy milyen érzés pszichológusnak lenni a családban." Mert pszichológus vagy? Ha igen, hogy nem tudod amiket itt leírtunk neked? Milyen iskola ez, ahová ilyen előadás kell?
2015. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha szeretnel irj..... nekem csaladtag volt igaz "távoli" de család tag.....
2015. okt. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, nagyon sokan elmondták már, és igazuk van, hogy ilyen nincs. Egy pszichológus független kívülállóként közelít meg egy esetet, érzelmileg teljesen közömbös kell, hogy maradjon, a terápia nem szólhat róla (is).

Ha viszont családtag lenne, akkor ott ő is érintett a történetben, neki is van szubjektív véleménye, nézőpontja, érzékenyen érintheti esetleg egy-két téma. Ez szakmailag ki van zárva.


Másfelől az ember sokkal őszintébb tud lenni egy idegennel, mint a saját családtagjával.

Valaki már jól leírta, hogy egy családból két embert sem kezel ugyanaz a pszichológus (kivéve családterápia, párterápia), mert egyszerűen gátlásokat okozhat a páciensekben, ha azon gondolkodik, mit mond róla a másik.


Szerintem a téma első felét hagyjad, ez nem jó ötlet. Arról írhatsz, ha valaki pszichológus a családjában, biztosan tesznek fel neki különböző kérdéseket a családtagok egy-egy témával kapcsolatban, de a terápia teljesen más. Az tabu.

2015. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!