Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy is van ez? A nők kiharcol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez? A nők kiharcolták az egyenjogúságot és eljárnak dolgozni ugyanúgy 8 órában. De az ővék a házimunka nagy része továbbra is. Akkor ez nem igazságos, nincs egyenlőség a férfivel mégsem.

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem, hogy nem igazságos, hogy ha a nő és a férfi ugyanannyi időt tölt el a munkahelyén, de otthon a nőnek több időt kell ráfordítani az otthon rendben tartására.


Vannak férfiak, akik hajlandóak a porszívót a kezükbe venni és másban is besegíteni, de ahogy mondom, csak besegíteni, mert nem egyformán veszik fel az otthoni munkát. Igen, munka, ugyanolyan munka mint bármi más. Fárasztó, hosszadalmas, de meg kell csinálni.


Sok párkapcsolat ezen megy tönkre, hogy a munkán kívüli szabadidőben midig többet dolgozik a nő, mint a férfi, és ezt nagyon unják már. Ha a férfi ugyanannyit dolgozna otthon, mint a nő, akkor a nőnek is több ideje lenne, akár saját magára is, amitől jobban érzi magát sokkal, és természetesen a pár is többet tudna egymással törődni, ami fontos ahhoz, hogy a kapcsolat egészségesen működjön.

A férfiak nagyon szeretik ha csinos a párjuk, de idő híján erre kevesebb az esély...


Régen lehet, hogy az asszonynak kuss volt, és sok volt akkor is a házimunka, de akkor legalább mást nem kellett dolgozniuk. Akkor a betevő megszerzése volt a férfi feladata, az asszonyé a háztartás és a gyereknevelés.


Ma már kevés férfi képes egy családot egyedül eltartani, a család rászorul arra, hogy a nő is vigyen haza pénzt, de akkor legalább ha a nő is keres és gürizik ugyanúgy, akkor a férfinek is kötelessége volna nemcsak besegíteni, hanem mindenből kivenni az ő részét.


2012. aug. 31. 15:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

A bíróság elnézőbb a nőkkel

A nőknek sokkal több helyzeti előnyük van-szerintem azért ez kárpótol valamennyire.És én amúgy midig segítek a házimunkában,mosok/vasalok/tergetek/takarítok,szóval rám már nem is vontakozik a kérdés../F

2012. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Légyszi, ne más helyzeti előnyökről írjátok le a véleményeteket. Csak ezzel kapcsolatban, amit felhoztam.
2012. aug. 31. 15:50
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Mi is a kérdés? Hogy is van ez? Hát minden párkapcsolatban úgy, ahogy elosszák maguk között a munkákat. Nálunk pl. én kevesebbet dolgozok (tanár vagyok) így tudok főzni magunkra és a mosás, takarítás is belefér az időmbe. Mikor a férjem hazajön este 7-8 felé, örülök, hogy egy kicsit kényeztethetem finom vacsival és pihenhet végre. Persze ha nekem van olyan munkám, ami sokáig tart, akkor nem várja el, sőt olyankor ő segít nekem, főz is néha. Kommunikáció és igényekhez igazodó munkamegosztás kell.
2012. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

ma 15:46


A magyar bíróság legnagyobb hibája, hogy nem pártatlan!!!!


Mert ha egy nő kitalálja, hogy megerőszakolták, tuti biztos, hogy lecsukják a hapsit! PEdig nem történt meg az eset...


A másik: Hagyjuk ezt az egyenjoguságot már!


Nem egyenlő egyik nem sem! Hogy is lehetne már! A nők beveszik, hogy egyenlőek másokkal!


Persze menjenek le a bányába és dolgozzanak akár az életük köckáztatásával.


Egy érfi nem tud szülni. Itt sem egyenlő a két nem!


Akárhogy is nézitek, lehet, hogy többet dolgoznak a nők, csakhogy fizikálisan hosszutávon nem ők rongyolódnak le. Mert aki 40 évet fizikai munkát végzett, az jobban le van strapálva!


Egy tanár vagy irodai munkás nő vagy takarító és még sorolhatnám, nem a nők végzik el a piszkos munkát. ÉS jobban is fogják bírni,


ÉS ezzel sem értek egyett, hogy a férfiak később mennek nyugdíjba.

Mivel jobban le vannak harcolva, általában előbb patkolnak el. Mikor élvezhetik ki a nyugdíjkort???


Kérdező: a szerepek teljesen felcserélődtek! ÉS ezt a nők bontották meg!!


Egy férfi nem fog takarítani és gyereket nevelni. ÉS ez így van rendjén! Más a feladatuk, de abba hogy a nők beleavatkoztak ebbe is, több feladatott vettek a válukra.


A családi tűz melegen tartásaa lenne a dolga, a gyerekek felnevelése és a ház körüli munkák. A férfinek más a dolga. Mindenkinek megvan a maga szerepköre. Így kellene lennie.

2012. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
Teljes mértékben egyet értek a negyedik válaszolóval. A nők egy része csak rinyálni tud. A bíróságokon ugyanolyan bűntényekért enyhébb büntetéseket kapnak. Mégis milyen jogon???? A férfiak sokkal stresszesebb és nehezebb munkát végeznek, pont ezért korábban halnak és még nekik kell tovább dolgozni. Csak az a különbség, hogy ők ezért nem is panaszkodnak. És miért kellene egyenlőség?? SOHA nem lesz egyenlő a két nem, és ez így van rendjén. Most az van, hogy a nyugati világban összezavarták a szerepeket, aminek a következménye a látható társadalmi szétesés, de nem baj minél durvább tüneteket fog produkálni ez az abnormális nyugati modell, annál hamarabb felébrednek az emberek az agymosásból.
2012. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Szóval a régi rendszer azért nem volt jó, mert nem lehetett dolgozni a házimunka mellett, és otthon unatkoztatok. A mostani meg azért nem jó, mert dolgozni kell a házimunka mellett, és ez fárasztó. Értem.
2012. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó ez hülyeség!


Sok munka volt! Volt 8-10 gyerek, a főldeket művelték, a kenyerét sütötték és még sorolhatnám!


Nem unatkoztak!!


Inkább ma töltjük értelmetlen dolgokkal az időnket!

2012. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

A két nem egyenjogú, de nem egyforma, biológiai adottságaik miatt.

Az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy a nők húzzák az igát két helyen, a férfiak pedig nem mozdulnak meg és valami lila ideológiát meg mammutvadászatot visznek a dolog mögé :))


A gyerekek közösek, azokat közösen nevelik, munkája mindkét félnek van, a házimunkát közösen végzik, mint a közös életük részét-normális helyen.

2012. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

,,A férfiak sokkal stresszesebb és nehezebb munkát végeznek, pont ezért korábban halnak és még nekik kell tovább dolgozni."


Milyen sok női orvos van? Érdekes...pedig az a legstresszesebb és legelismertebb munka.

2012. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
9, ez most komolyan mondtad? Lehet, hogy a rendelőben nő a háziorvosod, a bőrgyógyászod, de ha bemész egy kórházba, és megnézed a a nekem arányát, meglátod, hogy az ott dolgozó FELELŐSSÉGTELJES, STRESSZES munkát végző dolgozóknak 80%a férfi. Mert hogy a bőrgyógyász, a körzeti orvos munkája egyáltalán nem stressze
2012. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!