Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom ezt túl vagy...

Én reagálom ezt túl vagy jogos? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet kicsit hosszù lesz de minden választ megköszönök amit esetleg kapok...


Férjem féltestvéréröl lenne szó. Külföldön élünk, a férjem családja idevalósi. Apósom kétszer nösült, a második házasságába hozott három lányt. A legidösebbröl vam szó. (azóta amúgy ettöl a nötöl is válik aki amúgy kijelentette hogy nem hajlandó elmenni dolgozni és azóta is az asszonytartásból él, de ez most nem tartozik ide, max az hogy véleményem szerint túl sok ideje van...)

Szóval a helyzet az, hogy ez a lány elég nehéz természetü tud lenni. Általában a saját feje után megy. Van egy lassan 5 éves kisfia (elsö randin teherbeesös történet) az apával már nincs együtt. A kisfiút nem igazán neveli, csak nö mint a gomba, emellett a szófogadósággal is vannak bajok. Nekünk van egy lassan 2 éves kislányunk, akik viszont a kisfiùval imádják egymást. Igy gyakran szoktuk kisegíteni egymást gyerekvigyázással, tény hogy ö is gyakran vigyázott a mienkre. Ez idáig nem is lenne gond. Kb 2 hete azonban "megharagudott rám", azóta nem beszélünk. A történet annyi volt, hogy a férjem kb 6 hónapja szervezett egy koncertet, amin ö is játszott és amire szerettünk volna elmenni. Meg is ígérte, hogy vigyáz a picire. Nekem elfelejtette mondani hogy lenn lesz a gyerekekkel a tengerparton, a férjemnek szólt, majd azt is hogy ha mi is a parton lennénk, telefonáljunk rá mikor elindulunk, hogy megbeszéljük hol adjuk le a gyereket. Indulás elött egy órán keresztül próbáltuk hívni, nem vette fel a telefont. Majd nekünk vissza kellett indulni, hogy a férjem ne késse le a koncertjét. Egy óra múlva hívott vissza, amikor már majdnem hazaértünk, hogy hát ö itt és itt van, forduljunk vissza. Mondtuk hogy nem tudunk mert akkor a férjem tuti elkésik. Azt is mondta neki a férjem hogy beszélje meg velem hogy mi a helyzet mert öneki idöre kell mennie. Mire ùgy rakta le a telefont hogy ö nem tudja mikor ér haza és nem tud megoldást. Na a férjem elkezdett telefonálgatni, de persze nem találtunk babysittert az utolsó pillanatban. Ezért felhívta a lány anyját, hogy sajnos a lánya cserbenhagyott minket és nem tudna-e beugrani hogy nála hagyhassuk a kicsit. Ö pedig felhívta a lányát, de nem tudom mondott neki. Ezután hazaérve én próbáltam a lányt hívni, de nem volt hajlandó felvenni a telefont. Majd elindultam leadni a picit az anyjának, akinek annyit mondtam hogy ha legközelebb a lánya meggondolja magát akkor ha lehet elöre szóljon mert az utolsó pillanatban kicsit nehéz megoldást találni. Na azóta nem szól hozzám a lány, mert állítólag én megsèrtettem öt azzal hogy azt mondtam hogy cserbenhagyott (amit nem én mondtam hanem a férjem

.. Mivel én nem beszéltem vele). Ezután az anyja küldött nekem egy mailt hogy én mit kavarok össze vissza (holott szerintem ö is rendesen benne volt a dologban de mindegy) mire megírtam neki az igazságot, amire persze nem jött válasz azóta sem. Többek között hogy leüvöltötte a fejemet sms-ben (továbbra sem hajlandó kommunikálni velem máshogy) hogy én milyen hazug vagyok és nem vagyok hajlandó felvállalni amit mondtam. Mire írtam neki hogy nem én szüntettem ve a kommunikációt és csak azért tudok felelösséget vállalni ami az én számból elhangzott, másért nem. Nomeg hogy azt azért elvárja tölünk hogy mi az utolsó pillanatban változtassunk programot mert öneki nincs kedve vezetni és eljönni a gyerekéért a tengerpartra (amikor mi vigyáztunk rá) de a gyereknek lovaglóórája van(amit amúgy én fizetek, különben nem sportol semmit) és mi vigyük fel a lovardába. (Mindezt úgy hogy nekünk kellett sebtében felugrani az étteremböl, összepakolni és elrohanni, különben lekési az órát, ráadásul utolsó pillanatban érkeztünk,az oktató csak arra tekintettel vette be még az órára hogy engem ismer...)

Szombaton megint leüvöltötte a fejemet mert szerinte én akadályoztam meg a gyereket abban hogy részt vegyen a halloween ünnepségen, ugyanis nem küldtem át a mailt hogy rendezvény lesz. Megpróbáltam elmagyarázni neki hogy mivel csak egy plakátot küldtek scannelve, de nem említették hogy óraváltozás lesz, nekem automatikusan a spamekbe ment az üzenet azt pedig nem szoktam böngészni. Meg se akarta hallani. Viszont a titkárnők a klubban mondták, hogy a keresztvizet leszedte rólam és nagyon ideges volt rám.

Szóval most ott tartunk hogy továbbra is meg van rám sértődve az anyjával együtt aki továbbra is benne van a családban (látogatja a nagynéniket meg a nagyszülőket). Én pedig kezdem kellemetlenül érezni magam és kivonni magam a családi események alól ahol ők is ott lehetnek.

Férjem szerint eltúlzom és én tartom fenn a konfliktust, el kellene tűrnöm és semmit sem szólni ha betámadnak. Sajnos ez nem megy.

Most ott tartunk hogy ő meg akarta kétni hogy szombaton vigyázzon a picire, én viszont mondtam a férjemnek, hogy szívesebben hívnék babysittert, vagy ha ez nem megy akkor inkább otthon maradok szombat este (egy barátjának van a 40. szülinapja és nagy buli lesz) menjen el ö. Viszont ö egyedül nem akar... Én meg nem szívesen találkoznék most a sógórnömmel, pláne nem kérnék szívességet. Ti mit tennétek? Jogosan várom el a férjemtöl hogy védjen meg? (ö nem akar belefolyni).... Eléggé aggaszt a dolog. Tényleg én lennék a hibás? Öszintén válaszoljatok, negatív kritikát is mert tényleg szeretném tudni hogy miben kellene változtatnom. Köszi mindenkinek.



#sógornő #Csaladi konfliktus
2015. nov. 5. 11:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

NAgyon aranyos vagy, de én nem fizetném más gyerekének a lovaglását, sőt semmilyen sportját vagy egyéb hobbiját. Van anyja, megoldja ha akarja.

Mondom ezt úgy hogy az én anyám semmit nem fizetett nekem.

Ez nem büntetés, szépen elmagyarázod a gyereknek, az anyjának hogy csak szimplán az, hogyha valaki valamilyen "szolgáltatást" szeretne azt ne mással fizettesse már meg, amíg ő maga sorozatokat néz...kedves sógornő lesszíves felnőttként viselkedni, és elvinni a gyereket lovazni, ha akarja.

Tehát én ezt itt lezárnám.

Viszont a férjed családja ,így jogos, hogy védjen."t, el kellene tűrnöm és semmit sem szólni ha betámadnak. " Nem, nem kell. Férjednek kellene megvédenie.


Ha van egy nyitott konfliktus, én sem kérnék szívességet, inkább megpróbálnám rendezni, ha nem megy akkor nem megy, el kell fogadni.

2015. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Hűha... Én már rég kiakadtam volna, megszüntettem volna minden kommunikációt és felveszek egy jó babysittert. Ha a férjem nem akar rossz kapcsolatot, akkor beszélgessen vele egyedül, nem kellek ahhoz én. Ha ennyire nem szavatartó, akkor a gyerekemet se szívesen bíznám rá egyébként.


Szerintem a férjednek is megértőbbnek kéne lennie ebben a szituációban.

2015. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek. Végül tegnap nem mentem el a buliba, itthon maradtam, a férjem ment csak el. És közöltem a férjemmel hogy nem szeretnék a továbbiakban szívességet kérni tőlük. Ő ugyan továbbra sem érti miért, így inkább hagyom de tartom magam az elvekhez. A lovaglást nem akarom leállítani mert egyrészt én lennék a szemét és nem akarok magamnak problémát ebből, másrészt meg a kicsinek tényleg jót tesz, és ha ezt nem fizetem, a saját családja csak kb hagyja bebábozódni a tv előtt. Az anyjának sokszor kajára meg benzinre nincs pénze, úgyhogy ő nyilván nem tudná ezt fizetni...
2015. nov. 8. 08:17
 14/14 anonim ***** válasza:

Jó ez van.

Mondtan tényleg jófej vagy hogy fizeted, de ha cserébe így viselkedik a gyerek anyja akkor nem. Megoldják. Ha nem nem.

Én sem tehetem meg, hogy kiutazom Szentpétervárra a jégkorong vébére, mégsem fizettetem ki mással, és lesz ő a szarszemét, ha nem teszi meg.


De végül is te tudod, csak tényleg ne csodálkozz, ha csak azért "tartanak" mert ilyenekre jó vagy. Valamit valamiért.

2015. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!