Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki ideigle...

Miért van az, hogy aki ideiglenesen munkanélküli, azt lenézik?

Figyelt kérdés

Aki meg eltartott, hosszú időn át, arra felnéznek, irigylik.

Egy hete sincs, hogy elvesztettem a munkám (előtte állandó munkaviszonyom volt, nem hébe-hóba dolgoztam), erre mindenhonnan jön, hogy "Húzzá má el dolgozni", meg "Arra még nem gondoltál, hogy csökkentsd a kiadásaid?"

Akik meg hosszútávon eltartottak, azokra meg mindenki, hogy "Na, ez pokoli jó nő lehet" meg "Ajj, de irigylem, de jó neki"


Mi ez a kettős mérce?


2015. nov. 24. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Ta írtál ki tegnap kérdést h sokat költessz el.


Gondolkodj már nem mindegy h ti ketten éltek minimálbérből és abból veszed a sok kenceficét.


Vagy vkit eltart a férje akk fél millát keres..

Amúgy meg senki se néz fel ilyenekre.

2015. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg. Mennyi az az ideiglenesen? Olyan szovjet tipusu negyven ev, vagy par het, esetleg egy honap? :)


Amugy az teljesen jogos hogy a kiadasokat minimumra kell csokkenteni ha nincs bevetel.

2015. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Mert az nagyon becsülendő, hogy egész nap kérdéseket írsz ki és nyafogsz..

Nem a munkanélküliség a gond, ez bárkiel megtörténhet sajnos. A munkanélküli viselkedése ami miatt lenézik az embert.

2015. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám mindig azt mondta, hogy

"A nincsből nem lehet spórolni!"

Olyankor érdemes csökkenteni a költségeket, amikor még van pénz.

Nem tudhatod mikor kapsz legközelebb fizetést, ezért érdemes most végiggondolni, mi az ami tényleg szükséges.

Sajna ez egy elég car helyzet, túl kell élni.

2015. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2 napja vesztettem el a munkám, hogy kéne viselkednem?
2015. nov. 24. 10:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám mindig azt mondta, hogy

"A nincsből nem lehet spórolni!"

Olyankor érdemes csökkenteni a költségeket, amikor még van pénz.

Nem tudhatod mikor kapsz legközelebb fizetést, ezért érdemes most végiggondolni, mi az ami tényleg szükséges.

Sajna ez egy elég car helyzet, túl kell élni.

2015. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Pofán is baxnám az ilyet! Semmi köze a kiadásaimhoz! Megmondanám neki, hogy nem az ő pénzét eszem, úgyhogy kussolhat.

Ezek is addig okoskodnak, amíg nem lesznek ők is munkanélküliek.Teli van minden ezekkel az okoskodó, de semmit nem érő tripákokkal.Ha annyira zavarja őket a munkanélküli, biztosítsanak munkát, megfelelő fizetéssel.Na azt már nem, mi?!

Más kérdéseknél egyébként az látszik, hogy az eltartottakat is lenézik, oktatják az ilyen suttyók, mert azokat meg valóban irigylik, ugyanis baromira rühellnek ezek is dolgozni, csak szeretik megjátsszani a hős mártírt.

2015. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Konkrétan honnan a fenéből kapod ezek a beszólásokat? De tényleg. El nem tudom képzelni, hogy értelmes ember 2 nap munkanélküliség után így beszél bárkivel is. Ráadásul gondolom ezalatt a 2 nap alatt senki nem jár a sarkadban, hogy felírja mik a kiadásaid - mégis honnan a fenéből tudják, hogy mire mit költesz? Nyilván nem vettél több tízezres ruhákat, cipőket stb ezalatt a 2 nap alatt.


Engem gyed után nem vettek vissza, 1,5 hónap volt munkát találni. Senki nem szólt be, főleg nem a költéseimbe. Basszus, nem az ő pénzüket költöttem....

Persze tanácsokat kaptam, de azt is csak közeli családtagoktól, barátoktól.

2015. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"mindenhonnan jön, hogy "Húzzá má el dolgozni", meg "Arra még nem gondoltál, hogy csökkentsd a kiadásaid?" "


"Konkrétan honnan a fenéből kapod ezek a beszólásokat?"


Szerintem innen, a Gyakoriról :D Mivel Ti is írtátok, hogy a kérdező itt panaszkodik.

nem életszerű, hogy jó ismerősök így beszéljenek - legalábbis velem biztos nem - 2 nap munkanélküliség után...

2015. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

"2 napja vesztettem el a munkám, hogy kéne viselkednem?"

- És máris mindenki lenéz, meggörnyedsz a társadalmi megvetés súlya alatt?!

Vagy te vagy ....., vagy minket nézel annak!

2015. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!